Slovaci napravili iznenađenje pobedivši Poljsku na EP

14.06.2021. 20:24 20:30
Izvor: Tanjug (Evgenya Novozhenina/Pool via AP)

Fudbaleri Slovačke napravili su iznenađenje i pobedili Poljsku 2:1 (1:0) na otvaranju E grupe EURO.

Slovaci su u Sankt Peterburgu, kao autsajderi grupe, šokirali znatno iskusniju Poljsku. Kao i svaka priča ima junaka i tragičara, a to su Milan Škrinijar, strelac gola odluke, i na drugoj strani Gžegož Krihovijak koji je zaradio isključenje u trenutku kada je Poljska išla ka preokretu. Sve se to dogodilo u rasponu od 62. do 69. minuta. Krihovijak je napravio glupost, olako dobio žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.
Slovačka, koja se branila od primljenog gola posle 29. sekunde drugog poluvremena u režiji Karola Linetija brzo je materijalizovala igrača više. Štoper Intera se najbolje snašao posle jednog kornera i doneo drugu pobedu za Slovačku u istoriji na EP.
Tragičar je bio poljski golman Vojćeh Ščesni. Postigao je autogol tako što ga je lopta pogodila u leđa posle odbitka od stative i minijature Roberta Maka, a time postao prvi golman koji je sam sebe matirao.
Poljaci su jako krenuli, po tri boda, ali ih je presekao Mak kada je nanizao dvojicu igrača i uz dosta sreće primorao Ščešneg na autogol. Činilo se da će u naletu po izjednačenju uspeti da preokrenu, ali je Krihovijak sve uprskao. I doveo Poljsku na rub eliminacije jer sledeći meč igraju sa Španijom u Sevilji.
EP: Dva gola Šika za pobedu Češke protiv Škotske

14.06.2021. 17:12 17:15