108.4794

Суботичка лига: Изненађење у Куцури

11.04.2018. 10:58 11:00

​​​​​​​Искра - Виноградар 1:2 (0:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:300, судија: С. Јурић (Сента), стрелци: Дамјан Губаш у 58. минуту за Искру, а Б. Кујунџић у 53. и Давидовић у 56. минуту за Виноградар, жути картони: Јушковић (Искра), а Васић, Глоговац, Завишић, К. Kujunyić (Виноградар).

ИСКРА: Мирицки, Иван, Дамир Губаш (Николић), Јушковић, Делић, Ђаковић, Маројевић (Перовић), Малацко, Радуловић, Дамјан Губаш, Сердар (Дрљача).

ВИНОГРАДАР: Зарић, Б. Kujunyić, Гаврић, Хашко, К. Kujunyić, Глоговац, Васић, Б. Војнић -Хајдук, Завишић (Веснић), Давидовић, Д. Војнић -  Хајдук (Абаџић).

Фудбалери куцуранске Искре приредили су непријатно изненађење својим верним навијачима. Доживели су пораз у дербију кола и то их је коштало лидерске позиције на табели.

Ђ. Штрбац

ХоргошПанонија 2:0 (1:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: О. Јолић (Чока). Стрелци: Хокса у 10. и Добо у 60. минуту. Жути картони: Г. Бохата, Тертели (Хортгош 1911), Папрић и Бањеглав (Панонија).

ХОРГОШ: Бенде 7, Г. Бохата 7, Сабо 7, Макра 7, Е. Бохата 8, Веселинов 7, Тертели 7, Фодор 7, Хокса 8 (Балго -), Добо 7 (Пуљаи -), Бате 7 (Коломпар 7).

ПАНОНИЈА: Пљављанчић 6, Тутић 7, Папрић 7, Токоди 7, Вујичић 7, Врањеш 6 (Виславски 6), Марић 7, Калинић 7, Р. Беговић 6 (В. Беговић 6), Гвозденовић 6 (Бањеглав 7), Ђурић 7.

У борбеној утакмици домаћини из Хоргоша су надиграли госте са Паноније. За вођство у 10.минуту, лопту се од одбрамбених играча гостију изборио агилни Жолт Хокса и затресао мрежу.

Гости су имали среће у 35.минуту, када је Корнел Сабо из слободног ударца са 25 метара погодио пречку. Заслужену победу домаће екипе потврдио је Рудолф Добо поготком после корнера.

М. Митровић

Раднички - Обилић 0:2 (0:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Николић (Ловћенац), стрелци: Вуковић у 7, Сарапа у 57. (из пенала) минуту. Жути картони: Иванишевић, М. Маринковић (Раднички), Ромић (Обилић).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 6, Станар 6, Лебовић 7, Јањић 7, М. Маринковић 6 (Халас 6), Шопер 7, Лукић 7, Хорват 6 (Мл. Маринковић 6), Михајловић 6, Бабић 6 (Пешић 6), Петковић 6.

ОБИЛИЋ: Сабо 7, Живков 7, Лалић 6, Зивлак 7, Острогонац 7, Радуловић 7, Дабевски 6 (Лагунџин 6), Јефтић 6, Ромић 7, Сарапа 8 (Штехер), Вуковић 7 (Димитров 6).

Гости су брзо дошли до вођства преко Вуковића када је домаћа одбрана погрешила и Вуковић је са 12 метара послао лопту у мрежу. Домаћин је у 20. минуту могао да изједначи преко Лукића, али је он шутирао поред стативе. У наставку Раднички је кренуо офанзивније, али није успео да стигне до поготка.

С. Ст.

Напредак - Сента 1:0 (0:0)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, Судија: Љ. Берењи (Суботица), стрелац: Дабижљевић у 50 минуту. Жути картони: Мажић, Јовичић и Мрђан (Напредак), Ђере (Сента).

НАПРЕДАК: Ђукић 7, Радојковић 7, Наумов 7, Дабижљевић 8, Вендер 7, Мрђан 7, Јојкић 7, Савков 7 (Шућов), Јовичић 7 (Ковачевић), Мажић 7, Голуб 7.

СЕНТА: Томашев 7, Ђере 6, Божовић 6, Бајтаји 6, Зековиоћ 7, Ђуза 7, Драпшин 6, Хрустановић 6 (Баштованов 6), Мракић 7, Димић 6, Пири 7 (Алсади 6).

Од Сенте остало је само име. Тим који је некада био страх и трепет и за многе екипе, данас је био само бледа сенка свога имена. Надиграни су од Напретка коме ће можда ови бодови бити и бодови спаса а једини погодак постигао је Лазар Дабижљевић на пас Голуба.

В. Вујановић

Бајша - Јадран 3:0 (2:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 450, судија: Чапо (Суботица), стрелци: Јовановић у 33. (аутогол), Маријановић у 43. и Милес у 56. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Жембери 7, Будаји 7, Кривокапић 8, Тресиглавић 7, Борош 7, Латак 7, Маријановић 8 (Тот 6), Милес 8 (Драшковић 6), Мајорош 7, Жмукић 7 (Хорват 6).

ЈАДРАН: Милановић 6, С. Малецки 6, Станишић 6, Стојановић 6 (Мирановић 6), Јовановић 6 (Чеке 6), Милуновић 7, Мартиновић 6, Чурколи 7, Д. Малецки 6, Олах 6, Матковић 6 (Илић 6).

Фудбалери Бајше лако су дошли до високе победе над екипом Јадрана из Фекетића. Повели су домаћини после продора Милеса, који је шутирао, лопта се одбила од Јовановића променио правац и преварила голмана Милановића. Два минута пре краја провог полувремена Маријановић је на аистенцију Жмукића повећао вођство. У другом делу гости су покушавали да нешто учине, али изабраници Бранислава Булатовића нису одустајали и у 56. минуту преко Милеса повећали резултат.

С. Ст.

Његош - Пролетер (Њ) 4:2, Врбас - Пролетер (РС) 2:0, Раднички - Обилић 0:2, Напредак - Сента 1:0, Хоргош - Панонија ИМ 2:0, Искра - Виноградар 1:2, Бајша - Јадран 3:0. Слободна је била Сутјеска.

1. Бајша           19     14     2      3      60:20        44

2. Искра           19     14     1      4      61:22        43

3. Обилић         20     13     3      4      44:30        42

4. Врбас            20     11     5      4      30:12        38

5. Виноград.      20     10     3      7      34:32        33

6. Јадран           20     9      5      6      42:38        32

7. Пролт. (Њ)     20     7      4      9      28:33        25

8. Сента             20     6      5      9      27:31        23