108.1722

ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Ковиљчани наставили серију

12.09.2023. 10:12 10:18

Шајкаш - Јединство 6:1 (3:1)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 100. Судија: Каплијев (Нови Сад). Стрелци: Моравац у 10. и 46, С. Веселиновић 16. и 36. Савић у 67. Котуљач у 57. за Шајкаш, а Зукић у 18. минуту за Јединство. Жути картони: Мићин (Шајкаш), а Гарић, Станимировић (Јединство).

ШАЈКАШ: Дракулић 7, Малешевић 8, Мићин 8( од 69. Љубојевић 8), Алемпић 8, Заов 8, Маљурић 8, (од 54. Савић 8), Котуљач 8 (од 59. Станковић), Марцикић 8, С. Веселиновић 9, (од 69. Милићевић 8), Николаш 8, Моравац 8 (од 54. Карас 8).

ЈЕДИНСТВО: Дисић 6, Драгољевић 8, Зорић 6 (од 76. Стаменковић 6), Димић 6 (од 40. М. Тепић 6), Р. Тепић 6, Вечански 6 (од 76. Станимировић 6), Станчић 6, Зукић 6 (од 59.Клинцов 6), Ранков 6, Бубњевић 6 , Гарић 6, ( од 46 Иконић 6).

Лидер на табели наставио је низ победа и против екипе из Госпођинаца. Истакли су се двоструки  стрелци Ранко Моравац и Стевен Веселиновић , по је један гол је дело Савића и Котуљача. Почасни гол за госте је постигао Зукић.

Током целог тока утакмице домаћин је диктирао темпо и стварао шансе пред голом Дисића. Тренер Шведић пружио је шансу и резервистима који су оправдали очекивања домаће публике.

С. Симић

ЖСК - Бачка (Б) 3:0 (0:0)

ЖАБАЉ: Sstadion ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Куртиши (Нови Сад). Стрелци: Пињо 48. Клисара 58. и Караћ 70. минуту. Жути картони: Ђурђић, Танасић, Јовановић (ЖСК), а  Дудић, Павлов, Рац (Бачка). Црвени картони: Милосављевић у 25. и Пинћер у 39. минуту (Бачка).

ЖСК: Савановић, Кронић, Ћирин, Ђурђић, Танасић, Марков (Мирић), Нинковић (Караћ), Бороја (Д. Грбић), Јовановић (Праштало), Клисара, Пињо (Благојевић).

БАЧКА: Лошић, Дудић, Пинћер, Карановић, Панић, Папић (Куриш), Павлов, Милосављевић, Рац, Виши, Грлица.

Жабаљци су тек у другом делу овог сусрета одиграли како треба и сломили отпор гостију из Бегеча. Милош Пињо већ на самом почетку овог дела начео је мрежу Далибора Лошића и већ тада отклонио дилему око крајњег исхода. Убрзо потом Огњен Клисара дуплирао је предност, да би тачку на убедљиву победу ставио новајлија у домаћем саставу Бранко Караћ.

П. Бундало

Хајдук (Ч) - Омладинац 1:0 (0:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 150. судија: Кукуда (Петроварадин), стрелац: Марић 80. минуту. Жути картони: Калајџић, Марков, Поповић (Хајдук). Д. Зељковић (Омладинац).

ХАЈДУК: Шарић 8, Сувајац 7, Топић 7, Џамбас (Тегелтија 7, Поповић),  Калајџић 7 (Попржен 7), Марковић 7, Росић 7, Срећков 7, Бркић 7 (Марков 7), Драгин 7 (Марић 8), Максимовић 8.

ОМЛАДИНАЦ: Д. Зељковић 8, Јовановић 7, Савић 7, Сарић 7, Лиценбергер 7 (Ћурчић), Драган Д. Зељковић 7, Суботић 7, Мартиновић 7 (Стаменковић), Шведић 7 (Макарић), Ђорђевић 7, Накомчић 7 (Бакић).

Било је узбуђења на претек. У обострано отвореној игри Чуружани су на крају заслужено славили минималним резултатом над врло добрим саставом из Степановићева.

Голмани су у овом сусрету били најистакнутији појединци. Са једне стране Љубиша Шарић који је остао несавладан, а са друге капитен Драган Зељковић који је ипак капитулирао после беспрекорно изведеног корнера Николе Росића и неодбрањивог ударца главом Дарка Марића.П. Бундало

Бачка (Ђ) - Југовић 0:3 (0:3)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 200, судија: Секулић (Футог), стрелци: Улетић у 25. Бабић у 31. и Играчев у 34. (из пенала) минуту. Жути картон: С. Тривуновић (Бачка).

БАЧКА: Лишић,Топчиов, Зекоња, Н. Тривуновић (Вујовић), Чегар, Ђурић, Рац, Марковић, Рогић, С. Тривуновић, Д. Тривуновић.

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Гаврилов, Поткоњак, Вулетић (Ђекић), Суботин, Срдић, Касаповић, Бабић, Играчев (Мирковић), Сабо (Илић), Гвозденовић.

У комшпијском дербију све је завршено у првом делу сусрета. Каћани су у року од десетак минута постигли три гола и потом мирно привели утакмицу крају. А били су бољи у већем делу сусрета. Домаћи тим без неколицине стандардних играча није се могло препознати.

Пролетер - Петроварадин 0:0

НОВИ САД: Игралиште на Сланој бари, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка). Жути картони: Папрић, Ћулум, Делушић, Путник (Пролетер), Мудрић (Петроварадин). Црвени картон: Мудрић (Петроварадин).

ПРОЛЕТЕР: Попин, Љубојев, Папрић, Ћупић, А. Рашиован (Окиљевић), Витановић, Ћулум (Танасијевић), Делушић, Орловић, Спасојевић (Крстевски), Путник.

ПЕТРОВАРАДИН: Ралић, Кнежић, Милићевић, Берић, Дугоњић (Будечевић), Павков (Домазетовић), Павлов (Ковачевић), Адамек (Шимулија), Пановић (Радман), Мудрић.

Није било голова у Сланој бари. Очигледно промењен тим Пролетера нема правог стрелац после одласка Дракулића, па су мреже мировале. Додуше, и једни и други су имали неколико прилика, али голмани Попић и Ралић су били на месту.

С. Д.

Фрушкогорски партизан - Сириг 0:0

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Николаш (Нови Сад). Жути картони: Клинцов, Антонић, Делић (Фрушкогораки партизан), Ивановић (Сириг). Црвени картон. Клинцов (Фр. партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Агић, Д. Девић, Антонић, Папрић, Клинцов, В. Девић, Ј. Девић, Пролић (Томљановић), Познановић, Кантар, Малиновић.

СИРИГ: Шовљански, Рајачић, Косић, Петровић, Ивановић, Богојевић, Мијић, Полић (Којовић), Гргић (Вукеља), Проданов, Татић.

Буковчани у новој сезони играју много слабије него у pеthodnoj. Додуше у мечу са Сирижанима имали су и проблема, јер је пред крај првог дела сусрета судија због оштрог старта искључио једног од најбољег играча Клинцова. Са играчем мање домаћи нису успели да пробију бедем гостију, а мало је недостајало да Сирижани однесу сва три бода из Буковца.

Р. Д.

Црвена звезда - Футог 4:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде на Видовданском насељу, гледалаца 50, судија: Дувљак (Нови Сад), стрелци: Станковић у 28. 69. и 94. и Марић у 87. за Црвену звезду, а Стевановски у 70. минуту за Футог. Жути картони: Лучић, Марић, Бањац (Црвена звезда), Сакач, Вуканац (Футог). Црвени картон: Радосављевић (Футог).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Костуранов, Бајић, Бошњак, Мијић, Бараћ, Лучић, Марић (Амиџић), Хајризи, Бањац (Пувачек), Муратовић (Барјактаревић), Станковић.

ФУТОГ: Јакшић, Радосављевић, Медић (Ковач), Вуканац (Срдановић), Сакач (Ардалић), Стевановски, Чепић, Трифуновић, Шапић (Медић), Јазић, Бероња (Мартић).

Футожани су дуго одолевали на Видовданском насељу. Додуше у првом делу сусрета Станковић је погодио мрећу Јакшића, међутим гости су имали неколико прилика. Када је судија Дувњак због насилничког понашања искључио Радосављевића, домаћи су преузели иницијативу и у финишу сусрета обезбедили сигурну победу.

М. По.

Сусек - Фрушкогорац 2:5 (0:2)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 80, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Целин у 55. Драгојловић у 60. минуту (аутогол), а Туцаков у 4. Драгојловић у 31 (из пенала), Радаковић у 52. Попадић у 65. и Павловић у 91. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Ранисављевић, Попадић (Фрушкогорац).

СУСЕК: Цветиновић, Шовљански, Караклајић, Колар, Старчевић, Поповић, Милојевић, Вокић (Тегелтија), Полумента, Зец, Шепа (Целин).

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Паунић, Драгојловић (Перовић), Малешевић (Пвловић), Глишић (Стевановић), Радаковић, Лакић (М. Попадић), Туцаков, Ранисављевић (И. Попадић), Петровић, М. Попадић.

Лако су Каменичани дошли до бодова у Сусеку. Већ у првом делу сусрета имали су два гола предности. У наставку домаћи су успели да смање вођство гостију на 3:2. Међутим, нису имали довољно снаге па су фудбалери Фрушкогорца у завршници меча постигли два гола.