Somborska liga: Obrovčani sedmicom na vrh

04.09.2019. 11:24 11:30

​​​​​​​ŽAK - Borac (O) 2:7 (1:5)

SOMBOR: Igralište ŽAK-a, gledalaca:200, sudija: S. Mitrović (Odžaci), strelci: Vidaković u 34. i Lekaj u 71. za ŽAK, a M. Jovanović u 10, 25. i 35, Gagić (autogol) u 29., Maksimović u 40. S. Kozomora u 62. i Stanišić u 85. minutu za Borac, žuti karton: Fratrić (ŽAK).

ŽAK: Milović, Krstanović, Gagić (Lekaj), Momčilović, Dmitrović, Bačić, Trkulja (Berleković), Fratrić, Vulin, Vidaković, B. Trivunović (Đenić).

BORAC: Đukić, Maksimović (Jovin), Lakatoš, S. Kozomora, Vjetrović, Soldat, Balango (P. Kozomora), Gajić (S. Jovanović), Jandrić, M. Jovanović, Stanišić.

Drugi katastrofalni poraz, pred svojim navijačima, pretrpeli su fudbaleri somborskog ŽAK-a, u novoj sezoni. Identičnim rezultatom mlađane Somborce savladali su Obrovčani, koji zaposeli su vrh tabele sa sve tri pobede.

Tvrđava - Kulpin 7:0 (2:0)

BAČ: Igralište Tvrđave, gledalaca:200, sudija: LJ. Dudok (Gložan), strelci: Danijel Nikoliću 23. 57. 85. i 89. Ralević u 44. Gojić u 52. i Malešević u 61. minutu, žuti karton: Sekez (Kulpin).

TVRĐAVA: Vlajić, Vujić, Vujinović, Šećerov (Milešević), Šomoši, Marčeta (Glamočanin), Gojić, M. Agbaba, Ralević, Danijel Nikolić, Malešević (Đenadija).

KULPIN: A. Đuga, Moravek, Bajac (M. Đuga), Kuđerski (Radovanović), Živković (Sekez), Lukić, Darko Nikolić, M. Burger, Damir Gubaš, N. Nikolić, Đ. Burger.

U prvoj utakmici, na domaćem terenu, u novom prvenstvu, fudbaleri Tvrđave deklasirali su Kulpince. Ubedljiv trijumf Bačana nagovestio je četvorostruki strelac Danijel Nikolić, koji je postigao sedam golova, na  prethodna tri okršaja za bodove.

Kordun - Hercegovac 0:1 (0:1)

KLJAJIĆEVO: Igralište Korduna, gledalaca:300, sudija: N. Manić (Karavukovo), strelac: S. Račić u 23. minutu, žuti kartoni: Bogunović, Popović, Cimeša, Pavlović, Čvokić, Anitić (Kordun), a S. Hrnjez, Ivelja, V. Hrnjez (Hercegovac), crveni kartoni: Cimeša (Kordun), a L. Račić (Hercegovac).

KORDUN: Curnović, Pavlović, Šaula (Trbojević), Cimeša, Popović, Česnokar, Karas (Grujin), Bogunović, Medaković (Anitić), Jovović, Čvokić.

HERCEGOVAC: Lukač, Smajić (Laćarak), S. Hrnjez, Rodić, Babić, Vukosav (M. Hrnjez), V. Hrnjez, Ivelja, Novčić, S. Račić, Dujaković (Vujović).

Obostrano tvrda igra i mali broj povoljnih šansi osnovne su karakteristike meča između fudbalera domaćeg Korduna i gajdobranskog Hercegovca. Polovinom prvoga poluvremena, iskusni internacionalac gostiju Stevan Račić matirao je čuvara mreže Kordunaša Tomislava Curnovića i odlučio je pobednika. Bila je to akcija tipična za mali fudbal, a dogodio se mat u tri poteza. Uzaludna bila su nastojanja prvotimaca domaćega kluba da, do kraja susreta, anuliraju prednost upornih i borbenih igrača Hercegovca.

Maglić - Budućnost (P) 2:2 (1:0)

MAGLIĆ: Igralište Maglića, gledalaca:150, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Kovačević u 39. i Santrač u 90. minutu za Maglić, a Kozomora u 85. (iz jedanaesterca) i u 89. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Čelovski, Kovačević, Stjepanović, Santrač (Maglić), a Vujasinović, Erak, Marić (Budućnost).

MAGLIĆ: Radišić, Ilić, Dmitrović,  Rupar, Kovačević, Stoisavljević, Preradović (Mihajlov), Čelovski (Zelenak), Landup, Stjepanović, Santrač.

BUDUĆNOST (P): Vučinić, Gajić, Alimpić (Jovicki), Stojanov, Lovre, Abadžić, Erak, Vujasinović, Nešković, Kozomora, Marić (Nemet).

U trilerskoj završnici, na klraju nije bilo pobednika. Gosti iz Paraga napravili su rezultatski preokret, a Maglićane je iskusni Gojko Santrač spasao od poraza.

Omladinac - Vojvodina (T) 0:5 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Omladinca, gledalaca:100, sudija: M. Radulović (Crvenka), strelci: Vučić u 56., Dmitrović u 63. 76. i 81. i Vujanović u 71. minutu.

OMLADINAC (B): Milošević, M. Mijić, Aničić, Grgić, N. Mijić, Čivčić (Vukadinović), Petković (Nenad), Terzija, Delija, Jajić, Mazinjanin.

VOJVODINA (T): Bugarski, T. Nikolić, Mustafović, Turi, D. Ranisavljev, Vulić, M. Ranisavljev (Bašić), Vučić, Dmitrović, Vujanović (Bojanić), G. Stanojev (I. Ramić).

Podmlađeni Bukovčani, uspešno, odolevali su iskusnijim Tovarišanima samo u prvom delu utakmice. Ali, u drugom poluvremenu, u potpunosti, do izražaja došle su bolja kondicija gostiju, koje je novajlija Milovan Dmitrović predvodio na putu do ubedljivog trijumfa.

Rusin - Polet 7:2 (0:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca:200, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Đukanović u 49, Davidović u 56. (iz jedanaesterca) i 83, Branković u 65, 76. (iz jedanaesterca) i 81. i F. Vujović u 90. za Rusin, a Zec u 11. i M.Tošić u  78. minutu za Polet, žuti kartoni: Marković, F. Vujović, I. Budinski (Rusin), a M. Tošić, Stojanović, S. Stanković (Polet).

RUSIN: M. Nađ, Veselinović, Holik, B. Nađ, D. Budinski (Davidović), Marković, Đukanović (I. Budinski), Katona (Branković), F. Vujović, V. Vujović, Lanćužanin.

POLET (K): Ivanović (J. Stojković), Aleksić, Stanojković, Stojanović (B. Stojković), S. Stanković, Z. Stanković, M. Tošić, A. Tošić, Zec, Bogdanović, Malinović.

Uspešno su gosti iz Karavukovo odradili prvih 45 minuta utakmice u Ruskom Krsturu. A, u drugom poluvremenu doživeli su totalni brodolom, verovatno, najveći u istoriji svog kluba. Naravno, kada se radi samo o jednom poluvremenu.

Pripremio: Đ. Štrbac

Slavija - Budućnost 5:1 (0:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca 200, sudija: Jerilović (Apatin). Strelci: Kuhta u 47. 68. i 90. Babić u 54. Trivunović u 82. za Slaviju, a Velimir u 69. minutu (iz penala) za Budućnost. Žuti kartoni: Brnja, Benka, Babić, Mušikić (Slavija), a Mišković, Račić (Budućnost).

SLAVIJA: Brnja, Grnja, Benka (Zaskalicki), Jušković, Ćorda, Šmit, Kuhta, Petrović (Kotiv), Babić (Budić), Trivunović, Muškić.

BUDUĆNOST: Bojanić, Prošić, Meseldžija, Radišić, Kopanja, Antonić (Nikolić), Jurčević (Predojević), Balango, Bošnjak, Velemir, Mišković (Zirojević).

Odlična fudbalska predstava u Pivnicama gde su domaći u svim elementima igre nadigrali goste, centralna figura je bio Kuhta koji je postigao tri pogotka. Gostima svaka čast na fer igri.

Poveli su domaći u 47. minutu posle brze kontre, na nabačenu loptu sa leve strane naleteo je Kuhta i iz blizine pogodio mrežu. U 54. minutu Babić se najbolje snašao pred golom gostiju, i povećava rezultat. U 67. minutu Kuhta je pobegao svojim pratiocima i pogodio mrežu.  U 69. minutu  Velemir sa penala je smanjio rezultat.

U 82. minutu slobodan udarac za domaće sa leve strane izveo je Jušković, nabacio loptu pred gol protivnika, a Trivunović je u skoku pogodiio mrežu. U 90. minutu Kuhta je postavio konačan rezultat.

J. Šuster

Radnički - BSK 1:1 (0:1)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Janković (Odžaci). Strelci: Crnjanski u 68. za Radnički, a Komazec u 7. minutu za BSK. Žuti kartoni: Kesić, A. Petković (Radnički), a Vejnović, Molnar, Korać (BSK).

RADNIČKI: Andrijašević 7, Milunović 7, Lazarević 7, N. Petković 7, Kesić 7, Kuveljić 7, Kardinal 6 (Novović 7), A. Petković 7, Radojčić 7, Milojević 7 (Santrač 7), Crnjanski 8.

BSK: Molnar 7, Stanić 7, Medić 7 (Salai 7), Savić 7, Milošević 8, Vejnović 7, Ćurčija 7, Plavšić 7, Korać 7, Milanović 8, Komazec 7.

Opštinski rivali prikazali su vrlo dobru igru. Gosti su bili bolji u prvom delu, koji su rešili u svoju korist. Drugi deo je pripao Ratkovčanima, jer je gostima ponestalo snage, a izjednačujući gol postigao Crnjanski šutem sa 25 metara. Obe ekipe propustili su po četiri vrlo povoljne prilike, tako da je rezultat realan.

A. Čičić

Slavija - Budućnost (M) 5:1, Radnički(R) - BSK 1:1, Omladinac - Vojvodina 0:5, Kordun - Hercegovac 0:1, Rusin - Polet 7:2, Maglić - Budućnost (P) 2:2, ŽAK - Borac 2:7, Tvrđava - Kulpin 7:0

1. Borac 46        3      3      0      0      13:2  9

2. Vojvodina      3      2      1      0      9:2    7

3. Tvrđava         3      2      0      1      14:3  6

4. Kordun           3      2      0      1      7:3    6

5. Hercegovac    3      2      0      1      6:4    6

6. Buduć. (M)      3      2      0      1      4:6    6

7. Rusin              3      1      1      1      8:4    4

8. Slavija          3      1      1      1      8:5    4