108.3501

Суботичка лига: Убедљиви Градиштанци

07.05.2019. 10:36 10:39

​​​​​​​Војводина - Панонија 7:0 (2:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 200. Судија: Нешић (Суботица). Стрелци: Јушковић у 27, Марјанов у 30. и 69, Н. Кудрић у 50, Пеленгић у 57. и 74. и Бранков у 82. минуту. Жути картони: Ердељан (Војводина), Цветићанин (Панонија ИМ Топола).

ВОЈВОДИНА: Милованов, Вејин, Д. Кудрић, Поповић, Билбија (од 72. Новаковић), Јушковић (од 68. Ердељан), Јанковић, Пеленгић, Икрашев, Н. Кудрић, Марјанов (од 76. Бранков).

ПАНОНИЈА: Живко, Виславски, Папрић, Савић, Ђурица, Цветићанин, Деак (од 54. Медић), Барна, Бањеглав, Рахић, Кандић (од 65. Влаховић).

Лака и убедљива победа лидера на табели. Градиштанци су се распуцали у наставку, па су гости отишли кући с пуним гепеком голова. Међу стрелце уписао се и млади Бранко Бранков сениорским „првенцем“ у актуелној сезони, док је водећи тандем голгетера лиге увећао свој скор, Ненад Кудрић на 25, а Александар Марјанов на 19 голова.

В. Јанков

Сутјеска - Препород 4:0 (1:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , гледалаца 50. Судија: Чорокало ( Суботица). Стрелци:  З. Бајић у 21. Дринчић у  58. Јакић у 72. и Голубовић у 86. минуту.

СУТЈЕСКА: Гашовић  7, З. Бајић  8, Делић 7, Дринчић 8 (Глумац), Никитовић 7 (Голубовић 7), Дакић 7,  Лопушина 7, Беркловић 8, Јакић 8, Пековић 8, М. Бајић 7 ( Пејић 7).

ПРЕПОРОД: Јањанин  6, Петричевић 5, Кокић 5, Н. Грбић 6, П. Грбић  6  Дакић 5, Таши  5, Цекић 6, Копања 7,  Ждрња 6, Терзија  6.

Сигурна победа домаћих  која им је обезбедила миран наставак такмичења. Домаћи су меч почели некако стегнуто, све док офанзивни бек Здравко Бајић није одапео са неких 25 метара  и прецизним шутем савладао гостујећег голмана. У првом делу меча гости су се добро бранили, али су у наставку посустали. Ређале су се шансе и акције домаћих као на траци. У 58. минуту Дринчић је био највиши у скоку после корнера и повећао вођство. Потом се Јокић уписао у листу стрелаца. Тачку на меч ставио је Голубовић опет шутем са дистанце.

Пролетер (Њ) - Ђурђин 4:1 (2:1)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, гледалаца 100, судија: Јовић (Чока), стрелци: Милић у 7. и 20. Демоњић у 59. Г. Грбић у 69. за Пролетер, а Библија у 10. за Ђурђин.

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић 7, Бакић 6, Л. Грбић 7, Тошић 7, Буквић 7, Дондур 6 (Петровић 7), Г. Грбић 7, Д. Цурновић 6 (Ђекановић 7), Демоњић 7, Давидовић 7, Милић 8, Д. Цурновић 7.

ЂУРЂИН: Јокић 6, Војнић 6 (Дулић 6), Цвијанв 6 (Видаковић 6), Библија 7, Половина 6, Шомођи 6 (Јекнић 6), Матковић 6, Панић 6, Михајиловић 6, Библија 7, Мајлац 6.

Врло добра и динамична утакмица крунисана је са два поготка играча уакмица Ненада Милића. Гости су са пуно жеље ушли у меч али све што су успели је изједначење голом у 10. минуту преко Библије.   С. Ст.

Раднички (Б) - Јадран (Ф) 2:3 (0:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Врана (Суботица), стрелци: Кекезовић у 54. С. Бабић у 64. за Раднички, Олах у 41. Чурколи у 52. и Жмукић у 69. минуту за Јадран. Жути картони: Мл. Маринковић (Раднички), Н. Мудрински, Чурколи (Јадран).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 6, Пешут 6, М. Маринковић 7 (Тони), Јањић 6, Матић 6, Лукић 6, Денис 6 (Станар 6), Кекезовић 7 (Стојановић 6), Рајић 6, С. Бабић 7, Лебовић 7.

ЈАДРАН: Миловановић 7, Брезовац 7, Чеке 7, Н. Мудрински 7, Не. Мудрнски 7, Јовановић 7, Мартиновић 7, Жмукић 7 (Малецки), Олах 8, Чурколи 8, С. Малецки 7 (Матковић).

Фудбалери Радничког доживели су нови пораз и све даље су од  баража. Четири минута пре краја полувремена гости су повели.  У другом делу Раднички  је успео да изјдначи, али  су врло брзо Фекетићани опосли и трећи погодак и решили меч.

С. Ст.

Сента - Виноградар  1:1 (1:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 50. Судија: В. Николић (Ловћенац). Стрелци: Кораћ у 36. за Сенту, а Бачић у 57.минуту за Виноградар. Жути картони: Бајтаи (Сента) и Колунџић (Виноградар).

СЕНТА: Томашев 7, Матић 7, Павлов 7, Бајтаи 6, Зековић 7, Ђуза 6, Божић 6,  Ђери 7, Пири 6, Кораћ 7, Ловре 6

ВИНОГРАДАР: Жужо 7, Миркоњ 7, Колунџић 7, Кујунџић 6, Бачић 8, Капоста 6, Нагел 6, Бореновић 7, Ћук 6, Патаки 6 (Абаџић -), Миковић 7.

Сенћани су због атлетског митинга били домаћини у Кањижи, где су поделили плен са гостима из Хајдукова. Вођство Сенћанима у 36. минуту донео је Стефан Кораћ, на асистенцију Златка Матића.

Изузетно ефектно изједначење уследило је у 57. минуту, када је Немања Бачић на повртану лопту снажним пројектилом са 20 метара погодио леви горњи угао. У још неколико прилика нападачи обе екипе били су непрецизни. У 70. минуту Давор Абаџић је избио сам пред гол Сенте, али је био непрецизан.

М. Митровић

Искра - Пролетер (РС) 1:1 (0:1)

КУЦУРА: ИгралиштеИскре, гледалаца:300, судија: Б.Черановић (Ловћенац), стрелци: Вајагић у 65. минуту за Искру, а Новичевић у 45. минуту за Пролетер, жути картони: Родић (Искра), а Грујић (Пролетер).

ИСКРА (К): Калинић, Пљешевац, Дурутовић, Јурчук, Родић, Шанта (Маљик), Малацко, Вајагић, Губаш, Сердар, Гаговић

ПРОЛЕТЕР (РС): Мирковић, Ери, Новичевић, Огризовиç, Јовановић, Величковић, Маћиженски, Грујић, Којичић, Мешковић, Попржен.

У дербију кола сваком од ривала припао је по бод. Оба гола постигнута су ударцима главом. Свака од екипа имала је својих повољних згода за преостала два бода. Ваља истаћи да је игра приказана на високом нивоу.

Ђ. Шт.

Раднички - Јадран 2:3, Искра - Пролетер (РС) 1:1, Напредак - Обилић 2:0, Сутјеска - Препород 4:0, Сента - Виноградар 1:1, Пролетер (Њ) - Ђурђин 4:1, Слога - Његош 1:5, Војводина - Панонија 7:0.

1. Војводина               24     18     4      2      88:18        58

2. Искра                      24     17     3      4      52:29        54

3. Пролетер (РС)        24     16     3      5      61:31        51

4. Раднички                 24     14     4      6      50:27        46

5. Његош                     24     12     4      8      51:33        40

6. Јадран                    24     11     6      7      47:41        39

7. Виноградар            24     9      6      9      45:40        33

8. Ђурђин                   24     8      6      10     37:39        30