108.4794

Сремска лига: Ноћајци финиш зачинили

09.10.2018. 10:02 10:05

​​​​​​​Будућност - Полет 5:1 (1:0)

САЛАШ  НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 150, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Симовљевић у 5. и 66. и Г. Симеуновић у 59, 82. и 88. за Будућност, а Јовић у 56. минуту (из пенала) за Полет. Жути картони: Марјановић, Петровић, Ђукић (Будућност), Драганић (Полет).

БУДУЋНОСТ: Јокић -, Шарац 8 (Добо 8), Грујић 8 (Кљајић 8), Јефтић 8, Петровић 8, Сремац 8, Симовљевић 9, Ђукић 8 (Михаиловић 8), Јанковић 8, Г. Симеуновић 8, Марјановић 8.

ПОЛЕТ: Грковић 7, Милић 6, Пољак 6, Драганић 6, Бркић 6, Пејовић 7, Срјемац 7, Кнежевић 8, Јовић 6, ПКалезић 6, Комазец 6 (Старац 6).

Очекивала се рутинска победа играча Будућности, над гостима из Нових Карловаца. Тако је и било, али, тек на крају утакмице.До 56.минуиту игра је била равноправна. Тада је прорадио Симовљевић и  Г. Симеуновић.

М. Симић

Љуково - Железничар 0:3 (0:2)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 200, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Јерковић у 38. (из пенала) и 44. и Кривокућа у 90. минуту. Жути картон: Димитријевић (Железничар)

ЉУКОВО: Милошевић, Ковачевић (Тркуља), Марковић (Поштић), Кнежевић, Трипковић, Љубинковић, Стојановић, Бјељац, Крстић  (Караћ), Шестовић, Чучковић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић, Катарић, Марјановић, Кривокућа, Мрђа, Јерковић, Јуришић, Лукић (Бугарин), Ракар, Костић (Јањуз), Димитријевић (Крунић).

Заиста лепу фудбалску представу покварио је судија Суџум из Инђије. У 38. минуту пустио је госте да из офсајд позиције до пенала, а са беле тачке Јерковић је био сигуран. И то  није било довољно па је главни судија пустио госте да постигну гол и то, опет, из чисте офсајд позиције. На реаговање и бурно протестовање домаћег тренера због свега учињеног Миши Поповићу показан је пут у свлачионицу.

Н. Тркуља

Напредак (П) - Рудар 3:0 (2:0)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка,  гледалаца 50, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Д. Јанковић у 21. и 34. и Макарић у 90. минуту. Жути картони: Гравара, Пудар (Рудар). Црвени картон: Јашовић (Рудар).

НАПРЕДАК: Бошковић 7, Јовановић 6, Шарец 7, Ивковић 7, Д. Јанковић 7, Макарић 6, Скопљак 7,  Марјановић 7, Василић 7, Пувалић 6 (А. Јанковић 7), Врачев 7 (Ерцег).

РУДАР: Пардовицки 5, Сантрач 6 (Дејић 7), Јашовић 5, Максимовић 7, Марковић 7, Петровић 6, Достанић 7, Б. Крстић 7, Гравара 6, Јовановић 7, Пудар 7 (Д. Крстић).

Играчи Напретка имали су прилику да поведу још у првом полувремену са већом разликом. Али, постигли су само два гола Д. Јанковић је два пута био бржи од обране гостију.

А у наставку домаћи стрелци су затајили да би у самом финишу Макарић само поврдио убедљиву победу Попинчана.

С. Кузмић

Словен - Партизан 1:0 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Колџић (Никинци). Стрелац: Поповић у 80. минуту. Жути картони: Батањски, Вујевић, Ђукнић, Станић, Поповић, Млађеновић, Д. Петровић, Пајић, Г. Радовић, Вуколић, Павловић, Пајић (Партизан).

СЛОВЕН: Дер 8, Лукић 7, Ђукнић 7, Вујевић 8,  Кљајић 7, Пузић 7, Топић 7 (Селаковић 7), Поповић 8, Адамовић 7 (Батањски 7), Станић 7 (Антонић 7), Ракић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7,  Трипић 7 (Ж. Радовић 7), Д. Петровић 7, Јвановић 7, Павловић 7, Алексић 7, Пајић 7, В. Петровић 8, Ђуровић 7 (Мирковић 7), Вуколић 7, Млађеновић 7 (Г. Радовић 7).

У Руми виђена је лепа фудбалска представа у којој су гости имали сталну иницијативу и створили су безбој шанси. Али, на крају су Витојевчани били кажњени. Због силних промашаја.

Домаћини су извели брзу контру. У контри су учестовала четворица играча. Поповић је започео акцију и на крају је завршио прецизним шутем са седам метара. Голман гостију Стајчић је био немоћан да било шта учини.

Г. Сучевић

ПСК Путинци - Граничар (А) 3:2 (0:1)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Савић у 49, Колунџић у 74. и Ивковић у 85. (из пенала) за ПСК Путинце, а Старчевић у 45. и Бојанић у 64. минуту за Граничар. Жути картони: Милошевић, Колунџић (ПСК Путинци), Симић, Кнежевић, Суботић, Кулачин, Дејан Нединић, Нешковић (Граничар). Црвени картони: Савковић (ПСК Путинци), Андришка (Граничар).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Квочка 6, Кубуровић 7, Васиљевић 6, Стоисављевић 6 (Видаковић),  Адамовић 6, Савковић 7, Радић 7, Колунџић 6 (Катић 7), Ивковић 6, Бајић 6 (Алимпић).

ГРАНИЧАР: Драган Нединић 7, Андришка 7, Симић 7, Кулачанин 6, Бојанић 7, Суботић 7, Томић 7, Старчевић 8, Кнежевић 7, Нешковић 7, Дејан Ненадић 7.

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су гости из Адашеваца у првом полувремену изненали добром игром. Пре вођства у финишу полувремена лоптом су погодили у пречку. Брзо су домаћини, у наставку, поравнали резултат, али гости су поново повели. Бојанић је био стрелац с 30 метара. Колунџић је поравнао резултат и онда су гости у финишу утакмице играли непотребно руком лопту у свом казненом простору. Ивковић је био сигуран извођач са беле тачке.

Ч. Јовичић

Борац (К) - Купиново 3:0 (3:0)

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: В. Матић у 24. и 28. и Д. Самарџић у 39. минуту. Жути картон: Вукосављевић (Борац).

БОРАЦ: Илић 7, Вукосављевић 7, Б. Самарџић 7, Радишић 7, В. Матић 8 (Кулачин), Д. Самарџић 7 (Поповић 7), Б. Јовић 7, Пјевац 7, Стојковић 7 (П. Јовић 7), Вујаклија 7, Нинковић 8.

КУПИНОВО: Вукашиновић 7, Марјановић 7, Гавриловић 7, М. Јовановић 7, Милутиновић 7, Будимчић 7, Зоран Јовановић 7, Златан Јовановић 7, Лукач 7, Васић 7, Бошковић 7.

Да су Кленчани реализовали многобројне шансе коначан резултат неби био само 3:0. Уз то, голман гостију Вукашиновић је скинуо неколико лопти, па се може слободно рећи да је и он заслужан што гости нису претрпели праву катастрофу.

З. Перић

Слобода - Доњи Петровци 4:1 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Драгојевић у 11, Нинић у 20, Рагастовац у 53. и Кордолуп у 88. за Слободу, а Ољача у 77. минуту за Доње Петровце. Жути картони: Драгојевић, Кнежевић, Ђуричић (Слобода), Деврња, Чворков, Недимовић (Доњи ПетровцИ).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Јоргић 7, Рагастовац 7, Митровић 7, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Кнежевић 7, Трбовић 7 (Ашћерић), Кресојевић 7 (Јеж 8), Драгојевић 8 (Радошевић).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Деврња 7, Диклић 7, Вукајловић 7, Ољача 7, Дамјановић 7, Чворков 7, Н. Јовановић 7, Недимовић 7, Шаша 7, Бузаш 7.

Играчи Слободе добро су отврили меч. Драгојевић голмана Башића савладао из шута с 25 метара. Лопта је завршила у самим рашљама. Затим је и Нинић главом послао лопту под пречку.

И то је било све за први део игре. Одмах на почетку другог полувремена Рагастовац је искористио идеалан центаршут. А онда је Olljača смањио резултат. И то из шута с 20 метара.

У самом финишу Кордолуп је искористио смушеност у гостујућој одбрани и рутински из близине савладао Башића.

С. Сарић

Борац (М) - Јадран 0:2 (0:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 150, судија Митровић (Рума). Стрелци: Марковић у 51. и А. Наглић у 62. минуту. Жути картони: Н. Вулетић, Коњевић (Борац), М. Наглић, Милаковић, Раденков, А. Наглић, Жежељ, Пекић (Јадран).

БОРАЦ: Јандрић 6, Копрић 6 (Т. Вулетић), Шарчевић 6, Аврамовић 6, Н. Вулетић 6, Грујичић 6, Коњевић 6, Вукадиновић 6, Ковачевић 6, Жегарац 7, Драгојевић 6 (Шојић).

ЈАДРАН: Зорић 6, Малетић 7, Булатовић 7, М. Наглић 6 (Тутек 7), Милаковић 7, Кнежевић 7, Пекић 7 (Жежељ), Марковић 7 (Рајић 7), Раденков 7,  Бранковић 7, А. Наглић 8.

Играчи Јадрана су лако дошли до неочекиване победе. Из две контре постигли су и два гола зато узаслужено носе бодове из Мартинаца. Домаћи су играли добро у првом полувремену, али нису успели. Уз то им је судија Митровић поништио регуларан гол.

З. Крстић

МАРТИНЦИ: Борац - Јадран 0:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Полет 5:1, КЛЕНАК: Борац - Купиново 3:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Рудар 3:0, ЉУКОВО: Љуково - Железничар 0:3, РУМА: Словен - Партизан 1:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Доњи Петровци 4:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Граничар (А) 3:2.

1. Слобода           8      8      0      0      20:7  24

2. Железничар     8      6      2      0      20:2  20

3. Партизан          8      6      1      1      27:6  19

4. ПСК Путин.      8      6      0      2      16:11        18

5. Јадран             8      5      1      2      17:9  16

6. Доњи Пет.        8      5      0      3      18:15        15

7. Рудар               8      3      3      2      10:9  12

8. Будућност        8      3      1      4      19:10        10