PRVA NOVOSADSKA LIGA Koviljčani nastavili seriju

12.09.2023. 10:12 10:18

Šajkaš - Jedinstvo 6:1 (3:1)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 100. Sudija: Kaplijev (Novi Sad). Strelci: Moravac u 10. i 46, S. Veselinović 16. i 36. Savić u 67. Kotuljač u 57. za Šajkaš, a Zukić u 18. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Mićin (Šajkaš), a Garić, Stanimirović (Jedinstvo).

ŠAJKAŠ: Drakulić 7, Malešević 8, Mićin 8( od 69. Ljubojević 8), Alempić 8, Zaov 8, Maljurić 8, (od 54. Savić 8), Kotuljač 8 (od 59. Stanković), Marcikić 8, S. Veselinović 9, (od 69. Milićević 8), Nikolaš 8, Moravac 8 (od 54. Karas 8).

JEDINSTVO: Disić 6, Dragoljević 8, Zorić 6 (od 76. Stamenković 6), Dimić 6 (od 40. M. Tepić 6), R. Tepić 6, Večanski 6 (od 76. Stanimirović 6), Stančić 6, Zukić 6 (od 59.Klincov 6), Rankov 6, Bubnjević 6 , Garić 6, ( od 46 Ikonić 6).

Lider na tabeli nastavio je niz pobeda i protiv ekipe iz Gospođinaca. Istakli su se dvostruki  strelci Ranko Moravac i Steven Veselinović , po je jedan gol je delo Savića i Kotuljača. Počasni gol za goste je postigao Zukić.

Tokom celog toka utakmice domaćin je diktirao tempo i stvarao šanse pred golom Disića. Trener Švedić pružio je šansu i rezervistima koji su opravdali očekivanja domaće publike.

S. Simić

ŽSK - Bačka (B) 3:0 (0:0)

ŽABALJ: Sstadion ŽSK-a, gledalaca oko 100. Sudija: Kurtiši (Novi Sad). Strelci: Pinjo 48. Klisara 58. i Karać 70. minutu. Žuti kartoni: Đurđić, Tanasić, Jovanović (ŽSK), a  Dudić, Pavlov, Rac (Bačka). Crveni kartoni: Milosavljević u 25. i Pinćer u 39. minutu (Bačka).

ŽSK: Savanović, Kronić, Ćirin, Đurđić, Tanasić, Markov (Mirić), Ninković (Karać), Boroja (D. Grbić), Jovanović (Praštalo), Klisara, Pinjo (Blagojević).

BAČKA: Lošić, Dudić, Pinćer, Karanović, Panić, Papić (Kuriš), Pavlov, Milosavljević, Rac, Viši, Grlica.

Žabaljci su tek u drugom delu ovog susreta odigrali kako treba i slomili otpor gostiju iz Begeča. Miloš Pinjo već na samom početku ovog dela načeo je mrežu Dalibora Lošića i već tada otklonio dilemu oko krajnjeg ishoda. Ubrzo potom Ognjen Klisara duplirao je prednost, da bi tačku na ubedljivu pobedu stavio novajlija u domaćem sastavu Branko Karać.

P. Bundalo

Hajduk (Č) - Omladinac 1:0 (0:0)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca oko 150. sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelac: Marić 80. minutu. Žuti kartoni: Kalajdžić, Markov, Popović (Hajduk). D. Zeljković (Omladinac).

HAJDUK: Šarić 8, Suvajac 7, Topić 7, Džambas (Tegeltija 7, Popović),  Kalajdžić 7 (Popržen 7), Marković 7, Rosić 7, Srećkov 7, Brkić 7 (Markov 7), Dragin 7 (Marić 8), Maksimović 8.

OMLADINAC: D. Zeljković 8, Jovanović 7, Savić 7, Sarić 7, Licenberger 7 (Ćurčić), Dragan D. Zeljković 7, Subotić 7, Martinović 7 (Stamenković), Švedić 7 (Makarić), Đorđević 7, Nakomčić 7 (Bakić).

Bilo je uzbuđenja na pretek. U obostrano otvorenoj igri Čuružani su na kraju zasluženo slavili minimalnim rezultatom nad vrlo dobrim sastavom iz Stepanovićeva.

Golmani su u ovom susretu bili najistaknutiji pojedinci. Sa jedne strane Ljubiša Šarić koji je ostao nesavladan, a sa druge kapiten Dragan Zeljković koji je ipak kapitulirao posle besprekorno izvedenog kornera Nikole Rosića i neodbranjivog udarca glavom Darka Marića.P. Bundalo

Bačka (Đ) - Jugović 0:3 (0:3)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 200, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Uletić u 25. Babić u 31. i Igračev u 34. (iz penala) minutu. Žuti karton: S. Trivunović (Bačka).

BAČKA: Lišić,Topčiov, Zekonja, N. Trivunović (Vujović), Čegar, Đurić, Rac, Marković, Rogić, S. Trivunović, D. Trivunović.

JUGOVIĆ: Srdanović, Gavrilov, Potkonjak, Vuletić (Đekić), Subotin, Srdić, Kasapović, Babić, Igračev (Mirković), Sabo (Ilić), Gvozdenović.

U komšpijskom derbiju sve je završeno u prvom delu susreta. Kaćani su u roku od desetak minuta postigli tri gola i potom mirno priveli utakmicu kraju. A bili su bolji u većem delu susreta. Domaći tim bez nekolicine standardnih igrača nije se moglo prepoznati.

Proleter - Petrovaradin 0:0

NOVI SAD: Igralište na Slanoj bari, gledalaca 100, sudija: Čobanov (Rumenka). Žuti kartoni: Paprić, Ćulum, Delušić, Putnik (Proleter), Mudrić (Petrovaradin). Crveni karton: Mudrić (Petrovaradin).

PROLETER: Popin, Ljubojev, Paprić, Ćupić, A. Rašiovan (Okiljević), Vitanović, Ćulum (Tanasijević), Delušić, Orlović, Spasojević (Krstevski), Putnik.

PETROVARADIN: Ralić, Knežić, Milićević, Berić, Dugonjić (Budečević), Pavkov (Domazetović), Pavlov (Kovačević), Adamek (Šimulija), Panović (Radman), Mudrić.

Nije bilo golova u Slanoj bari. Očigledno promenjen tim Proletera nema pravog strelac posle odlaska Drakulića, pa su mreže mirovale. Doduše, i jedni i drugi su imali nekoliko prilika, ali golmani Popić i Ralić su bili na mestu.

S. D.

Fruškogorski partizan - Sirig 0:0

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 100, sudija: Nikolaš (Novi Sad). Žuti kartoni: Klincov, Antonić, Delić (Fruškogoraki partizan), Ivanović (Sirig). Crveni karton. Klincov (Fr. partizan).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Agić, D. Dević, Antonić, Paprić, Klincov, V. Dević, J. Dević, Prolić (Tomljanović), Poznanović, Kantar, Malinović.

SIRIG: Šovljanski, Rajačić, Kosić, Petrović, Ivanović, Bogojević, Mijić, Polić (Kojović), Grgić (Vukelja), Prodanov, Tatić.

Bukovčani u novoj sezoni igraju mnogo slabije nego u pethodnoj. Doduše u meču sa Sirižanima imali su i problema, jer je pred kraj prvog dela susreta sudija zbog oštrog starta isključio jednog od najboljeg igrača Klincova. Sa igračem manje domaći nisu uspeli da probiju bedem gostiju, a malo je nedostajalo da Sirižani odnesu sva tri boda iz Bukovca.

R. D.

Crvena zvezda - Futog 4:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde na Vidovdanskom naselju, gledalaca 50, sudija: Duvljak (Novi Sad), strelci: Stanković u 28. 69. i 94. i Marić u 87. za Crvenu zvezdu, a Stevanovski u 70. minutu za Futog. Žuti kartoni: Lučić, Marić, Banjac (Crvena zvezda), Sakač, Vukanac (Futog). Crveni karton: Radosavljević (Futog).

CRVENA ZVEZDA: Kosturanov, Bajić, Bošnjak, Mijić, Barać, Lučić, Marić (Amidžić), Hajrizi, Banjac (Puvaček), Muratović (Barjaktarević), Stanković.

FUTOG: Jakšić, Radosavljević, Medić (Kovač), Vukanac (Srdanović), Sakač (Ardalić), Stevanovski, Čepić, Trifunović, Šapić (Medić), Jazić, Beronja (Martić).

Futožani su dugo odolevali na Vidovdanskom naselju. Doduše u prvom delu susreta Stanković je pogodio mreću Jakšića, međutim gosti su imali nekoliko prilika. Kada je sudija Duvnjak zbog nasilničkog ponašanja isključio Radosavljevića, domaći su preuzeli inicijativu i u finišu susreta obezbedili sigurnu pobedu.

M. Po.

Susek - Fruškogorac 2:5 (0:2)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 80, sudija: Grgurović (Petrovaradin), strelci: Celin u 55. Dragojlović u 60. minutu (autogol), a Tucakov u 4. Dragojlović u 31 (iz penala), Radaković u 52. Popadić u 65. i Pavlović u 91. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Ranisavljević, Popadić (Fruškogorac).

SUSEK: Cvetinović, Šovljanski, Karaklajić, Kolar, Starčević, Popović, Milojević, Vokić (Tegeltija), Polumenta, Zec, Šepa (Celin).

FRUŠKOGORAC: Rankov, Paunić, Dragojlović (Perović), Malešević (Pvlović), Glišić (Stevanović), Radaković, Lakić (M. Popadić), Tucakov, Ranisavljević (I. Popadić), Petrović, M. Popadić.

Lako su Kameničani došli do bodova u Suseku. Već u prvom delu susreta imali su dva gola prednosti. U nastavku domaći su uspeli da smanje vođstvo gostiju na 3:2. Međutim, nisu imali dovoljno snage pa su fudbaleri Fruškogorca u završnici meča postigli dva gola.