Subotička liga: Gradištanci se okliznuli

20.11.2018. 09:04 09:08

Sutjeska - Vojvodina (BG)  1:1 (1:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare„ , gledalaca 50, sudija: Ćeranović  ( Lovćenac ). Strelci: Golubović u 32.i 66. za Sutjesku, a Mihajlović u 87. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni : Peković, Delić i Nikolić (Sutjeska), a Ikrašev, Jušković i Bilbija (Vojvodina).

SUTJESKA: Gašović 8, Nikolić 8, Bajić 8, Drinčić 8, Kostić 8, Delić 8, Peković 8, Staletović 8, Andrić 8 , Pljuco 8, Peković 8 , Golubović 9 (Glumac -).

VOJVODINA:  Milovanov 7, Bečanović 7,  Vejin 7 (Mihajlović M.  8), Bilbija  8, Jušković  8,  Ikrašev  7,  Janković 7, Sekulić 7, (Mihajlović V. 7) Kudrić  8, Marjanov 7 (Pelengić 7) .

Okliznuo se lider na tabeli, kada je možda najmanje očekivao. Domaći sastav pritisnut mnogobrojnim problemima, uspeo je da smogne snage da svrgne Gradištance sa  čela  tabele. Rovovska bitka se vodila sve vreme utakmice. Trenutak inspiracije Nemanje Golubovića bio je dovoljan za vodstvo domaćih. Sjajnim  volej  udarcem  Golubović je pogodio gornji levi ugao Milovanova.

U drugom delu  meča svi napadi  gostiju su se odbijajli od čvrste odbrane domaćih. Dobar šut sa distance Kudrića, odbranio je  odlični Gašović. Brži od posledljeg zvižduka sudije Ćeranovića, bio je rezervista Mihajlović, koji koji je uspeo da izjednači rezultat u poslednjim sekundama meča.

I. Vuković

ObilićPreporod 4:0 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 50. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Dabevski u 61, Romić u 73, Radaković u 83. i Stipančević u 85. minutu. Žuti kartoni: Srednik i Grabež (Preporod).

OBILIĆ: Zarić 7, S. Vuković 7 (Romić 7), Lazić 6, Kašić 8, Ostrogonac 7, Radulović 8, Živkov 8 (Stipančević 7), Sarapa 7, Popov 7 (Lagunyin 7), Keča 7, Dabevski 7.

PREPOROD: Dakić 7, Petičević 6, Terzija 6, Bačić 7, O. Ždrnja 6, Todorović 6 (Ivić -), Srednik 6, Grabež 6 (Biro -), Nedić 6, M. Ždrnja 7, Jarić 6.

Novokneževčani u prvom delu utakmice nisu iskoristili pet šansi, između ostalog golman gostiju Dakić je uspeo da odbrani penal koji je izveo Sarapa. Tek posle odmora kada je u igru ušao Romić navali Obilića je krenulo.

Mrežu Preporoda prvi je u 61.minutu zatresao Dabevski. Romić je udvostručio prednost u 73. minutu, a još kod jednog gola asistirao. Deset minuta kasnije na 3:0 povisio je najagilniji na terenu Radulović, koji je natrčao na odbijenu loptu i pogodio nebranjeni deo mreže, dok je ubedljivu pobedu u 85.minutu potvrdio Stipančević.

M. Mitrović

Radnički (B) - Đurđin 4:1 (3:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 150, sudija: Berenji (Subotica), strelci: Janjić u 2. D. Babić u 33. Korponajić u 36. Kovač u 58. za Radnički, a Matković u 68. minutu za Đurđin. Korponajić (Radnički), Matković (Đurđin).

RADNIČKI: Ivanišević 7, Lebović 7, Mitić 7, M. Marinković 7 (Ml. Marinković 6), Janjić 7, Lazić 7, Kekezović 8, Kovač 7, D. Babić 7 (Marević 6), S. Babić 8, Korponajić 7.

ĐURĐIN: Jokić 6, Horvacki 6, Pejić 6, Majlac 6, Šomođi 6, Polovina 7, Matković 7, Jeknić 7 (Vidaković 6), Mihajlović 6, Stanić 6 (I. Bilbija 6), A. Bilbija 6.

U komšijskom derbiju pobeda je pripala boljoj ekipi Radničkog.

S. Stojiljković

Jadran - Proleter (NJ) 0:0, Senta - Sloga 2:1, Sutjeska - Vojvodina 1:1, Napredak - Panonija 0:0, Iskra - Njegoš 2:1, Radnički - Đurđin 4:1, Proleter (RS) - Vinogradar 3:2, Obilić - Preporod 4:0.

1. Prol. (RS)        14     11     1      2      34:18        34

2. Iskra                14     11     1      2      32:18        34

3. Vojvodina         14     10     3      1      47:9  33

4. Radnički          14     9      2      3      31:13        29

5. Vinogradar      14     7      2      5      32:27        23

6. Njegoš              14     6      4      4      30:21        22

7. Jadran             14     5      5      4      26:22        20

8. Sutjeska          14     6      2      6      22:20        20