Somborska liga: Krsturci blistali u derbiju

23.10.2020. 10:56 10:57

Briljantno izdanje fudbalera Rusina u derbiju. Nije ni malo Krsturce zbunio vodeći gol Ratkovčana.

Rusin - Radnički (R) 6:1 (3:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina,  sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Danojević u 25.,Sajanković u 30., 37. i  66., Rac u 61. i F. Vujović u 77. za Rusin, a Aleksić u 23. minutu za Radnički, žuti karton: Lazarević (Radnički), crveni karton: Lazarević (Radnički).

RUSIN: Kalinić, Kočiš, Holik (Budinski), Lančuzanin, V. Vujović, Sajanković, F. Vujović, Danojević (Toma), Đukanović (Vislavski), Kulić (Iličić), Rac.

RADNIČKI (R): Ignjatović, Aleksić, Lazarević, Petković, Kesić, Santrač (Komar), Đerimović, Stanojević, Kuveljić (Ivanović), Kardinal, A. Milunović.

To kao da im je bio podsticaj da zaigraju poletno i ofanzivno. Primorali su golmana gostiju Dragoslava Ignjatovića da, čak, u šest navrata kapitulira. Naročito se istakao mlađani prvotimac Rusina Matej Sajanković, koji je postigao tri efektna gola.

Đ. Štrbac

Kordun - Budućnost (P) 2:2 (1:2)

KLJAJIĆEVO: Igralište Korduna, sudija: D. Nađ (Ruski Krstur), strelci: Kozlina u 36. i Vuković (iz jedanaesterca) u 90. za Kordun, a Nikolić u 4. i Marić u 16. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Medaković, Sekulić (Kordun), a Dražić, Popov, J. Baćanov (Budućnost), crveni karton: Z. Baćanov (Budućnost).

KORDUN: Curnović, D. Šaula (Medaković), V.Kovačević (Mirko Čekeliš), Češnovar, Macanović, N.Šaula, Anitić, Mile Čekeliš, Kozlina, Karas, Vuković.

BUDUĆNOST (P): Drazić, Popov, J.Baćanov, Marić (Z.Baćanov), Knežević, Kozomora, Nikolić, Gajić, Trivunović, Plavanski (Jelić), A.Kovačević.

Silovito krenuli t fudbaleri paroške Budućnosti. Brzim glovima Dejana Nikolića i Stefana Marića, gosti stekli prednost.  Ali, uporni i borbeni Kordunaši, preko Dušana Kozline,smanjili su zaostatak. Da bi, u finišu utakmice, iskusni Mladen Vuković, preciznim pogotkom sa bele tačke, anulirao vođstvo protiunika, a svoju ekipu spasao je od novog poraza.

Đ. Št.

Borac - Zadrugar 4:0 (3:0)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: Čapko (Ruski Krstur), strelci: S. Balango u 17. i 44. S. Jovanović u 35. i Jandrić u 55. minutu. Žuti kartoni: Glamočanin, S. Jovanović (Borac).

BORAC: Đukić, Vujinović 8, Glamočanin 7 (Drobnjak 7), Lakatoš 8, Vranac 8, Popadić 7 (Tankosić 7), S. Balango 9, Gajić 7 (Stanković), Jandrić 8, S. Jovanović 8 (Nikolić), D. Balango 8.

ZADRUGAR: Pjević 6, Močić 6, Jovanović 6, Vuković 6, Ilić 7, Kanja 6, Rančić 6, Končarević 6, Mrđenović 7, Tasić 6, Miličević 7.

Odličnom igrom u oba poluvremena domaći igrači su tu igru iskoristili da sa četiri gola zabeleže ubedljivu pobedu. Centralna figura ovog susreta bio je Saša Balango, igrač Borca, koji je pored dva izvanredna gola svojim prodorima i asistencijama zaslužio epitet najboljeg igrača na utakmici. Na pas Saše Balanga još su se u strelce upisali Stevan Jovanović i centarfor Miloš Jandrić. Trener Borca na ovoj utakmici dao je šansu i mlađim igračima u drugom poluvremenu, koji su opravdali njegovo poverenje. Gosti nisu bili opasan rival za sigurnu odbranu Borca, osim dva prodora Mrđenovića.

B. Gajić

Rezultati:

ŽAK - Slavija 0:2, Kulpin - Polet 2:0, Maglić - Budućnost (M) 2:2, Borac (BG) - Tvrđava 6:2, Omladinac - BSK 2:2, Rusin - Radnički (R) 6:1, Budućnost (G) - Stanišić 2:4, Borac - Zadrugar 4:0, Kordun - Budućnost (P) 2:2.