Subotička liga: Sigurni Ravnoselci

18.08.2020. 13:56 13:59

Proleter (RS)  -  Napredak 3:0 (3:0)

RAVNO  SELO: Igralište Proletera, bez gledalaca. Sudija Roganović (Lovćenac). Strelci: Bodonji  5. Filipović 34. i 45. minutu. Žuti kartoni: Filipović, Gadžić (Proleter), Popović Jojkić, Buzadžin, Savkov, Krstić (Napredak). Crveni karton: Ćirić (Napredak).

PROLETER: Jovičić, Jandrić, Jovanović (Ćirić), Dabić, Pješivac, Sivčević, Gadžić, Filipović (Đanković), Maćiženski, Bodonji, Nešković (Zorić).

NAPREDAK: Latinović (Bagaš), Aleksijević (Svilar), Popović (Jovanović), Jojkić, Kozomara, Savkov, Krstić, Ćirić, Laušev (Golub), Buzadžin, Agić (Neda).

Uz odlično suđenje mlade sudijske trojke iz Lovćenca na čelu sa glavnim sudijom Roganovićem, fudbaleri ravnoselskog Proletera su na startu prvenstvene sezone u potpunosti opravdali očekivanja. Brzom i efikasnom igrom u potpunosti demolirali odbranu gostiju i sa tri gola ostvarili odličnu prednost. Očekivalo se da će Proleter i u drugom poluvremenu nastaviti tempom iz prvog poluvremena i do vrha napuniti mrežu Nadaljaca, ali od svega  je prikazana blaga, takoreći trening utakmica u kojoj su Ravnoselci potpuno stali, tako da je meč do kraja više ličio na prijateljsko nadigravanje.

L. Kiš

Radnički (B) - AFK 4:3 (1:0)

BAJMOK: SC, sudija: Vrana (Subotica). Strelci: Marević u 6. Rajić u 46. (iz penala) i u 88. i Lebović u 68. za Radnički, a Budai u 55. Baštovan u 78. i Morović u 90. minutu (iz penala) za AFK. Žuti kartoni: Šoper, Đurić, Kekezović, Rajić i Korponaić (Radnički), a Kiš, Baštovan, Pinter, Popov (AFK Ada).

RADNIČKI: Rakić 8, Korponajić 7,5, D. Šarčević 7, Dr. Šarčević 7, Mitić 7 (Janjić 7), Lebović 8, Stanar 7 (Rajić 8), Kekezović 8, Šoper 7,5, Marević 8,5, Đurić 7.

AFK: Radojčić 7, Baštovanov 7,5, Kiš 7, Latak 6, Krutešanin 7, Milanov 7, Pinter 6, Budai 7,5, Popov 7, Latak 7, Morović 7,5.

Dobra fudbalska predstava na otvaranju jesenje sezone sa dosta šansi i golova na obe strane. Radnički je zasluženo pobedio iako je imao tri gola prednosti. Bila su dva penala na obe strane, kod domaćina je bio siguran Rajić, a kod gostiju Morović.

S. St.

Obilić - Tornjoš 0:0

ZMAJEVO: Stadion u rekreacionom centru, igrano bez publike. Sudija Bedić (Bačka Topola). Žuti kartoni: Uzelac, Živojnov, Divjak (Obilić), Mezei, Kasaš, Tothorgoši (Tornjoš).

OBILIĆ: Dangubić, Knežević (Hever), Rodić, Koprivica, Pavićević, Uzelac, Živojnov, Marčetić, Divjak, Kalajdžija, Topali.

TORNJOŠ: Đorđević, Tothorgoši, Mezei, Kokrehel, Samardžija, Nađ, Ž. Barna, Karačonji, Der (Homolja), Kasaš (Čehak, D. Barna).

Obostrano dobra igra u kojoj se igralo brzo, za oko dopadljivo uz bezbroj šansi i sa jedne i sa druge strane, prava šteta što nije bilo publike da uživa u atraktivnim potezima. Napadački red Tornjoša u više navrata je opasno ugrozio gol Dangubića koji je izvanrednim odbranama osujetio goste u nameri, isto se može reći i za Zmajevčane čiji su napadi takođe bili opasni ali i gostujući golman Đorđević je bio izvanredan.  Golmani, Dangubić s jedne i Đorđević sa druge strane su jedini krivci što su mreže ostale netaknute, a krajnji rezultat je najrealniji odnosu snaga na terenu.

L. Kiš

Rezultati

Radnički - AFK 4:3, Sutjeska - Sloga 2:4, Senta - Iskra 7:0, Đurđin - Proleter (NJ) 1:1, Jadran - Eđšeg 5:0, Proleter (RS) - Napredak 3:0, Budućnost - Preporod 1:2, Obilić - Tornjoš 0:0.