Subotička liga: Bauk slomio Ravnoselce

06.04.2021. 16:35 16:37

Sloga - Proleter (RS) 3:1 (2:0)

OSTOJIĆEVO: Stadion Sloge. Sudija: N. Lukić (Palić). Strelci: Popović u 13, Bauk u 37. (iz jedanaesterca) i 93. za Slogu, a Nešković u 52.minutu za Proleter. Žuti kartoni: Momirov, Živanović, Barjaktarović, Stijović (Sloga), Dabić i Grujić (Proleter).

SLOGA: Stijović 7, Ušumović 7, Terzin 7, Barjaktarović 7,5, Banov 7, Popović 8, Bauk 8,5, Momčilov 7,5, Martinović 7, Živanović 7, Sarapa 7,5.

PROLETER: Mirković 6,5, Ogrizović 6 (Osmajić 6,5), Veličković 7, Dabić 6 (Mitrović 6,5), Maćiženski 6,5, Sekulić 6,5 (Jovanović -) , Grujić 7, Gadžić 6, Bodonji 6 (Đanković 6,5), Filipović 6,5, Nešković 7.

Ekipa Sloge dominirala je u prvom delu utakmice, a vođstvo je usledilo u 13.minutu kada je Goran Popović pogodio majstorskim udarcem u duži ugao, posle prodora Stanislava Sarape i povratne lopte Nebojše Bauka. Rezultat je povisio sa bele tačke Bauk.

Nakon odmora gosti iz Ravnog Sela su krenuli ofanzivnije a odličnu akciju u 52 minutu efektno završio   Radoslav Nešković. U otvorenoj igri prilika je bilo pred oba gola, u nekoliko navrata lopta je pogađala stative i prečke, a pred sam kraj u nadoknadi vremena na nabačenu loptu koju je uputio Igor Momirov, u prazan prostor ubacio se prvi strelac lige Bauk, pobegao čuvaru, i pogodio mrežu.

M. Mitrović

Iskra (K) - Budućnost  (Š) 2:2 (1:2)

KUCURA: Igralište Iskre, sudija: S. Vukas (Subotica), strelci: Nikolić u 33. i Hološnjai u 83. za Iskru, a Đ.Cimbaljević u 23. i Janković u 27. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Ivan, Čurguz (Iskra), a M.Majstorović, N.Majstorović, Ćorović, Stepanov (Budućnost).

ISKRA: Stupar, L.Vajagić, Đaković, Damir Gubaš, Čovs (Čurguz), Ivan, Stojanović, Lukić (Mihnjak), Nikolić (Dakić), Drljača (Stalević), Barovic (Hološnjai).

BUDUĆNOST: Lalić, Šokčić, Jokić, Stepanov, Obradović, Čorović, M .Majstorović (Samaryić), Vukanić, Đ. Cimbaljević (Bubanja), Janković, N. Majstorović (Pap).

Fudbaleri kucuranske Iskre isčupali su d u okršaju sa opštinskim rivalom iz Savinog Sela.

Đ. Št.

Proleter (NJ) - Obilić 1:2 (0:1)

NJEGOŠEVO: Igralište Proletera, Roganović (Lovćenac), strelci: Grbić u 65. za Proleter, a Marković u 36. i Popin u 64. minutu za Obilić.

PROLETER: Matković 6, Curnov 6, Paprić 6, Panović 7, Kurin 6, Nemanjić 6, Grbić 7, Paripović 7, Vunjak 6 (Banjeglav 6), Stojilović (Kostović 6), Jerković 6 (Anđal 6).

OBILIĆ: Stanković 7, Pavičević 6, Rodić 6, N. Kobilarević7 (Ćirić), M. Kobilarević 7 (Đorđić 6), Divljak 8, Štefek 7, Popić 6, Živojinović 6, Marković 7.

Gosti su iznenadili dobrom igrom i odneli tri boda iz Njegoševa. Očigledno da su domaćini poneseni dobrim startom ušli lako u utkamicu smatrajući da će pobediti. To se nije obistinilo.

Gosti su poveli preko Markovića iz blizine, da bi nervozni Popin slučajnim golom povisio na 2:0. U 65. minutu domaći su smanjili preko Grbića iz solo prodora.  U samom finiši domaći su propustili nekoliko šansi ali gola nije bilo.

S. St.

Sutjeska - Đurđin 1:0 (0:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“ , sudija: Zemko (B.Topola), strelac: Jakić u 89. minutu. Žuti kartoni: Golubović (Sutjeska),  Vuković i T. Stantić (Đurđin).

SUTJESKA : Lukić 7,  Tadić 7, Nikolić 7 ( Bajić 7), Berklović 7,  Rodić 7 ,  Eri 8, Mirković 7, Gagović 7 ( Dimić -), Pejić 8 (Glumac -), Jakić 9, Golubović 7.

ĐURĐIN:  D. Sarić 7 , Horvatski 6 , Pejić  6 , Majlat 6 , A. Sarić 6, Matković 6, Vuković 7 , Mihailović 6 (T. Stantić) 6 , N. Stantić 6, Vidaković 6 (Bilbija), Kujunyić  6 ( Stevanović)

Nastavljaju fudbaleri Sutjeske sa dobrim  igrama ovog proleća  i sakupljanjem vrlo  bitnih  bodova . Mlada i poletna ekipa Đurđina uspevala je nekako da odoli  napadima  domaćih sve do finiša utakmice. Golman gostiju Sarić , stative i prečka  uspevale su da spreče domaćina da dođe do vodstva  sve do tog 89. minuta, a onda je Pejića prošao po levoj strani  i odlično centrirao, a Jakić je  glavom pogodio mrežu.

I. Vuković

Senta - Radnički 4:1, Sutjeska - Đurđin 1:0, AFK - Jadran 2:1, Sloga - Proleter (RS) 3:1, Iskra - Budućnost 2:2, Proleter (NJ) - Obilić 1:2, Eđšeg - Tornjoš 0:2, Napredak - Preporod 0:1.

 1. Senta  20     15     3      2               57:18       48

 2. Preporod     20     14     4      2      44:9         46

 3. Prol. (RS)   20     12     4      4      53:28       40

 4. Sloga  20     12     2      6               57:33       38

 5. Napredak     20     11     5      4      33:13        38

 6. Jadran 20     9      5      6              43:28        32

 7. AFK     20     7      6      7               38:33       27

 8. Prol. (NJ)    20     7      6      7      36:39        27