105.2585

Словаци направили изненађење победивши Пољску на ЕП

14.06.2021. 20:24 20:30
Извор: Tanjug (Evgenya Novozhenina/Pool via AP)

Фудбалери Словачке направили су изненађење и победили Пољску 2:1 (1:0) на отварању Е групе ЕУРО.

Словаци су у Санкт Петербургу, као аутсајдери групе, шокирали знатно искуснију Пољску. Као и свака прича има јунака и трагичара, а то су Милан Шкринијар, стрелац гола одлуке, и на другој страни Гжегож Криховијак који је зарадио искључење у тренутку када је Пољска ишла ка преокрету. Све се то догодило у распону од 62. до 69. минута. Криховијак је направио глупост, олако добио жути картон и оставио саиграче на цедилу.
Словачка, која се бранила од примљеног гола после 29. секунде другог полувремена у режији Карола Линетија брзо је материјализовала играча више. Штопер Интера се најбоље снашао после једног корнера и донео другу победу за Словачку у историји на ЕП.
Трагичар је био пољски голман Војћех Шчесни. Постигао је аутогол тако што га је лопта погодила у леђа после одбитка од стативе и минијатуре Роберта Мака, а тиме постао први голман који је сам себе матирао.
Пољаци су јако кренули, по три бода, али их је пресекао Мак када је нанизао двојицу играча и уз доста среће приморао Шчешнег на аутогол. Чинило се да ће у налету по изједначењу успети да преокрену, али је Криховијак све упрскао. И довео Пољску на руб елиминације јер следећи меч играју са Шпанијом у Севиљи.
ЕП: Два гола Шика за победу Чешке против Шкотске

14.06.2021. 17:12 17:15