Potiska liga: Krsturcima bodovi u Podlokanju

22.08.2018. 13:01 13:03

Već u 1.minutu Danilo Elezović je imao priliku ali je veteran na golu gostiju Siniša Sodić bio na visini zadataka.

Hajduk – Jedinstvo (SK) 1:2 (0:2)

PODLOKANJ: Igralište Hajduka, gledalaca 50. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Božanin u 76. za Hajduk, a Dabevski u 8. i Holo u 33.minutu za Jedinstvo.

HAJDUK: Banjac, Hajder, D. Ostojić (Marta), A. Horvat, Bodroža, B. Ostojić (Nikolin), Božanin, Brkljač, Elezović, Radaković, M. Horvat.

JEDINSTVO: Sodić, Majer, Šećerov, Brzak, Holo, Sečei, Mikluc (Baškim), Milanov (Jovanov), Kalmaer, Krišanov (Ferizi), Dabevski.

U 8.minutu Robert Dabevski na asistenciju Slavka Šećerova poslao je loptu u mrežu Nemanje Banjca, a prednost gostiju je udvostručio Mario Holo. Domaćini su u prvom delu imali desetak prilika, ali je Sodić bio nesavladiv.

Tek u 76.minutu Stevan Božanin uspeva da zatrese mrežu Jedinstva, ali to je bilo sve što us igrači Hajduka uspeli da ostvare protiv borbene ekipe iz Srpskog Krstura, koja je slavila u Podlokanju za Dan sela. Zabeležili smo i lep gest Borivoja Lajića, rodom iz Podlokanja i njegovih prijatelja iz Beograda, koji su za početak sezone ekipi Hajduka kupili novi komplet opreme.

M. Mitrović

Šampion – Potisje 2:3 (1:1)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 30. Sudija: I. Kovač (Kanjiža). Strelci: Milunović u 22. i Kermeci u 59. za Šampion, a Muhi u 38. i 57. (iz jedanaesterca) i Konc u 66.minutu za Potisje. Žuti kartoni: Milunović, Saša Stojičić (Šampion), Domonkoš, Čehak, Barjaktarović (Potisje).

ŠAMPION: Tertei, Saša Stojičić, Tot, Laslo, Virag (Lacko), Milunović, Slobodan Stojičić, Malagurski, Pisarić, Kermeci (Čanadi), Biro.

POTISJE: Bohata, Domonkoš, Horvat (Konc), Muhi, Papdančo, O. Nađ (Kavai), Balgo, Ugri (Čehak), Rafai, Barjaktarović, Apro.

Utakmica u Oromu je opravdala epitet lokalnog derbija na početku sezone. Oromčani su došli u vođstvo pogotkom Dejana Milunovića, koji je glavom, na loptu kojom ga je iz auta proigrao Atila Biro. Kanjižani su izjednačili projektilom iz slobodnog udarca Čabe Muhija sa 25 metara.

Žustri nastavak u drugom dleu u 57. minutu iznedrio je penal koji je Muhi pretvorio u vođstvo gostiju, a dva minuta kasnije Daniel Kermeci na asistenciju Ivana malagurskog donosi izjednačenje. Odluka je pala u u 66. minutu, snažan šut Jožefa Balgoa, golman domaćih Krištof Tertei je uspeo da zaustavi, a odbijenu loptu Žolt Konc je sa pet metara lako poslao u mrežu.

M. Mr.

Rezultati:

PODLOKANJ: Hajduk – Jedinstvo (Srpski Krstur) 1:2, OROM: Šampion – Potisje (Kanjiža) 2:3, ADA: AFK – Tisa (Padej) 6:0, ĐALA: Graničar – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 5:2, HORGOŠ: Horgoš 1911 – Bačka (Mol) 2:1, SANAD: Jadran – Jedinstvo (Martonoš) 5:1, ČOKA: Čoka – Tromeđa (Majdan) 1:0. Slobodan je bio Tornjoš.