Subotička liga: Ubedljivi Gradištanci

07.05.2019. 10:36 10:39

​​​​​​​Vojvodina - Panonija 7:0 (2:0)

BAČKO GRADIŠTE:  Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 200. Sudija: Nešić (Subotica). Strelci: Jušković u 27, Marjanov u 30. i 69, N. Kudrić u 50, Pelengić u 57. i 74. i Brankov u 82. minutu. Žuti kartoni: Erdeljan (Vojvodina), Cvetićanin (Panonija IM Topola).

VOJVODINA: Milovanov, Vejin, D. Kudrić, Popović, Bilbija (od 72. Novaković), Jušković (od 68. Erdeljan), Janković, Pelengić, Ikrašev, N. Kudrić, Marjanov (od 76. Brankov).

PANONIJA: Živko, Vislavski, Paprić, Savić, Đurica, Cvetićanin, Deak (od 54. Medić), Barna, Banjeglav, Rahić, Kandić (od 65. Vlahović).

Laka i ubedljiva pobeda lidera na tabeli. Gradištanci su se raspucali u nastavku, pa su gosti otišli kući s punim gepekom golova. Među strelce upisao se i mladi Branko Brankov seniorskim „prvencem“ u aktuelnoj sezoni, dok je vodeći tandem golgetera lige uvećao svoj skor, Nenad Kudrić na 25, a Aleksandar Marjanov na 19 golova.

V. Jankov

Sutjeska - Preporod 4:0 (1:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“ , gledalaca 50. Sudija: Čorokalo ( Subotica). Strelci:  Z. Bajić u 21. Drinčić u  58. Jakić u 72. i Golubović u 86. minutu.

SUTJESKA: Gašović  7, Z. Bajić  8, Delić 7, Drinčić 8 (Glumac), Nikitović 7 (Golubović 7), Dakić 7,  Lopušina 7, Berklović 8, Jakić 8, Peković 8, M. Bajić 7 ( Pejić 7).

PREPOROD: Janjanin  6, Petričević 5, Kokić 5, N. Grbić 6, P. Grbić  6  Dakić 5, Taši  5, Cekić 6, Kopanja 7,  Ždrnja 6, Terzija  6.

Sigurna pobeda domaćih  koja im je obezbedila miran nastavak takmičenja. Domaći su meč počeli nekako stegnuto, sve dok ofanzivni bek Zdravko Bajić nije odapeo sa nekih 25 metara  i preciznim šutem savladao gostujećeg golmana. U prvom delu meča gosti su se dobro branili, ali su u nastavku posustali. Ređale su se šanse i akcije domaćih kao na traci. U 58. minutu Drinčić je bio najviši u skoku posle kornera i povećao vođstvo. Potom se Jokić upisao u listu strelaca. Tačku na meč stavio je Golubović opet šutem sa distance.

Proleter (NJ) - Đurđin 4:1 (2:1)

NJEGOŠEVO: Stadion Proletera, gledalaca 100, sudija: Jović (Čoka), strelci: Milić u 7. i 20. Demonjić u 59. G. Grbić u 69. za Proleter, a Biblija u 10. za Đurđin.

PROLETER: S. Matković 7, Bakić 6, L. Grbić 7, Tošić 7, Bukvić 7, Dondur 6 (Petrović 7), G. Grbić 7, D. Curnović 6 (Đekanović 7), Demonjić 7, Davidović 7, Milić 8, D. Curnović 7.

ĐURĐIN: Jokić 6, Vojnić 6 (Dulić 6), Cvijanv 6 (Vidaković 6), Biblija 7, Polovina 6, Šomođi 6 (Jeknić 6), Matković 6, Panić 6, Mihajilović 6, Biblija 7, Majlac 6.

Vrlo dobra i dinamična utakmica krunisana je sa dva pogotka igrača uakmica Nenada Milića. Gosti su sa puno želje ušli u meč ali sve što su uspeli je izjednačenje golom u 10. minutu preko Biblije.   S. St.

Radnički (B) - Jadran (F) 2:3 (0:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Vrana (Subotica), strelci: Kekezović u 54. S. Babić u 64. za Radnički, Olah u 41. Čurkoli u 52. i Žmukić u 69. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Ml. Marinković (Radnički), N. Mudrinski, Čurkoli (Jadran).

RADNIČKI: Ivanišević 6, Pešut 6, M. Marinković 7 (Toni), Janjić 6, Matić 6, Lukić 6, Denis 6 (Stanar 6), Kekezović 7 (Stojanović 6), Rajić 6, S. Babić 7, Lebović 7.

JADRAN: Milovanović 7, Brezovac 7, Čeke 7, N. Mudrinski 7, Ne. Mudrnski 7, Jovanović 7, Martinović 7, Žmukić 7 (Malecki), Olah 8, Čurkoli 8, S. Malecki 7 (Matković).

Fudbaleri Radničkog doživeli su novi poraz i sve dalje su od  baraža. Četiri minuta pre kraja poluvremena gosti su poveli.  U drugom delu Radnički  je uspeo da izjdnači, ali  su vrlo brzo Feketićani oposli i treći pogodak i rešili meč.

S. St.

Senta - Vinogradar  1:1 (1:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 50. Sudija: V. Nikolić (Lovćenac). Strelci: Korać u 36. za Sentu, a Bačić u 57.minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Bajtai (Senta) i Kolundžić (Vinogradar).

SENTA: Tomašev 7, Matić 7, Pavlov 7, Bajtai 6, Zeković 7, Đuza 6, Božić 6,  Đeri 7, Piri 6, Korać 7, Lovre 6

VINOGRADAR: Žužo 7, Mirkonj 7, Kolundžić 7, Kujundžić 6, Bačić 8, Kaposta 6, Nagel 6, Borenović 7, Ćuk 6, Pataki 6 (Abadžić -), Miković 7.

Senćani su zbog atletskog mitinga bili domaćini u Kanjiži, gde su podelili plen sa gostima iz Hajdukova. Vođstvo Senćanima u 36. minutu doneo je Stefan Korać, na asistenciju Zlatka Matića.

Izuzetno efektno izjednačenje usledilo je u 57. minutu, kada je Nemanja Bačić na povrtanu loptu snažnim projektilom sa 20 metara pogodio levi gornji ugao. U još nekoliko prilika napadači obe ekipe bili su neprecizni. U 70. minutu Davor Abadžić je izbio sam pred gol Sente, ali je bio neprecizan.

M. Mitrović

Iskra - Proleter (RS) 1:1 (0:1)

KUCURA: IgrališteIskre, gledalaca:300, sudija: B.Čeranović (Lovćenac), strelci: Vajagić u 65. minutu za Iskru, a Novičević u 45. minutu za Proleter, žuti kartoni: Rodić (Iskra), a Grujić (Proleter).

ISKRA (K): Kalinić, Plješevac, Durutović, Jurčuk, Rodić, Šanta (Maljik), Malacko, Vajagić, Gubaš, Serdar, Gagović

PROLETER (RS): Mirković, Eri, Novičević, Ogrizoviç, Jovanović, Veličković, Maćiženski, Grujić, Kojičić, Mešković, Popržen.

U derbiju kola svakom od rivala pripao je po bod. Oba gola postignuta su udarcima glavom. Svaka od ekipa imala je svojih povoljnih zgoda za preostala dva boda. Valja istaći da je igra prikazana na visokom nivou.

Đ. Št.

Radnički - Jadran 2:3, Iskra - Proleter (RS) 1:1, Napredak - Obilić 2:0, Sutjeska - Preporod 4:0, Senta - Vinogradar 1:1, Proleter (NJ) - Đurđin 4:1, Sloga - Njegoš 1:5, Vojvodina - Panonija 7:0.

1. Vojvodina               24     18     4      2      88:18        58

2. Iskra                      24     17     3      4      52:29        54

3. Proleter (RS)        24     16     3      5      61:31        51

4. Radnički                 24     14     4      6      50:27        46

5. Njegoš                     24     12     4      8      51:33        40

6. Jadran                    24     11     6      7      47:41        39

7. Vinogradar            24     9      6      9      45:40        33

8. Đurđin                   24     8      6      10     37:39        30