117.0601
108.4794

Потиска лига: Крстурцима бодови у Подлокању

22.08.2018. 13:01 13:03

Већ у 1.минуту Данило Елезовић је имао прилику али је ветеран на голу гостију Синиша Содић био на висини задатака.

Хајдук – Јединство (СК) 1:2 (0:2)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Божанин у 76. за Хајдук, а Дабевски у 8. и Холо у 33.минуту за Јединство.

ХАЈДУК: Бањац, Хајдер, Д. Остојић (Марта), А. Хорват, Бодрожа, Б. Остојић (Николин), Божанин, Бркљач, Елезовић, Радаковић, М. Хорват.

ЈЕДИНСТВО: Содић, Мајер, Шећеров, Брзак, Холо, Сечеи, Миклуц (Башким), Миланов (Јованов), Калмаер, Кришанов (Феризи), Дабевски.

У 8.минуту Роберт Дабевски на асистенцију Славка Шећерова послао је лопту у мрежу Немање Бањца, а предност гостију је удвостручио Марио Холо. Домаћини су у првом делу имали десетак прилика, али је Содић био несавладив.

Тек у 76.минуту Стеван Божанин успева да затресе мрежу Јединства, али то је било све што ус играчи Хајдука успели да остваре против борбене екипе из Српског Крстура, која је славила у Подлокању за Дан села. Забележили смо и леп гест Боривоја Лајића, родом из Подлокања и његових пријатеља из Београда, који су за почетак сезоне екипи Хајдука купили нови комплет опреме.

М. Митровић

Шампион – Потисје 2:3 (1:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: И. Ковач (Кањижа). Стрелци: Милуновић у 22. и Кермеци у 59. за Шампион, а Мухи у 38. и 57. (из једанаестерца) и Конц у 66.минуту за Потисје. Жути картони: Милуновић, Саша Стојичић (Шампион), Домонкош, Чехак, Барјактаровић (Потисје).

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Тот, Ласло, Вираг (Лацко), Милуновић, Слободан Стојичић, Малагурски, Писарић, Кермеци (Чанади), Биро.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват (Конц), Мухи, Папданчо, О. Нађ (Каваи), Балго, Угри (Чехак), Рафаи, Барјактаровић, Апро.

Утакмица у Орому је оправдала епитет локалног дербија на почетку сезоне. Оромчани су дошли у вођство поготком Дејана Милуновића, који је главом, на лопту којом га је из аута проиграо Атила Биро. Кањижани су изједначили пројектилом из слободног ударца Чабе Мухија са 25 метара.

Жустри наставак у другом длеу у 57. минуту изнедрио је пенал који је Мухи претворио у вођство гостију, а два минута касније Даниел Кермеци на асистенцију Ивана малагурског доноси изједначење. Одлука је пала у у 66. минуту, снажан шут Јожефа Балгоа, голман домаћих Криштоф Тертеи је успео да заустави, а одбијену лопту Жолт Конц је са пет метара лако послао у мрежу.

М. Мр.

Резултати:

ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Јединство (Српски Крстур) 1:2, ОРОМ: Шампион – Потисје (Кањижа) 2:3, АДА: АФК – Тиса (Падеј) 6:0, ЂАЛА: Граничар – Славија (Банатско Аранђелово) 5:2, ХОРГОШ: Хоргош 1911 – Бачка (Мол) 2:1, САНАД: Јадран – Јединство (Мартонош) 5:1, ЧОКА: Чока – Тромеђа (Мајдан) 1:0. Слободан је био Торњош.