Sremska liga: Rumljani poveli pa stali

10.04.2019. 09:24 09:40

​​​​​​​Sloven - PSK Putinci 1:2 (1:2)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 150, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Dragičević u 5.za Sloven, Mudrić u 33. i 38. minutu  za PSK Putince. Žuti kartoni: Lukić, Stanić, Dragičević (Sloven), Katić, Ljubinković, Pešelj, Borojević (PSK Putinci).

SLOVEN: Der 7, Stanić 7, Kalajdžić 7, Lukić 7, Topić 7, Simić 7 (Đurić), Bošković 7 (Birinji), Nedić 7 (Đorđević 7), Vidović 7, Malić 7, Dragičević 7.

PSK PUTINCI: Milošević –(Borojević 7), Kvočka 7, Pešelj 7, Mudrić 8, Alimpić 7, Adamović 7, Vidaković 8, Ljubinković 7 (Popović), Nedimović 7, G. Vasiljević 7, Katić 7.

Brzo su igrači Slovena poveli i to je bilo skoro sve što su  pokazali. Dragičević je iz slobodnog udarca s 25 metara posigao efektan gol. Ali, gosti su odmah posle toga preuzeli inicijativu. Plod takve igre gostiju je i dva gola Mudrića. Oba je postigao iz šuteva s 18 i 16 metera.

Č. Jovičić

Borac (M) - Sloboda 0:1 (0:1)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 250, sudija Ljubinković (Ruma). Strelac: Mrkajić u 27. minutu. Žuti kartoni: Koprić, Damjanović, Vasilić, Žilić (Borac), Jerković, Ragastovac (Sloboda).

BORAC: Kljajić 8, Koprić 7, Žegarac 7, Damjanović 7, N. Vuletić 7, Žilić 7, Tomšić 7, Kovačević 7 (Džakić), Vukadinović 7 (T. Vuletić 7), Vasilić 7, Šarčević 7.

SLOBODA: Radosavljević 8, Ragastovac 7, Jorgić 7, Jerković 8, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7 (Knežević), Kuburović 7, Mrkajić 8, Jež 8 (Rašović), Dragojević 7 (Majstorović).

Favorizovani gosti jesu pobedili, ali nisu blistali. Jednostavno domaćini su bili bolji rival, ali nisu imali sreće u završnim akcijama. Gosti su slavili posle nepostojećeg kornera koji im je poklonio sudija. Najbrži posle kornera u kaznenom prostoru domaćih bio je Mrkajić koji je sproveo loptu u nebranjeni deo mreže.

Z. Krstić

Ljukovo - Graničar (A) 7:2 (3:1)

LJUKOVO: Stadion Ljukova, gledalaca 150, sudija Skakavac (Ruma). Strelci: Čučković u 10, Makarić u 23. i 31, Stojanović u 68. i 71. i Trivković u 74. i 82. za Ljukovo, a N. Miljenović u 15. i V. Mijanovićč u 58. minutu za Graničar. Žuti karton: M. Mijanović (Graničar).

LJUKOVO: Lukić, Grković, Blanuša, Bošković, Georgijev, Uzelac (Arsić), Bjeljac, Makarić, Trivković, Čučković (Mudrinić), Vučenović (Stojanović).

GRANIČAR: Tomašević, N. Miljenović, M. Mijnović, Simić, Andriška, Starčević, V. Mijanović,  Knežević, Končar, Dubajin (Šuša), Kulačanin.

Lepa fudbalska predstava u Ljukovu. Igra Ljukovčana je u stalnom usponu.

N. Trkulja

Napredak (P) - Donji Petrovci 2:0 (1:0)

POPINCI: Stadion Napretka, gledalaca 50, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Pazarski u 31. i Ivković u 74. minutu. Žuti kartoni: Nikolić (Napredak), Šaša, Oljača (Donji Petrovci).

NAPREDAK: Nikolić 8, S. M. Jovanović 7, Đilas 7, Kljajić 7 (Ivković 8), Sremac 9, Savić 8, Janković 8, Vasilić 8, Vračev 9 (Erceg), Pazarski 9 (Skopljak), Milenko Jovanović 8.

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 6, Sremčević 6, Diklić 6, Ružičić 6, Oljača 6, Todorović 6, Čvorkov 6 (Najić), Damnjanović 6 (Janjuz), Oparušić 6, Šaša 6.

Očekivana pobeda Popinčana ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Domaćini bili bolji rival u toku celog susreta.

S. Trbojević

Borac (K) - Partizan 0:2 (0:1)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Pajić u 26. i V. Petrović u 86. minutu. Žuti kartoni: Aćimović, M. Matić (Borac), G. Rsadović, Pajić, V. Petrović (Partizan).

BORAC: M. Ilić 6, Aćimović 6, Ručnov 6, M. Matić 6, Vukosavljević 6 (P. Ilić), V. Matić 6,  Milutinović 7 (D. Ilić), D. Samardžić 6, Mirković 6, Pjevac 6 (Bujaklija), Ninković 7.

PARTIZAN: Stajčić 7, Petković 7, Tripić 7, Trumić 7 (Z. Jovanović 7), S. Jovanpović 7 (Aleksić 7),  Pajić 7, V. Petrović 7, G. Radović 7, Đurović 7 (M. Radović 7), D. Petrović 7, Miletić 7.

Klenčani su dobro parirali favorizovanim gostima. Čak bili bolji rival u nekim trenucima i imali dvostruko više povoljnih šansi. Gosti iz Vitejovaca iz dve šanse postigli i dva gola i osvojili sva tri boda.

Z. Perić

Budućnost - Železničar 0:4 (0:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Krivokuća u 23, Krunić u 61, Dimitrijević u 87. i Marjanović u 90. minutu. Žuti karton: Pavlović (Železničar).

BUDUĆNOST: Jokić 5, Đorđić 5, Marjanović 5, Grujić 5, Radosavljević 5, Jeftić 5, Janković 5, Roksa 5, Simovljević 5, Stanić 5 (G. Simeunović 5), Oparušić 5 (Bojanić 5).

ŽELEZNIČAR: Milinović 8, Kekić 8, Dimitrijević 8, Katarić 8 (Marjanović 9), Krivokuća 9, Andreata 8, Lukić 8, Pavlović 9 (Dubajić 8), Kostić 8, Rakar 8, Mrđa 8 (Krunić 9).

Odlični su bili gosti iz Inđije Krivokuća je postigao retko lep gol. Bio je to volej udarac sa nekih 25 metara.

M. Simić

Jadran - Rudar 2:1 (1:0)

GOLUBINCI:  Igralipšte Jadrana, gledalaca 300, sudija Bilić (Morović). Strelci: Marković u 20. i 61. za Jadran, a Jovanović u 87. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Radenkov (Jadran), D. Krstić (Rudar).

JADRAN: Čavić 7, Maletić 7, Bulatović 7, Šestović 7 (J. Kojčinović 7), Milaković 7, Rajić 7, Pekić 7,  Marković 8, Radenkov 7, Branković 7, Radić 7 (Dragutinović 7).

RUDAR: Savić 7, D. Pudar 6, D. Krstić 6, M. Pudar 6, Santrač 6, Jovanović 7, Novaković 6, Stojčić 6, Marković 7 (Popović), Dostanić 6, Požarev 6 (Manojlović).

Pobedu je ostvario sam Marković. Izveo je dva uspešna solo prodora što je bilo dovoljno za uspeh. U finišu utakmice Jovanović je uspeo samo da ublaži poraz svoje ekipe.

I. Malenčić

Polet - Kupinovo 2:0 (prekinuto u 15. minutu)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 50, sudija Relić (Martinci). Strelci: Milić u 6. i Jović u 9. minutu.

POLET: Grković, Milić, Poljak, Pejović, Knežević, Brkić, Ivaniš, Inđić, Jović, R. Kesić, Srjemac.

KUPINOVO: Vukašinović, Gavrilović, Balog, Stanojević, Budimičić, M. Jovanović, N. Bošković.

Gosti doputovali sa samo sedam igrača. U 15. minutu se povredio Jovanović. I prema pravilima fudbalske igre susret je odmah prekinut.         B. Rađenović

MARTINCI: Borac - Sloboda 0:1, RUMA: Sloven - PSK Putinci 1:2, LJUKOVO: Ljukovo - Graničar (A) 7:2, POPINCI: Napredak - Donji Petrovci 2:0, KLENAK: Borac - Partizan 0:2, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Železničar 0:4, GOLUBINCI: Jadran - Rudar 2:1, NOVI KARLOVCI: Polet - Kupinovo 2:0 (prekinuto u 15.minutu).

1. Železničar   20     14     5      1      45:7  47

2. Sloboda        20     15     2      3      39:13        47

3. Jadran            20     14     2      4      43:22        44

4. Partizan        20     13     4      3      56:15        43

5. PSK Putinci  20     11     2      7      31:30        35

6. Budućnost       20     10     3      7      53:26        33

7. Ljukovo           20     8      5      7      33:31        29

8.  Rudar              20     7      7      6      26:19        28