Somborska liga: Lukić za prvo slavlje Kulpina

28.08.2019. 10:56 10:58

​​​​​​​Kulpin - ŽAK 1:0 (1:0)

KULPIN: Igralište Kulpina, gledalaca:150, sudija: D.Nađ(Ruski Krstur), strelac: Lukić u 14. minutu, žuti kartoni: Kuđerski, M. Đuga, D. Nikolić, Burger (Kulpin), a Momčilović (ŽAK).

KULPIN: Mladenović, Moravek, Bajac, M. Đuga (Milinkov), Damir Gubaš, Kuđerski, Živković, Lukić, D. Nikolić, Burger, N. Nikolić.

ŽAK: B. Trivunović, Krstanović, D. Trivunović (Dodić), Momčilović, Pačirski, Lekaj, Vulin, Gmitrović, Dojić, Đenić, Marjanović.

Fudbaleri Kulpina ostvarili su minimalnu pobedu. Propustili su napadači domaćega tima, u drugom poluvremenu, priliku da dupliraju svoju prednost, pošto nisu realizovali jedanaesterac. Podmlađeni Somborci samo s vremena na vreme ličili su na ozbiljnu fudbalsku družinu. Malo da bi izbegli novi poraz.

Đ. Št.

Vojvodina - Radnički (R) 3:1 (3:1)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:200, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: Turi u 29. i D. Ranisavljev u 35. i 44. minutu za Vojvodinu, a Kesiću 20. minutu za Radnički, žuti kartoni: Mustafović, Dmitrović, Vučić (Vojvodina), a F. Milunović (Radnički).

VOJVODINA (T): Bugarski, T. Nikolić, D. Ranisavljev, Mustafović, Turi, M. Ranisavljev (Radonić), Vujić, Vujanović, Vučić, Dmitrović (Bojanić), M. Stanojev (G. Stanojev).

RADNIČKI: Kuzmanović, Aleksić, Lazarević, Petković,Kesić, Nović (A. Milunović), Kuveljić (Ivović), F. Milunović, Radojčić, Milojević (Santrač), Crnjanski.

Fudbaleri tovariške Vojvodine krenuli su iz minusa od jednog gola. Ali, dvojica defanzivaca Tovarišana Stevan Turi i Dušan Ranisavljev postigli su tri gola za veliki rezultatski preokret.

Đ. Št.

BSK - Slavija 3:2 (2:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 200, sudija: Mahotka (Sombor). Strelci: Danojević u 9. (iz penala), Ćurčija u 45. i Korać u 88. za BSK, a Petrović u 69. i Efendić u 71. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Korać, Beljanski, Savić (BSK), a Marojević i Vladimir Kuhta (Slavija). Crveni karton: Marojević (Slavija).

BSK: Molnar 7, Vejnović 7 (Plavšić 7), Savić 7, Đurđević 7, Milošević 7, Mitrović 8, Stanić 7, Milanović 8, Korać 8, Ćurčija 7 (Salai), Danojević 7 (Beljanski).

SLAVIJA: Brnja 7, Krnja 7, Zaskalicki 6 (Jušković 7), Budić 7, Šmit 7, Vladimir Kuhta 6 (Kotiv), Vlastislav Kuhta 6 (Efendić 8), Petrović 7, Trivunović 7, Marojević 6, Benka 7.

Prvi deo ove lepe utakmice u potpunosti je pripalo domaćinu, a pored dva postignuta gola promašene su još tri povoljne prilike. U nastavku sasvim druga slika. Rezervisti i fizička pripremljenosti gostima je donela izjednačenje. U samom finišu susreta spretni Korać uspeo je da donese pobedu svome timu.

A. Čičić

Hercegovac - Omladinac 5:1 (4:0)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, gledalaca:150, sudija: G.Janković (Oyaci), strelci: Dujaković u 7. i 29., Ivelja u 18. i V.Hrnjez u 45. i 65. minutu za Hercegovac, a Grgić u 47. minutu za Omladinac, žuti kartoni: Babić (Hercegovac), a Čivčić, Delija (Omladinac).

HERCEGOVAC: Lukač, Smajić, S. Hrnjez, Babić, M. Hrnjez, Vukosav, V. Hrnjez, Ivelja (L. Račić), Novčić, S. Račić (R. Trivunović), Dujaković (Danilov).

OMLADINAC: Milošević, M. Mijić, Aničić, Grgić, N. Mijić, Čivčić (Vukadinović), Petković (Nenad), Terzija, Delija, Jajić, Mažinjanin.

Neće fudbalerima bukovačkoga Omladinca u lepoj sportskoj uspomeni da ostane njihovo prvo gostovanje u Gajdobri.  U potpuno neravnopravnom nadmetanju, prvotimci Hercegovca naneli su katastrofalan poraz indisponiranim gostima i osvojili su prva tri boda.

Đ. Št.

Budućnost (M) - Tvrđava 1:0 (1:0)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca:200, sudija: D. Mitrović (Oyaci), strelac: Velemir (iz jedanaesterca) u 35. minutu, žuti kartoni: Prošić (Budućnost), a Glamočanin (Tvrđava).

BUDUĆNOST (M): Bojanić, Prošić, Meseldžija, Radičić, Kopanja, Kajtez (Jovetić), Jurčević, Balango (Kovačević), Bošnjak, Velemir, Mišković (Antonić).

TVRĐAVA: Vlajić, Glamočanin, Badivuk (Stupar), Vujinović, Malešević (Grmuša), Šomoši, Marčeta, Gojić, M. Agbaba, Ralević, Nikolić.

Veoma tvrda i krajnje rezultatski neizvesna bila je utakmica u Mladenovu. Prevagu donela je bela tačka: Mladenovljani su, u prvom poluvremenu, realizovali jedanaesterac, dok Bačani, u drugom periodu meča, nisu iskoristili najstrožu kaznu.

Đ. Št.

Borac - Maglić 5:0 (1:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: Manić (Karavukovo). Strelci: Jandrić u 11. Vjetrović u 47. M. Jovanović u 67. i 79. (iz penala) i S. Jovanović u 73. minutu. Žuti kartoni: Popadić (Borac), a Krajnović, Stjepanović, Rupar i Landup (Maglić).

BORAC: Đukić, Lakatoš 9, Popadić 8 (P. Kozomora), S. Kozomora 8, Vjetrović 9, Soldat 8, Balango 8, Gajić 8 (Stanković), Jandrić 8 (S. Jovanović 8), M. Jovanović 9, Stanišić 8.

MAGLIĆ: Radišić 6, Dmitrović 6, Milanović 6, Krajinović 6, Rupar 6, Kovačević 7, Stoisavljević 7, Preradović 6, Čelovski 6 (Zelenjak 6), Landup 6, Stjepanović 6.

Igrači Borca iz Obrovca su se prikazali u prva dva kola kao ozbiljna i kvalitetna ekipa.

To su se uverili i igrači Maglića koji nisu mogli parirati družini trenera Duška Zečevića. Samo u prvom poluvremenu gosti su kako tako  odolevali napadima domaćih.

U drugom poluvremenu su se rastrčali igrači domaćeg tima i prosto su izrešetali gol nemoćnog Radišića.

B. Gajić

Budućnost (P) - Rusin 1:1 (0:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Marić (iz jedanaesterca) u 90. za Budućnost, a Branković u 81. minutu za Rusin.

BUDUĆNOST (P): Vučinić, Popov (Alimpić), Stojanov, Lovre, Gajić, Bačanov (Nešković), Erak, Vujasinović, Kozomora, Marić, D.Agbaba (Jovicki).

RUSIN: M. Nađ, Holik, Lančužanin, B. Nađ, Marković, Davidović (Budinski), Veselinović, Đukanović, Branković, V.Vujović, F.Vujović.

Namerili su se fudbaleri paroške Budućnosti na vrlo dobre Krsturce. Bili su prvotimci domaćega kluba na ivici minimalnoga poraza. Spas im je, u finišu utakmice, doneo kapiten Stefan Marić, koji bio je siguran egzekutor iz, sasvim opravdano, dosuđenoga penala.   Đ. Št.

Polet - Kordun 1:4 (0:3)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 80, sudija: Dudok (Gložan). Strelci: Stojković u 78. za Polet, a Bogunović u 35. 40. i 61. Čekeliš u 36. minutu za Kordun. Žuti kartoni: S. Stanković, M. Stošić, Stojković (Polet), a Čekeliš, Bogunović, Popović, Anikić (Kordun).

POLET: Ivanović 6, Stojanović 6 (Jovčić 6), Aleksić 6, Stanojković 6, S. Stanković 7, Ž. Stanković 7, M. Stošić 6 (Malinović 6), A. Stošić 6, Zec 6, Bogdanović 7, Stojiljković 6 (Stojković 7).

KORDUN: Curnović 7, Pavlović 7, N. Šaula 7 (Anikić 7), Cimeša 8, Popović 7, Češnovar 7, Čekeliš 8 (D. Šaula 7), Bogunović 9, Medaković 7 (Trbojević 7), Jovović 7, Čvokić 8.

Predvođeni odličnim Bogunovićem, gosti su se prestavili kao uigrana i organizovana ekipa. Bogunović je postigao tri gola, od kojih je prvi izuzetno lep, a postignut je iz slobodnog udarca sa 35 metara kada su pogođene same rašlje. Domaćin je uspeo samo da postigne počasni pogodak.

A. Čičić

Budućnost (M) - Tvrđava 1:0, Kulpin - ŽAK 1:0, Borac - Maglić 5:0, Budućnost (P) - Rusin 1:1, Polet - Kordun 1:4, Hercegovac - Omladinac 5:1, Vojvodina - Radnički (K) 3:1, BSK - Slavija 3:2

1. Borac 46        2      2      0      0      6:0    6

2. Kordun           2      2      0      0      7:2    6

3. Buduć. (M)      2      2      0      0      3:1    6

4. Vojvodina       2      1      1      0      4:2    4

5. Tvrđava          2      1      0      1      7:3    3

6. Maglić           2      1      0      1      6:5    3

7. Hercegovac    2      1      0      1      5:4    3

8. Radnički       2      1      0      1      4:3    3