108.4794

Сремска лига: Румљани повели па стали

10.04.2019. 09:24 09:40

​​​​​​​Словен - ПСК Путинци 1:2 (1:2)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Павловић (Огар). Стрелци: Драгичевић у 5.за Словен, Мудрић у 33. и 38. минуту  за ПСК Путинце. Жути картони: Лукић, Станић, Драгичевић (Словен), Катић, Љубинковић, Пешељ, Боројевић (ПСК Путинци).

СЛОВЕН: Дер 7, Станић 7, Калајџић 7, Лукић 7, Топић 7, Симић 7 (Ђурић), Бошковић 7 (Бирињи), Недић 7 (Ђорђевић 7), Видовић 7, Малић 7, Драгичевић 7.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић –(Боројевић 7), Квочка 7, Пешељ 7, Мудрић 8, Алимпић 7, Адамовић 7, Видаковић 8, Љубинковић 7 (Поповић), Недимовић 7, Г. Васиљевић 7, Катић 7.

Брзо су играчи Словена повели и то је било скоро све што су  показали. Драгичевић је из слободног ударца с 25 метара посигао ефектан гол. Али, гости су одмах после тога преузели иницијативу. Плод такве игре гостију је и два гола Мудрића. Оба је постигао из шутева с 18 и 16 метера.

Ч. Јовичић

Борац (М) - Слобода 0:1 (0:1)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 250, судија Љубинковић (Рума). Стрелац: Мркајић у 27. минуту. Жути картони: Копрић, Дамјановић, Василић, Жилић (Борац), Јерковић, Рагастовац (Слобода).

БОРАЦ: Кљајић 8, Копрић 7, Жегарац 7, Дамјановић 7, Н. Вулетић 7, Жилић 7, Томшић 7, Ковачевић 7 (Џакић), Вукадиновић 7 (Т. Вулетић 7), Василић 7, Шарчевић 7.

СЛОБОДА: Радосављевић 8, Рагастовац 7, Јоргић 7, Јерковић 8, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7 (Кнежевић), Кубуровић 7, Мркајић 8, Јеж 8 (Рашовић), Драгојевић 7 (Мајсторовић).

Фаворизовани гости јесу победили, али нису блистали. Једноставно домаћини су били бољи ривал, али нису имали среће у завршним акцијама. Гости су славили после непостојећег корнера који им је поклонио судија. Најбржи после корнера у казненом простору домаћих био је Мркајић који је спровео лопту у небрањени део мреже.

З. Крстић

Љуково - Граничар (А) 7:2 (3:1)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Чучковић у 10, Макарић у 23. и 31, Стојановић у 68. и 71. и Тривковић у 74. и 82. за Љуково, а Н. Миљеновић у 15. и В. Мијановићч у 58. минуту за Граничар. Жути картон: М. Мијановић (Граничар).

ЉУКОВО: Лукић, Грковић, Блануша, Бошковић, Георгијев, Узелац (Арсић), Бјељац, Макарић, Тривковић, Чучковић (Мудринић), Вученовић (Стојановић).

ГРАНИЧАР: Томашевић, Н. Миљеновић, М. Мијновић, Симић, Андришка, Старчевић, В. Мијановић,  Кнежевић, Кончар, Дубајин (Шуша), Кулачанин.

Лепа фудбалска представа у Љукову. Игра Љуковчана је у сталном успону.

Н. Тркуља

Напредак (П) - Доњи Петровци 2:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 50, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Пазарски у 31. и Ивковић у 74. минуту. Жути картони: Николић (Напредак), Шаша, Ољача (Доњи Петровци).

НАПРЕДАК: Николић 8, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7 (Ивковић 8), Сремац 9, Савић 8, Јанковић 8, Василић 8, Врачев 9 (Ерцег), Пазарски 9 (Скопљак), Миленко Јовановић 8.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 6, Сремчевић 6, Диклић 6, Ружичић 6, Ољача 6, Тодоровић 6, Чворков 6 (Најић), Дамњановић 6 (Јањуз), Опарушић 6, Шаша 6.

Очекивана победа Попинчана ни једног тренутка није долазила у питање. Домаћини били бољи ривал у току целог сусрета.

С. Трбојевић

Борац (К) - Партизан 0:2 (0:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Пајић у 26. и В. Петровић у 86. минуту. Жути картони: Аћимовић, М. Матић (Борац), Г. Рсадовић, Пајић, В. Петровић (Партизан).

БОРАЦ: М. Илић 6, Аћимовић 6, Ручнов 6, М. Матић 6, Вукосављевић 6 (П. Илић), В. Матић 6,  Милутиновић 7 (Д. Илић), Д. Самарџић 6, Мирковић 6, Пјевац 6 (Бујаклија), Нинковић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Петковић 7, Трипић 7, Трумић 7 (З. Јовановић 7), С. Јованповић 7 (Алексић 7),  Пајић 7, В. Петровић 7, Г. Радовић 7, Ђуровић 7 (М. Радовић 7), Д. Петровић 7, Милетић 7.

Кленчани су добро парирали фаворизованим гостима. Чак били бољи ривал у неким тренуцима и имали двоструко више повољних шанси. Гости из Витејоваца из две шансе постигли и два гола и освојили сва три бода.

З. Перић

Будућност - Железничар 0:4 (0:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Кривокућа у 23, Крунић у 61, Димитријевић у 87. и Марјановић у 90. минуту. Жути картон: Павловић (Железничар).

БУДУЋНОСТ: Јокић 5, Ђорђић 5, Марјановић 5, Грујић 5, Радосављевић 5, Јефтић 5, Јанковић 5, Рокса 5, Симовљевић 5, Станић 5 (Г. Симеуновић 5), Опарушић 5 (Бојанић 5).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Кекић 8, Димитријевић 8, Катарић 8 (Марјановић 9), Кривокућа 9, Андреата 8, Лукић 8, Павловић 9 (Дубајић 8), Костић 8, Ракар 8, Мрђа 8 (Крунић 9).

Одлични су били гости из Инђије Кривокућа је постигао ретко леп гол. Био је то волеј ударац са неких 25 метара.

М. Симић

Јадран - Рудар 2:1 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ:  Игралипште Јадрана, гледалаца 300, судија Билић (Моровић). Стрелци: Марковић у 20. и 61. за Јадран, а Јовановић у 87. минуту за Рудар. Жути картони: Раденков (Јадран), Д. Крстић (Рудар).

ЈАДРАН: Чавић 7, Малетић 7, Булатовић 7, Шестовић 7 (Ј. Којчиновић 7), Милаковић 7, Рајић 7, Пекић 7,  Марковић 8, Раденков 7, Бранковић 7, Радић 7 (Драгутиновић 7).

РУДАР: Савић 7, Д. Пудар 6, Д. Крстић 6, М. Пудар 6, Сантрач 6, Јовановић 7, Новаковић 6, Стојчић 6, Марковић 7 (Поповић), Достанић 6, Пожарев 6 (Манојловић).

Победу је остварио сам Марковић. Извео је два успешна соло продора што је било довољно за успех. У финишу утакмице Јовановић је успео само да ублажи пораз своје екипе.

И. Маленчић

Полет - Купиново 2:0 (прекинуто у 15. минуту)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион Полета, гледалаца 50, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Милић у 6. и Јовић у 9. минуту.

ПОЛЕТ: Грковић, Милић, Пољак, Пејовић, Кнежевић, Бркић, Иваниш, Инђић, Јовић, Р. Кесић, Срјемац.

КУПИНОВО: Вукашиновић, Гавриловић, Балог, Станојевић, Будимичић, М. Јовановић, Н. Бошковић.

Гости допутовали са само седам играча. У 15. минуту се повредио Јовановић. И према правилима фудбалске игре сусрет је одмах прекинут.         Б. Рађеновић

МАРТИНЦИ: Борац - Слобода 0:1, РУМА: Словен - ПСК Путинци 1:2, ЉУКОВО: Љуково - Граничар (А) 7:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Доњи Петровци 2:0, КЛЕНАК: Борац - Партизан 0:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Железничар 0:4, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Рудар 2:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Купиново 2:0 (прекинуто у 15.минуту).

1. Железничар   20     14     5      1      45:7  47

2. Слобода        20     15     2      3      39:13        47

3. Јадран            20     14     2      4      43:22        44

4. Партизан        20     13     4      3      56:15        43

5. ПСК Путинци  20     11     2      7      31:30        35

6. Будућност       20     10     3      7      53:26        33

7. Љуково           20     8      5      7      33:31        29

8.  Рудар              20     7      7      6      26:19        28