108.3501

Сомборска лига: Ратковчани спасавали бод

28.10.2020. 09:41 09:43

Раднички (Р) - Будућност (Г) 2:2 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Олујић (Кула). Стрелци: Сантрач у 36. Кесић у 90. за Раднички, а Адамек у 53. и Чипкар у 87. минут за Будућност. Жути картони: Петковић (Раднички), а Думић (Будућност).

РАДНИЧКИ: Марковић 7, Ф. Милуновић 8, А. Милуновић 8, Дошен 7 (Кесић 7), Игњатовић 7, Сантрач 7, Стојановић 6, Кувељић 7, Кардинал (Ћеримовић 7), Алексић 6, Петковић 7.

БУДУЋНОСТ: Дубовски 8, Фумић 7, Љубичић 7, Јованов 7, Хорват 7, Поповић 8, Адамек 7 (Фабри), Глишић 6 (Колар 7), Чипкар 8, Царић 6 (Молнар 7), Леђанац 7 (Јакуш).

Ратковчани су били много бољи у првом делу, када је постигнут гол и промашене две шансе. У наставку гости су кренули на све или ништа, постигли су два гола и преокренули резултат. Када се очекивао крај утакмице резервиста Кесић, на додавање Кувељића успео је да поравна резултат.

А. Чичић

Задругар - Кордун 0:2 (0:0)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара,  судија: П.Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Козлина у 48. и Л. Карас у 78. минуту, жути картони: Ранчић, Павков, Дарадан, Јовановић (Задругар), а Н. Шаула, Мацановић, Л. Карас, Козлина, Секулић, М. Вуковић (Кордун), црвени картон: М. Вуковић (Кордун).

ЗАДРУГАР: Пјевић, Павков, Ирић (Мочић), Јовановић, Јанковић (Миличевић), Д. Вуковић, Ранчић, Тасић (Мрђеновић), Дарадан, Кончаревић, Веселиновић.

КОРДУН: Цурновић, Миле Чекелиш, Н.Шаула (Д.Шаула), Чешновар, Мацановић, Марко Чекелиш, Анитић (Вила, Секулић), М. Карас (Ковачић), Козлина, М. Вуковић, Л. Карас.

Иако су више од једног сата имали  играча више на терену, фудбалери Задругара доживели су пораз. Борбени и упорни Кордунаши две брзе и тачне акције претворили су у победу.

Ђ. Шт.

БСК - Русин 1:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Медић у 86. за БСК, а Ђукановић у 47. минуту за Русин.

БСК: Немет 7, Станић 7, Драговић 7, Божић 7, Милошевић 8, Станковић 7 (Цветићанин), Ђурђевић 7, Кораћ 7, Чанковић 6 (Мијатовић 7), Бељански 7 (Стојаковић), Медић 8.

РУСИН: Калинић 7, Кочиш 7, Холик 7, Ланчужанин 7, В. Вујовић 7, Сајанковић 7 (Виславски), Ф. Вујовић 7, Будински 6, Ђукановић 8 (Ковачевић), Кулић 6 (Бранковић), Рац 7 (Тома).

У изједначеној игри без зрелих прилика, гости су успели да поведу лепим голом Ђукановића. После тога чували су резултат, али је млади Медић успео да донесе бод свом тиму.

А. Чичић

Будућност (П) - ЖАК 4:3 (3:1)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности,  судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Николић у 3. Ковачевић у 18, Д. Кнежевић у 39. и Г. Кнежевић (аутогол) у 55. минуту за Будућност, а Сазданић у 45., Никић у 70. и Савић у 88. минуту за ЖАК, жути картони: Баћанов, Марић (Будућност), а Никић, Терзија, Г. Кнежевић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ (П): Дражић, Бачанов, Марић, Д. Кнежевић, Козомора, Николић (Алимпић), Живић, Гајић, Тривуновић, Плавански (Јелић), Ковачевић.

ЖАК: Козлина, Шимунов (Крстић), Гагић (Јовановић), Г. Кнежевић, Банић, Сазданић, Никић, Штимац (Вулин), Хостијеславски,  Терзија (Буреш), Савић.

Фудбалери парошке Будућности створили предност од три гола (4:1), али су умало од готовог направили  вересију.

Ђ. Шт.

Тврђава - Омладинац (Б) 2:3 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: Б. Борота(Кула), стрелци: Вујиновић у 3. и Д. Агбаба у 76. минуту за Тврђаву, а Ресановић у 47. и Плавшић у 69. и у 90. минуту за Омладинац, жути картони: Секулић, Ковачић, Ресановић (Омладинац).

ТВРЂАВА: О. Чучковић, Вујиновић, Гламоћанин, Шовен,Шомоши, Ђумић (Малешевић), М. Агбаба, Ралевић, Иличић (Оклобџија), Штрбац, Д. Агбаба.

ОМЛАДИНАЦ (Б): Миљан Зелић, Милош Зелић, Дамјановић, Секулић, Суботић, Богнар (Љекај), Ковачић (Вукадиновић), Гргић, Плавшић, Ресановић, Теслић (М. Мијић).

Фудбалери Тврђаве дозволили су Буковчанима да се разиграју у другом полувремену. Нису Бачани, у већем делу другог периода меча, умели да парирају инспирисаним и мотивисаним првотимцима Омладинца.

Ђ. Шт.

Полет - Маглић 3:1 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Златомир Стефановић - Злаја, судија: Мартиновић (Кљајићево). Стрелци: Стошић у 43. Стојковић у 60. и Јовчић у 83. за Полет, а Тројановић у 70. минуту за Маглић. Жути картони: Јовчић, Станковић (Полет), Илић, Н. Стјепановић (Маглић). Црвени картони: Н. Миленковић у 60. минуту (Полет), Ковачевић, у 21. минуту (Маглић).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Ж. Станковић, С. Станковић, Р. Миленковић, Стошић, Стојиљковић (Стаменковић), Малиновић (Костадиновић), Н. Миленковић, Стојковић (Стошић), Јовчић.

МАГЛИЋ: Радишић, Тадић (Н. Стјепановић), Шијаковић, Ђукић (Зеленак), Мркоњић, Ковачевић, Илић, Прерадовић, О. Стјепановић, Тројановић, Ландук, Туцић (Милановић).

С. Јовин

Будућност (П) - ЖАК 4:3, Задругар - Кордун 0:2, Станишић - Борац 4:1, Раднички - Будућност (Г) 2:2, БСК - Русин 1:1, Тврђава - Омладинац 2:3, Будућност (М) - Борац (БГ) 1:0, Полет - Маглић 3:1, Славија - Кулпин 2:4.

1. Станишић       13     12     0      1      43:13        36

2. Будућ. (П)      13     10     1      2      34:12        31

3. Будућ. (М)     13     9      2      2      33:11        29

4. Русин    13     8      2      3      38:21        26

5. Славија 13     7      1      5      13:12        22

6. Борац    13     6      3      4      22:21        21

7. Борац (БГ)     13     6      2      5      27:23        20

8. ЖАК      13     5      2      6      21:19        17