SRPSKA LIGA, VOJVODINA: Radost gostiju kraj Štranda

06.10.2024. 14:17 14:21
2

Fudbaleri Kabela poraženi su od Podunavca sa 1:2 u osmom kolu srpske lige grupa Vojvodina.

Gosti su poveli već u 7. minutu, ali ne svojom zaslugom. Nespretno je odigrao Marko Pavić kod svog gola, golman Slavković nije očekivao loptu, pa su tako igrači Kabeli savladali sami sebe. Imali su domaći želju da izjednače što pre, ali su se Belegišani odlično branili, a pomoglo im je i to što su napadači domaćih često bili u ofsajd pozicijama. Uz to, ofanzivna igra tima iz Novog Sada otvarala je šanse za kontre Podunavca, ali ih oni nisu koristili.

Kabel je u 53. minutu stigao do izjednačenja. Slobodan udarac sa desnog boka sjajno je izveo kapiten Slobodan Novaković, a Andrej Pivaš je lako loptu smestio u mrežu gostiju. Napadao je Kabel, želeo i drugi gol, ali su isto hteli i Belegišani, koji su ponovo stigli do vođstva. Kapiten Mihailo Radojičić odlično je proigrao Danila Pešića, koji je lako matirao Slavkovića.

V. Gvozdenović

Kabel - Podunavac 1:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca: 350. Sudija: Stojčević. Strelci: Pivaš u 53. za Kabel, a Pavić u 7. (autogol) i Pešić u 60. minutu za Podunavac. Žuti kartoni: Obradović (Kabel), Šefik, Živanović, Stojanović (Podunavac).

KABEL: Slavković 6, Pavić 5,5 (Milisavljević 6), Dimitrijević 6, Obradović 6, Butraković 5,5 (Novaković 7), Trpčević 6 (Gajić -), Grgić 6 (Pivaš -), Petrović 7, Stamatović 6 (Vujošević -), Ponjević 6,5, Jelić 6,5.

PODUNAVAC: Šefik 6,5, Stefanović 7, Pelemiš 6 (Nakijevski -), Radojčić 7,5, Katanić 7, Pešić 7,5 (Avramović -), Stojanović 6,5, Beriša 6, Živanović 7 (Perić -), Trkulja 6 (Janković -), Stojanović 6.