Fudbaleri TSC-a pobedili Vojvodinu u Novom Sadu

08.10.2022. 21:40 22:54

Vojvodina – TSC  1:2 (1:2)

Ekipa TSC-a je definitivno najprijatnija priča u minulih 14 superliaških kola. Na Karađorđu su, protiv Vojvodine, Bačkotopolčani postigli osmu prvenstvenu pobedu (2:1) i barem na 24 sata izjednačili se na tabeli sa vodećom Crvenom zvezdom. S druge strane, Vojvodina je i u trećem susretu sa direktnim rivalima za evropske kvalifikacije i treći put poržena.

Sa dve povoljne prilike u prva tri minuta Novosađani su nagovestili najavljeni i od navijača žarko željeni pozitivan rezultat u susretu sa direktnim rivalom na evropskom putu. Šanse nisu iskoristili Čumić i Nemanja Nikolić, ali su pokušajima uspeli da zagreju gledaoce, koji su u zavidnom broju popunili trbine Karađorđa. Sled dešavanja na polovini gostiju nagovestio je vođstvo domaćeg tima. U 28. minutu na sredini terena bio je fauliran Simić, sudija Minaković je odlično procenio da Nemanja Nikolić ima priliku da nastavi akciju, pustio je prednost, Nikolić je pronašao Čumića, koji je s loptom izašao ispored golmana Veljka Ilića i savladao ga za vođstvo Vojvodine.

Tada su i Bačkotopolčani počeli da igraju fudbal. Već posle tri minuta izjednačili su rezultat golom koji je postigao Luka Ilić. Posle izvedenog prekida na sredini terena lopta je celu večnost putovala do Carevićevog šesnaesterca, gde ju je prihvatio strelac izjednačujućeg gola. Do kraja poluvremena gosti su težište igre postavili ispred kaznenog prostora domaćeg tima, stičući prednost u posedu lopte za utisak o konkretnijem partneru u tom delu igre. Rezultat je usledio jedan minut pre odmora. Akciju je poveo Jovanović, šutirao je Cvetković, Carević je odbio loptu, a poklon iskoristio neometani Luka Ilić za svoj drugi gol i vođstvo TSC-a, koje je moglo da bude ubedljivije izraženo u intervalu nadoknade vrmena kada je Jovanović, posle kontranadapada svoga tima, savladao Carevića, ali je loptu ispred gol-linije u korner izbacio Vitas.

Izmenama u drugom poluvremenu trener Rastavac je osvežio manevar, igra Vojvodine podsetila je na učinak s početka meča, a prva prilika za reakciju sa tribina usledila je u 67. minutu: Baraje je pronašao slobodan prostor za šut ka golu sa 20 metara, ali je lopta završila u gol autu. Uprkos inicijativi i nadmoćnosti na terenu do kraja meča taj poklušaj Barajea bilo je sve što su domaći igrači uspeli da urade. Za to vreme, gosti su prepustili inicijativu domaćinu, a zonskom odbranom zatvorili sve prilaze svom golu, što je, ispostavilo se, rezultiralo novim trijumfom za poziciju prvog Zvezdinog pratioca na tabeli.

NOVI SAD: Stadion Karađorđe, gledalaca 5.000, sudija Nenad Minaković (Novi Sad), strelci: Čumić u 28. za Vojvodinu, L.Ilić u 32. i 44. minutu za TSC, žuti kartoni: N.Nikolić, Simić, Busnić (Vojvodina), Cvetković, Đakovac, Ratkov, Tomanović, trener Lazetić (TSC).

VOJVODINA:Carević 6, Lazarević 6, Traore 6, Vitas 6 (Busnić), Đorđević 6, Milosavljević 6 (Zukić), Topić 6, Čumić 6(Malbašić), Simić6 , U.Nikolić 6(Baraje), N.Nikolić 6 (Vukčević).

TSC: V.Ilić 6, Stojković 6,5, Antonić 6,5, Čalušić 6, Stojić 6, Đakovac 6(Đakovac), Cvetković 6, Petrović 6,5, L.Ilić 7(Stanojev), Ratkov 6(Milosavljević), Jovanović 6,5 (Tomanović).