Subotička liga: Iznenađenje u Kucuri

11.04.2018. 10:58 11:00

​​​​​​​Iskra - Vinogradar 1:2 (0:0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca:300, sudija: S. Jurić (Senta), strelci: Damjan Gubaš u 58. minutu za Iskru, a B. Kujundžić u 53. i Davidović u 56. minutu za Vinogradar, žuti kartoni: Jušković (Iskra), a Vasić, Glogovac, Zavišić, K. Kujunyić (Vinogradar).

ISKRA: Miricki, Ivan, Damir Gubaš (Nikolić), Jušković, Delić, Đaković, Marojević (Perović), Malacko, Radulović, Damjan Gubaš, Serdar (Drljača).

VINOGRADAR: Zarić, B. Kujunyić, Gavrić, Haško, K. Kujunyić, Glogovac, Vasić, B. Vojnić -Hajduk, Zavišić (Vesnić), Davidović, D. Vojnić -  Hajduk (Abadžić).

Fudbaleri kucuranske Iskre priredili su neprijatno iznenađenje svojim vernim navijačima. Doživeli su poraz u derbiju kola i to ih je koštalo liderske pozicije na tabeli.

Đ. Štrbac

HorgošPanonija 2:0 (1:0)

HORGOŠ: Stadion Horgoša, gledalaca 100. Sudija: O. Jolić (Čoka). Strelci: Hoksa u 10. i Dobo u 60. minutu. Žuti kartoni: G. Bohata, Terteli (Hortgoš 1911), Paprić i Banjeglav (Panonija).

HORGOŠ: Bende 7, G. Bohata 7, Sabo 7, Makra 7, E. Bohata 8, Veselinov 7, Terteli 7, Fodor 7, Hoksa 8 (Balgo -), Dobo 7 (Puljai -), Bate 7 (Kolompar 7).

PANONIJA: Pljavljančić 6, Tutić 7, Paprić 7, Tokodi 7, Vujičić 7, Vranješ 6 (Vislavski 6), Marić 7, Kalinić 7, R. Begović 6 (V. Begović 6), Gvozdenović 6 (Banjeglav 7), Đurić 7.

U borbenoj utakmici domaćini iz Horgoša su nadigrali goste sa Panonije. Za vođstvo u 10.minutu, loptu se od odbrambenih igrača gostiju izborio agilni Žolt Hoksa i zatresao mrežu.

Gosti su imali sreće u 35.minutu, kada je Kornel Sabo iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio prečku. Zasluženu pobedu domaće ekipe potvrdio je Rudolf Dobo pogotkom posle kornera.

M. Mitrović

Radnički - Obilić 0:2 (0:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Nikolić (Lovćenac), strelci: Vuković u 7, Sarapa u 57. (iz penala) minutu. Žuti kartoni: Ivanišević, M. Marinković (Radnički), Romić (Obilić).

RADNIČKI: Ivanišević 6, Stanar 6, Lebović 7, Janjić 7, M. Marinković 6 (Halas 6), Šoper 7, Lukić 7, Horvat 6 (Ml. Marinković 6), Mihajlović 6, Babić 6 (Pešić 6), Petković 6.

OBILIĆ: Sabo 7, Živkov 7, Lalić 6, Zivlak 7, Ostrogonac 7, Radulović 7, Dabevski 6 (Lagundžin 6), Jeftić 6, Romić 7, Sarapa 8 (Šteher), Vuković 7 (Dimitrov 6).

Gosti su brzo došli do vođstva preko Vukovića kada je domaća odbrana pogrešila i Vuković je sa 12 metara poslao loptu u mrežu. Domaćin je u 20. minutu mogao da izjednači preko Lukića, ali je on šutirao pored stative. U nastavku Radnički je krenuo ofanzivnije, ali nije uspeo da stigne do pogotka.

S. St.

Napredak - Senta 1:0 (0:0)

NADALJ: Igralište Napretka, gledalaca 200, Sudija: LJ. Berenji (Subotica), strelac: Dabižljević u 50 minutu. Žuti kartoni: Mažić, Jovičić i Mrđan (Napredak), Đere (Senta).

NAPREDAK: Đukić 7, Radojković 7, Naumov 7, Dabižljević 8, Vender 7, Mrđan 7, Jojkić 7, Savkov 7 (Šućov), Jovičić 7 (Kovačević), Mažić 7, Golub 7.

SENTA: Tomašev 7, Đere 6, Božović 6, Bajtaji 6, Zekovioć 7, Đuza 7, Drapšin 6, Hrustanović 6 (Baštovanov 6), Mrakić 7, Dimić 6, Piri 7 (Alsadi 6).

Od Sente ostalo je samo ime. Tim koji je nekada bio strah i trepet i za mnoge ekipe, danas je bio samo bleda senka svoga imena. Nadigrani su od Napretka kome će možda ovi bodovi biti i bodovi spasa a jedini pogodak postigao je Lazar Dabižljević na pas Goluba.

V. Vujanović

Bajša - Jadran 3:0 (2:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 450, sudija: Čapo (Subotica), strelci: Jovanović u 33. (autogol), Marijanović u 43. i Miles u 56. minutu.

BAJŠA: Damjanović 7, Žemberi 7, Budaji 7, Krivokapić 8, Tresiglavić 7, Boroš 7, Latak 7, Marijanović 8 (Tot 6), Miles 8 (Drašković 6), Majoroš 7, Žmukić 7 (Horvat 6).

JADRAN: Milanović 6, S. Malecki 6, Stanišić 6, Stojanović 6 (Miranović 6), Jovanović 6 (Čeke 6), Milunović 7, Martinović 6, Čurkoli 7, D. Malecki 6, Olah 6, Matković 6 (Ilić 6).

Fudbaleri Bajše lako su došli do visoke pobede nad ekipom Jadrana iz Feketića. Poveli su domaćini posle prodora Milesa, koji je šutirao, lopta se odbila od Jovanovića promenio pravac i prevarila golmana Milanovića. Dva minuta pre kraja provog poluvremena Marijanović je na aistenciju Žmukića povećao vođstvo. U drugom delu gosti su pokušavali da nešto učine, ali izabranici Branislava Bulatovića nisu odustajali i u 56. minutu preko Milesa povećali rezultat.

S. St.

Njegoš - Proleter (NJ) 4:2, Vrbas - Proleter (RS) 2:0, Radnički - Obilić 0:2, Napredak - Senta 1:0, Horgoš - Panonija IM 2:0, Iskra - Vinogradar 1:2, Bajša - Jadran 3:0. Slobodna je bila Sutjeska.

1. Bajša           19     14     2      3      60:20        44

2. Iskra           19     14     1      4      61:22        43

3. Obilić         20     13     3      4      44:30        42

4. Vrbas            20     11     5      4      30:12        38

5. Vinograd.      20     10     3      7      34:32        33

6. Jadran           20     9      5      6      42:38        32

7. Prolt. (NJ)     20     7      4      9      28:33        25

8. Senta             20     6      5      9      27:31        23