SREMSKA LIGA Irižani prikočili „šumare”

06.03.2024. 10:56 10:58

Malo je nedostajalo da Irižani savladaju jesenjeg prvaka.

Radnički (I) - Šumar 1:1 (1:0)

IRIG: Igralište Radničkog, gledalaca 200, sudija: Čekičević (Morović), strelaci: Drobac u 4. za Radnički, a Petronijević u 47. minutu za Šumar. Žuti kartoni: Ćirić (Radnički), Ninić, Đorđević (Šumar).

RADNIČKI:  Marković, Dobrić, Mrđenović, Leđanac, Drobac, Puzić (Ćirić), Grujić (Adamović), Vukmanović, Eraković, Maslić (Mitrović), Krstić.

ŠUMAR: S. Mladenović, Petković, Rudan, Matović (Ragastovac), Ninić, Radovanović (Petronijević), Stojadinović (Kordolup), N. Mladenović (Đorđević), Ljubojević, Rakić, Vračević (Milićević).

Odigrali su domaći sjajan meč, poveli u 4. minutu preko Srđana Dropca. Doduše, ekipa Šumara je izjednačila rezultat, međutim, u finišu Radnički je propustio da sa bele tačke osigura pobedu. Udarac Krstića, golman gostiju Mladenović je odbranio.

Napredak - Sremac (V) 1:1 (0:0)

POPINCI: Igralište Napretka, gledalaca 150, sudija: Pantović (Sremska Mitrovica), strelci: Poljak u 90. za Napredak, a Kolarov u 60. minutu za Sremac. Žuti kartoni: Marković, Damjanović, Dragišić (Napredak), a Cvijanović, Fahrizi (Sremac).

NAPREDAK: Travica, Opačić, Janjičijević (Spišić), Antić, Poljak, Rudić, Jakšić, Kalabura, Todorović (Dragišić), Marković (Damjanović).

SREMAC: Lajić, Mirić, Marić, Skopljak, Cvijanović, Grujin (Đokić), Stevanović (Valent), Hajrizi, Pavković (Lekić), Kolarov (Avramović)Stanković.

Vodili su Vojčani sve do poslednjeg minuta meča u Popincima, A, onda su domaći posle silnih napada uspeli da pogode mrežu. Bilo je to odličana utakmica gde su bolji bili domaći fudbaleri.

Budućnost - Podrinje 3:0 (1:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 200, sudija: Graovac (Ruma), strelci: Stanivuković u 33. Mijajilović u 47. i Kršić u 91. minutu. Žuti kartoni: Tucaković, Pavlović, Rogo, Draganović, Žilić (Budućnost), Maslarić, Delić, Janković (Podrinje).

BUDUĆNOST: Koprić, Tucaković, Ivanović, Stanivuković, Jevtić, Pavlović (Pršić), Simoljević, Rogo (Draganović), Milošević, Mijajilović, Maksimović (Žilić).

PODRINJE: Relić, Stojanović, Vukobratović, Milošević, Maslarić (Marijanović), Grujić, Delić, Denić, Panić (Madžarovski), Janković (Brčić), Petrović.

Fudbaleri Budućnosti krenuli su silovito i lako savladali komšije. Dileme nije bilo ni jednog trenutka. Doduše, gosti su se dobro branili, ali u nastavku meča ponestalo im je snage.

Srem - Sremac 2:2 (1:1)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 200, sudija: petrović (Šid), strelci: Jeličić u 47. i Štetić u 66. za Srem, a Radojčić u 15. i Mirković u 70. minutu za Sremac.  Žuti kartoni: Bogdan, Komazec, Gmizić, Kojić (Srem), a V. Radojčić, J. Radojčić, Janković (Sremac).

SREM: Knežević, Gambiroža (Javorac), Bogojević, Matić, Bogdan (Stefanović), Komazec, Jeličić (Štetić), Gmizić, Đilas, Kojić (Ranković), Nović.

SREMAC: Jovanović, V. Radojčić, Zakić (Kovačević), Denković, Simunović, Mirković, Mrkela, Marčeta, Petrović (Stanić), J. Radojčić.

Pripremio: G. Kovač

Tabela i rezultati:

Radnički (I) - Šumar 1:1, Polet (NK) - Graničar (K) 3:0, Napredak - Sremac (V) 1:1, Srem - Sremac (D) 2:2, Partizan - Sloga (V) 1:1, Budućnost - Podrinje 3:0, Fruškogorac - Krušedol 1:1, Hajduk (V) - LSK 2:0.