106.1049

СРПСКА ЛИГА, ВОЈВОДИНА: Радост гостију крај Штранда

06.10.2024. 14:17 14:21
2

Фудбалери Кабела поражени су од Подунавца са 1:2 у осмом колу српске лиге група Војводина.

Гости су повели већ у 7. минуту, али не својом заслугом. Неспретно је одиграо Марко Павић код свог гола, голман Славковић није очекивао лопту, па су тако играчи Кабели савладали сами себе. Имали су домаћи жељу да изједначе што пре, али су се Белегишани одлично бранили, а помогло им је и то што су нападачи домаћих често били у офсајд позицијама. Уз то, офанзивна игра тима из Новог Сада отварала је шансе за контре Подунавца, али их они нису користили.

Кабел је у 53. минуту стигао до изједначења. Слободан ударац са десног бока сјајно је извео капитен Слободан Новаковић, а Андреј Пиваш је лако лопту сместио у мрежу гостију. Нападао је Кабел, желео и други гол, али су исто хтели и Белегишани, који су поново стигли до вођства. Капитен Михаило Радојичић одлично је проиграо Данила Пешића, који је лако матирао Славковића.

В. Гвозденовић

Кабел - Подунавац 1:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца: 350. Судија: Стојчевић. Стрелци: Пиваш у 53. за Кабел, а Павић у 7. (аутогол) и Пешић у 60. минуту за Подунавац. Жути картони: Обрадовић (Кабел), Шефик, Живановић, Стојановић (Подунавац).

КАБЕЛ: Славковић 6, Павић 5,5 (Милисављевић 6), Димитријевић 6, Обрадовић 6, Бутраковић 5,5 (Новаковић 7), Трпчевић 6 (Гајић -), Гргић 6 (Пиваш -), Петровић 7, Стаматовић 6 (Вујошевић -), Поњевић 6,5, Јелић 6,5.

ПОДУНАВАЦ: Шефик 6,5, Стефановић 7, Пелемиш 6 (Накијевски -), Радојчић 7,5, Катанић 7, Пешић 7,5 (Аврамовић -), Стојановић 6,5, Бериша 6, Живановић 7 (Перић -), Тркуља 6 (Јанковић -), Стојановић 6.