Somborska liga: Ratkovčani spasavali bod

28.10.2020. 09:41 09:43

Radnički (R) - Budućnost (G) 2:2 (1:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, sudija: Olujić (Kula). Strelci: Santrač u 36. Kesić u 90. za Radnički, a Adamek u 53. i Čipkar u 87. minut za Budućnost. Žuti kartoni: Petković (Radnički), a Dumić (Budućnost).

RADNIČKI: Marković 7, F. Milunović 8, A. Milunović 8, Došen 7 (Kesić 7), Ignjatović 7, Santrač 7, Stojanović 6, Kuveljić 7, Kardinal (Ćerimović 7), Aleksić 6, Petković 7.

BUDUĆNOST: Dubovski 8, Fumić 7, Ljubičić 7, Jovanov 7, Horvat 7, Popović 8, Adamek 7 (Fabri), Glišić 6 (Kolar 7), Čipkar 8, Carić 6 (Molnar 7), Leđanac 7 (Jakuš).

Ratkovčani su bili mnogo bolji u prvom delu, kada je postignut gol i promašene dve šanse. U nastavku gosti su krenuli na sve ili ništa, postigli su dva gola i preokrenuli rezultat. Kada se očekivao kraj utakmice rezervista Kesić, na dodavanje Kuveljića uspeo je da poravna rezultat.

A. Čičić

Zadrugar - Kordun 0:2 (0:0)

SRPSKI MILETIĆ: Igralište Zadrugara,  sudija: P.Dražić (Bačka Palanka), strelci: Kozlina u 48. i L. Karas u 78. minutu, žuti kartoni: Rančić, Pavkov, Daradan, Jovanović (Zadrugar), a N. Šaula, Macanović, L. Karas, Kozlina, Sekulić, M. Vuković (Kordun), crveni karton: M. Vuković (Kordun).

ZADRUGAR: Pjević, Pavkov, Irić (Močić), Jovanović, Janković (Miličević), D. Vuković, Rančić, Tasić (Mrđenović), Daradan, Končarević, Veselinović.

KORDUN: Curnović, Mile Čekeliš, N.Šaula (D.Šaula), Češnovar, Macanović, Marko Čekeliš, Anitić (Vila, Sekulić), M. Karas (Kovačić), Kozlina, M. Vuković, L. Karas.

Iako su više od jednog sata imali  igrača više na terenu, fudbaleri Zadrugara doživeli su poraz. Borbeni i uporni Kordunaši dve brze i tačne akcije pretvorili su u pobedu.

Đ. Št.

BSK - Rusin 1:1 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, sudija: Stanišić (Bačka Palanka). Strelci: Medić u 86. za BSK, a Đukanović u 47. minutu za Rusin.

BSK: Nemet 7, Stanić 7, Dragović 7, Božić 7, Milošević 8, Stanković 7 (Cvetićanin), Đurđević 7, Korać 7, Čanković 6 (Mijatović 7), Beljanski 7 (Stojaković), Medić 8.

RUSIN: Kalinić 7, Kočiš 7, Holik 7, Lančužanin 7, V. Vujović 7, Sajanković 7 (Vislavski), F. Vujović 7, Budinski 6, Đukanović 8 (Kovačević), Kulić 6 (Branković), Rac 7 (Toma).

U izjednačenoj igri bez zrelih prilika, gosti su uspeli da povedu lepim golom Đukanovića. Posle toga čuvali su rezultat, ali je mladi Medić uspeo da donese bod svom timu.

A. Čičić

Budućnost (P) - ŽAK 4:3 (3:1)

PARAGE: Igralište Budućnosti,  sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Nikolić u 3. Kovačević u 18, D. Knežević u 39. i G. Knežević (autogol) u 55. minutu za Budućnost, a Sazdanić u 45., Nikić u 70. i Savić u 88. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Baćanov, Marić (Budućnost), a Nikić, Terzija, G. Knežević (ŽAK).

BUDUĆNOST (P): Dražić, Bačanov, Marić, D. Knežević, Kozomora, Nikolić (Alimpić), Živić, Gajić, Trivunović, Plavanski (Jelić), Kovačević.

ŽAK: Kozlina, Šimunov (Krstić), Gagić (Jovanović), G. Knežević, Banić, Sazdanić, Nikić, Štimac (Vulin), Hostijeslavski,  Terzija (Bureš), Savić.

Fudbaleri paroške Budućnosti stvorili prednost od tri gola (4:1), ali su umalo od gotovog napravili  veresiju.

Đ. Št.

Tvrđava - Omladinac (B) 2:3 (1:0)

BAČ: Igralište Tvrđave, sudija: B. Borota(Kula), strelci: Vujinović u 3. i D. Agbaba u 76. minutu za Tvrđavu, a Resanović u 47. i Plavšić u 69. i u 90. minutu za Omladinac, žuti kartoni: Sekulić, Kovačić, Resanović (Omladinac).

TVRĐAVA: O. Čučković, Vujinović, Glamoćanin, Šoven,Šomoši, Đumić (Malešević), M. Agbaba, Ralević, Iličić (Oklobdžija), Štrbac, D. Agbaba.

OMLADINAC (B): Miljan Zelić, Miloš Zelić, Damjanović, Sekulić, Subotić, Bognar (Ljekaj), Kovačić (Vukadinović), Grgić, Plavšić, Resanović, Teslić (M. Mijić).

Fudbaleri Tvrđave dozvolili su Bukovčanima da se razigraju u drugom poluvremenu. Nisu Bačani, u većem delu drugog perioda meča, umeli da pariraju inspirisanim i motivisanim prvotimcima Omladinca.

Đ. Št.

Polet - Maglić 3:1 (1:0)

KARAVUKOVO: Igralište Zlatomir Stefanović - Zlaja, sudija: Martinović (Kljajićevo). Strelci: Stošić u 43. Stojković u 60. i Jovčić u 83. za Polet, a Trojanović u 70. minutu za Maglić. Žuti kartoni: Jovčić, Stanković (Polet), Ilić, N. Stjepanović (Maglić). Crveni kartoni: N. Milenković u 60. minutu (Polet), Kovačević, u 21. minutu (Maglić).

POLET: Ivanović, Aleksić, Ž. Stanković, S. Stanković, R. Milenković, Stošić, Stojiljković (Stamenković), Malinović (Kostadinović), N. Milenković, Stojković (Stošić), Jovčić.

MAGLIĆ: Radišić, Tadić (N. Stjepanović), Šijaković, Đukić (Zelenak), Mrkonjić, Kovačević, Ilić, Preradović, O. Stjepanović, Trojanović, Landuk, Tucić (Milanović).

S. Jovin

Budućnost (P) - ŽAK 4:3, Zadrugar - Kordun 0:2, Stanišić - Borac 4:1, Radnički - Budućnost (G) 2:2, BSK - Rusin 1:1, Tvrđava - Omladinac 2:3, Budućnost (M) - Borac (BG) 1:0, Polet - Maglić 3:1, Slavija - Kulpin 2:4.

1. Stanišić       13     12     0      1      43:13        36

2. Buduć. (P)      13     10     1      2      34:12        31

3. Buduć. (M)     13     9      2      2      33:11        29

4. Rusin    13     8      2      3      38:21        26

5. Slavija 13     7      1      5      13:12        22

6. Borac    13     6      3      4      22:21        21

7. Borac (BG)     13     6      2      5      27:23        20

8. ŽAK      13     5      2      6      21:19        17