108.3501

Суботичка лига: Сигурни Равноселци

18.08.2020. 13:56 13:59

Пролетер (РС)  -  Напредак 3:0 (3:0)

РАВНО  СЕЛО: Игралиште Пролетера, без гледалаца. Судија Рогановић (Ловћенац). Стрелци: Бодоњи  5. Филиповић 34. и 45. минуту. Жути картони: Филиповић, Гаџић (Пролетер), Поповић Јојкић, Бузаџин, Савков, Крстић (Напредак). Црвени картон: Ћирић (Напредак).

ПРОЛЕТЕР: Јовичић, Јандрић, Јовановић (Ћирић), Дабић, Пјешивац, Сивчевић, Гаџић, Филиповић (Ђанковић), Маћиженски, Бодоњи, Нешковић (Зорић).

НАПРЕДАК: Латиновић (Багаш), Алексијевић (Свилар), Поповић (Јовановић), Јојкић, Козомара, Савков, Крстић, Ћирић, Лаушев (Голуб), Бузаџин, Агић (Неда).

Уз одлично суђење младе судијске тројке из Ловћенца на челу са главним судијом Рогановићем, фудбалери равноселског Пролетера су на старту првенствене сезоне у потпуности оправдали очекивања. Брзом и ефикасном игром у потпуности демолирали одбрану гостију и са три гола остварили одличну предност. Очекивало се да ће Пролетер и у другом полувремену наставити темпом из првог полувремена и до врха напунити мрежу Надаљаца, али од свега  је приказана блага, такорећи тренинг утакмица у којој су Равноселци потпуно стали, тако да је меч до краја више личио на пријатељско надигравање.

Л. Киш

Раднички (Б) - АФК 4:3 (1:0)

БАЈМОК: СЦ, судија: Врана (Суботица). Стрелци: Маревић у 6. Рајић у 46. (из пенала) и у 88. и Лебовић у 68. за Раднички, а Будаи у 55. Баштован у 78. и Моровић у 90. минуту (из пенала) за АФК. Жути картони: Шопер, Ђурић, Кекезовић, Рајић и Корпонаић (Раднички), а Киш, Баштован, Пинтер, Попов (АФК Ада).

РАДНИЧКИ: Ракић 8, Корпонајић 7,5, Д. Шарчевић 7, Др. Шарчевић 7, Митић 7 (Јањић 7), Лебовић 8, Станар 7 (Рајић 8), Кекезовић 8, Шопер 7,5, Маревић 8,5, Ђурић 7.

АФК: Радојчић 7, Баштованов 7,5, Киш 7, Латак 6, Крутешанин 7, Миланов 7, Пинтер 6, Будаи 7,5, Попов 7, Латак 7, Моровић 7,5.

Добра фудбалска представа на отварању јесење сезоне са доста шанси и голова на обе стране. Раднички је заслужено победио иако је имао три гола предности. Била су два пенала на обе стране, код домаћина је био сигуран Рајић, а код гостију Моровић.

С. Ст.

Обилић - Торњош 0:0

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреационом центру, играно без публике. Судија Бедић (Бачка Топола). Жути картони: Узелац, Живојнов, Дивјак (Обилић), Мезеи, Касаш, Tothorgoši (Торњош).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Кнежевић (Хевер), Родић, Копривица, Павићевић, Узелац, Живојнов, Марчетић, Дивјак, Калајџија, Топали.

ТОРЊОШ: Ђорђевић, Tothorgoši, Мезеи, Кокрехел, Самарџија, Нађ, Ж. Барна, Карачоњи, Дер (Хомоља), Касаш (Чехак, Д. Барна).

Обострано добра игра у којој се играло брзо, за око допадљиво уз безброј шанси и са једне и са друге стране, права штета што није било публике да ужива у атрактивним потезима. Нападачки ред Торњоша у више наврата је опасно угрозио гол Дангубића који је изванредним одбранама осујетио госте у намери, исто се може рећи и за Змајевчане чији су напади такође били опасни али и гостујући голман Ђорђевић је био изванредан.  Голмани, Дангубић с једне и Ђорђевић са друге стране су једини кривци што су мреже остале нетакнуте, а крајњи резултат је најреалнији односу снага на терену.

Л. Киш

Резултати

Раднички - АФК 4:3, Сутјеска - Слога 2:4, Сента - Искра 7:0, Ђурђин - Пролетер (Њ) 1:1, Јадран - Еђшег 5:0, Пролетер (РС) - Напредак 3:0, Будућност - Препород 1:2, Обилић - Торњош 0:0.