Subotička liga: Kneževčani matirani već na početku

19.03.2019. 12:12 13:11

Novokneževčani su se predstavili u veoma slabom izdanju i doživeli debakl protiv gostiju iz Lovćenca.

Već u prvom napadu gostiju zatajila je odbrana Obilića, u kazneni prostor se ubacio Miloš Mrvaljević i iskosa sa leve strane sa 12 metara nisko šutirao, a golman Nikola Stjović nije uspeo da zaustavi loptu koja je završila u donjem levom uglu.

Dva minuta kasnije priliku za izjednačenje imao je Toma Dabevski, ali je šutirao preko gola.Drugi gol postignut je iz akcije koja je mirisala na ofsajd, Danilo Pejović je prihvatio loptu, u šesnaestercu prošao dvojicu igrača domaćih i golmana i ztresao mrežu.

U poslednjem minutu utakmice Stevan Vuković je iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio prečku, na odbijenu loptu reagovao je Dabevski, ali je golman gostiju Srđan Plavljanić odbranio.

M. Mitrović

Obilić  - Njegoš  0:2 (0:1)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 80. Sudija: M. Nešić (Subotica). Strelci: Mrvaljević u 2. i Pejović u 51. minutu. Žuti kartoni: Barjaktarović, Stijović, Terzin, Živkov, Jančić (Obilić), Maravić, Pejović I Miljenović (Njegoš).

OBILIĆ: Stijović 6, Tornjanski 6 (Živkov 6), Lazić 6 (Kašić -), Mičević 7, Barjaktarović 6, Jevtić 6, Dabevski 6, Đukić 7, S. Vuković 7, R. Vuković 6 (Jančić -), Terzin 6.

NJEGOŠ: Plavljanić 7, Arambašić 8, Nikić 7, Major 7, M. Kosović 7 (Miljenović -), Kustudić, 7 N. Kosović 7, Martinović 7 (Mendeler -), Pejović 8, Vujošević 7 (Maravić 7), Mrvaljević 7.

Ubojiti Ravnoselci

Proleter (RS) - Panonija 7:0 (2:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 100. Sudija: Jolić (Čoka), strelci: Grujić u 6. i 15. Turović u 47. i 62. Novićević u 52., Kojičić u 68, i Maćiženski u 88. minutu. Žuti karton: Popržen (Proleter ).

PROLETER (RS): Mirković, Ogrizović, G. Jovanović (Bajčić), Eri, Novićević, Grujić (Veličković), Gajin, Maćiženski, A. Jovanović (Turović), Kojičić, Popržen.

PANONIJA: Živko, Kandić, Paprić, Vislavski, Đurica, Cvetićanin, Barna, Banjeglav (Halas), Vlahović (Begović), Rakić, Tutić (Isakov).

Ravnoselci su čvrstom, taktički dobro osmišljenom igrom, već u prvom poluvremenu razbili iluzije gostiju koji su samo na momente uspevali da uravnoteže igru. Domaći su, zahvaljujući dobroj uigranosti, golovima mladog Strahinje Grujića najavili goleadu koju su Turović, Novićević, Kojičić i Maćiženski nastavili u drugom poluvremenu.

Visoka pobeda Proletera rezultat je homogene, dobro uigrane snažne i efikasne špic linije i veoma pokretljivih krilnih i veznih igrača. Svakako vredno je istaći i odlično suđenje mlade sudijske trojke, naročito mlade, osamnaestogodišnje sudijke, Milice Sretenović iz Čoke.

L. Kiš

Sutjeska  – Senta 2:1 (1:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“ , gledalaca 250. Sudija: Cvetković (Vrbas). Strelci: Lopušina u 9. i Jakić u 65. za Sutjesku, a Đeri u 66.minutu za Sentu.  Žuti kartoni: Jakić, Nikolić i Gašović (Sutjeska), a Đuza i Dražić (Senta).

SUTJESKA: Gašović  7, Nikolić 7, (Kralj 7)  Žugić 7, Andrić 7 ( Dimić), Kostić 7 Tadić 7 Lopušina 8, Berklović 7, (Vejnović)  Jakić 8 Peković 7, Bajić 7.   SENTA: Tomašev 7, Zeković  6 , Pavlov 6 ,Bajtaji 6 , Đeri 6, Đuza  6  Matić 6,(Božić 6 ), Lovre  6, Mitrović  6( Mrakić 7),  Korać 6, Dražić 7 .

Gosti iz Sente su bili dobar protivnik i nisu se predavali do poslednjeg zvižduka. Domaći su poveli vrlo brzo, kada je  kapiten domaćih Lopušina  uhvatio na spavanju golmana gostiju Tomaševa i smestio loptu iza ljegovih leđa preciznim  lob udarcem.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja osim poništenog gola Jakića posle lepe akcije domaćih. Drugi deo počinje sa napadima domaćih koji su hteli da u ranoj fazi odluče pobednika meča . Odličnu akciju Pekovića i Bajića i gol pretvara Jakić svojim osmim  golom ove sezone. Međutim gosti su imali spreman odgovor i ubrzo potom smanjili prednost domaćih. Strelac je bio Đeri.

Gosti su u poslednjem minitu preko Božića imali priliku, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan.

I. Vuković

Iskra (K) - Sloga (O) 6:0 (5:0)

KUCURA: Stadion Iskre, gledalaca:300, sudija: V. Filipović (Subotica), strelci: Serdar u 5. i u 82., Malacko u 17. i u 21. (oba iz jedanaesterca) , Gubaš u 40. i Durutović u 43. minutu, žuti kartoni: Milanković, J.Radić (Sloga), crveni karton: J.Radić (Sloga) u 21. minutu.

ISKRA (K): Kalinić (Stupar), Drljača, Durutović (Rodić), Stalević, Đaković, Juržuk, Plješevac, Malacko, Šanta (Maljik), Gubaš, Serdar.

SLOGA (O): J. Radić, Milanković (Z. Radić), Davidov, Budovalačev, Mijić, Banov, Vaštag, Savić, Farago, Višnjić , Živanović.

Fudbaleri kucuranske Iskre šesticom vratili su se na lidersku poziciju na tabeli. Zanimljivo, da je seriju golova započeo i završio napadač domaćega tima Zoran Serdar. On je na kapitulaciju naterao Jovana Radića, a potom i njegovoga oca Zeljka Radića.

Đ. Štrbac

Jadran - Vinogradar 1:5, Preporod - Đurđin 1:0, Obilić - Njegoš 0:2, Proleter (RS) - Panonija 7:0, Radnički - Vojvodina 2:1, Iskra - Sloga 6:0, Napredak - Proleter (NJ) 0:0, Sutjeska - Senta 2:1.