Subotička liga: Komšijski derbi Zmajevčanima

14.04.2021. 12:39 12:40

Obilić - Iskra 2:0 (1:0)

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, sudija Mrđenović Predrag (Vrbas). Strelci: Popin 18. Divjak 56. minutu. Žuti kartoni : Divjak. Rodić, M. Kobilarov, Živojnov, Đorđić (Obilić), Đaković, Stalević, Drljača (Iskra).

OBILIĆ: Stanković, Hever (Ćirić), Rodić, N. Kobilarov, M. Kobilarov (Polovina), Divjak, Štefek, Sivčević, Popin, Živojnov, Marković (Đorđić).

ISKRA: Skuban, Vajagić, Barović, Đaković, Čovs (Kološnjai), Gubaš, Dakić, Lukić, Drljača (Kolesar), Stalević (Mihnjak), Bokan.

Uz odlično suđenje mladog sudije Predraga Mrđenovića, borbene, pre svega kvalitetne igre obeju ekipa, opštinski derbi je u potpunosti opravdao očekivanja. Zmajevčani su imali više inicijative, dobru organizaciju, u srednjem redu i veliki broj šansi.

U 18. minutu iskusni Popin oštrim šutem sa šesnaest metara smestio loptu iza leđa  sedamnaestogodišnjeg Skubana koji je  debitovao na golu Kucurana. I u drugom poluvremenu Obilić je bio bolji  i u 56. minutu Divjak u evro stilu sa dvadesetak metara postavio konačan rezultat.  Mladi golman Iskre Skuban je u više navrata odlično intervenisao.

L. Kiš

Radnički (B) - Napredak 3:2 (1:1)

BAJMOK: Sportski centar, sudija: Mrđenović (Vrbas), strelci: Stanar u 28. Rajić u 56. i 76. za Radnički, Miladinov u 24. i Stanojević u 85. minutu za Napredak.

RADNIČKI: Verić 7, Korponajić 7, Bujovljić 7, Pajić 7, Mitić 7, Todorović 6,5 (Rajević 8), Kekezović 7, Stanar 7 (Jovanović 6), Ivošević 7, Horvat 7, Marević 7.

NAPREDAK: Savkov 7, Ikrašev 7, Aleksijević 6, Svilar 6 (Husanović 6), Mihajlović 7, Miljević 7, Jovanović 7, Miladinov 7 (Stanimirović 6), Stanojević 7, Ćirić 7, Burzadžić 7.

Dobra i borbena utakmica svih 90. minuta.  Igralo se čvrsto a gosti su poveli u 24. minutu greškom domaće odbrane kada je Miladinov postigao gol. Nekoliko minuta kasnije Nemanja Stanar je izjednačio. U nastavku Rajić je sa dva pogotka rešio sve dileme.

S. Stojiljković

Proleter (RS) - AFK 2:5 (0:2)

RAVNO SELO: Igralište Proletera. Sudija Bedić (Bačka Topola)). Strelci: Filipović u 63. i 70. (oba iz penala) za Proleter, a Lajko u 37. i 40. Morović u 74 (iz penala), Nađ u 77. i Janjuš u 82. minutu za AFK, Žuti karton: Latak (AFK).

PROLETER: Mirković, Sekulić, Mitrović (Ogrizović), Veličković, Pješivac (Đanković), Gadžić, Nešković, Zbućnović (A.Jovanović), Filipović, Osmajić (G. Jovanović)

AFK: M. Đukić, Bikicki (Kuburić), Lajko, LJ. Đukić, Morović (Peter), Budai, Kiš, Pinter, Janjuš, Latak, Baštovanov (Nađ.

Gosti su igrali bolje, organizovanije naročito na sredini terena odakle su i počinjali opasne napade. Centarfor domaćih Filipović je u petom minutu solo akcijom došao na ivicu peterca gostiju šutirao, ali je Đukić osujetio njegove namere. Zatim su se ređale šanse gostiju, u 37. minutu Lajko odlično prima loptu na šesnaestercu Proletera i pored  Mirkovića je pogodio mrežu. NI u nastavku nije bilo dileme, gosti su lako došli do bodova.

L. Kiš

Radnički - Napredak 3:2, Preporod - Eđšeg 8:0, Tornjoš - Proleter (NJ) 0:1, Obilić - Iskra 2:0, Budućnost - Sloga 1:0, Proleter (RS) - AFK 2:5, Jadran - Sutjeska 8:0, Đurđin - Senta 0:2.

1. Senta    21     16     3      2      59:18        51

2. Preporod       21     15     4      2      52:9  49

3. Proleter (RS)        21     12     4      5      55:33        40

4. Sloga    21     12     2      7      57:34        38

5. Napredak       21     11     5      5      35:16        38

6. Jadran   21     10     5      6      51:28        35

7. AFK       21     8      6      7      43:35        30

8. Proleter (NJ) 21     8      6      7      37:39        30