LE: Remi Radničkog i Flore, ništa od meča sa Ajntrahtom

18.07.2019. 23:32 08:59
Izvor: Tanjug (AP Photo/Claude Paris)

Radnički iz Niša nije uspeo da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je u revanšu sa Florom igrao samo 2:2.

Za razliku od prvog meča, na ovom je naš tim zaigrao znatno ofanzivnije, sa trojicom napadača. Ali, na početku utakmice slabo je to izgledalo, nepovezani su bili redovi Nišlija, retko se dolazilo do iole izglednih situacija. Naš tim se trudio, gospodario terenom, ali ništa osim jalove inicijative nije uspevao da ostvari. Najbliži golu domaći su bili u 31. minutu kada je Stojanović šutirao iz slobodnog udarca, ali tik pored stative. Tek u finišu poluvremena dobar prodor nekog od naših igrača – Stojanović se prošetao šesnaestercem Estonaca, ali u odsutnom trenutku je posustao i ništa nije bilo od te prilike.

Ništa nije polazilo za nogom fudbalerima Radničkog. Igrali su sporo, neorganizovano, pa iako želja nije bila sporna sve je to bilo jalovo. Veliku priliku imao je Tomić, tek u 63. minutu, ali je Igonen intervenisao. A, onda, napokon prava akcija, Todorovski je centrirao sa desne strane, a Mihajlović glavom poslao loptu u mrežu – 1:0. Nažalost, u 80. minutu gosti su izjednačili preko Purga nakon velike neopreznosti srpskih igrača posle prekida Estonaca i time su nade Nišlije potpuno pokopane. Do kraja, Radnički je ponovo poveo preko Čumića, ali vremena za potpun preokret nije bilo. Lepik je u nadokanadi vremena postavio konačnih  2:2.

I. Lazarević

Radnički (N) – Flora 2:2 (0:0)

NIŠ: stadion ,,Čair“, gledalaca: 10.000 Sudija: Proške (Češka). Strelci: Mihajlović u 68. i  Čumić u 84. za Radnički, a Purg u 80. i Lepik u 90. minutu za Floru. Žuti kartoni: Todorovski (Radnički), a Kusk, Jervelaid (Flora).

RADNIČKI: Knežević 6, S. Đorđević 6, Ostojić 6, Stojanović 6,5, Todorovski 7, L. Đorđević 6, Bondarenko 6, Jirka 6 (Čumić 7), Batrović 6 (Meleg 6), Tomić 6,5, Bojović 6 (Mihajlović 7).

FLORA: Igonen 6, Kusk 7, Kreida 6, Livak 6, Ainsalu 6, Miler 6 (Sinjavski), Vasiljev 6, Kams 6, Purg 7, Jarvelaid 6, Sorga 6 (Lepik 7).

Krunić: Izvinjavamo se, svesni smo da je krivica do nas

Trener fudbalera Radničkog iz Niša Simo Krunić, posle eliminacije od estonske Flore u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, izvinio se navijačima i rekao da je svestan da je krivica do njegovog tima.

"Pokušavali smo da napadamo, dali smo dva gola, ali dva smo nažalost i primili. Čestitam igračima, dali su maksimum, ali očigledno je presudio prvi meč. Prvi gol primili smo zbog pada koncentracije, a znali smo da su jaki na prekidima. Nedostajalo je malo sreće. Izvinjavam se celoj Srbiji i našoj publici zbog ispadanja, teško je pričati, ali svesni smo da je do nas", rekao je Krunić na konferenciji za medije.

On je kazao i da nije iznenađen zbog nešto "hladnijeg prijema" kod publike.

"To što je bilo na poslednjem meču sa Čukaričkim, bilo je, ali ja sam profesionalac, dajem sve za svoj klub, pa tako i sada za Radnički", poručio je Krunić.