Potiska liga: Gađali sudiju loptom

04.04.2018. 13:12 13:14

Borbeno nadigravanje, uz dosta oštrih startova, posle goleade koju je sa tri efektna pogotka iz kontri za goste iz Banatskog Aranđelova postigao raspoloženi Jožef Husak, završeno je prekidom, koji su izazvali nezadovoljni igrači domaće ekipe.

Jadran – Slavija  0:3 (0:0) (prekinuto u 71. minutu)

SANAD: Igralište Jadrana, gledalaca 50. Sudija: A. Tornjanski (Novi Kneževac). Strelac: J. Husak u 59, 63. i 70. minutu.  Žuti kartoni: Popović, S. Đurđev, Tatić (Jadran), Agošton i Slavković (Slavija). Crveni katroni: Pavlov i Ž. Keseg (Jadran).

JADRAN: Mađar, N. Keseg (Crnogorac), Perišić, S. Đurđev, Pavlov, Bebek, Ž. Keseg, D. Đurđev, Juhas, Popović (Knežević), Tatić.

SLAVIJA: Balango, Remete, Drobnjak (Erić), Kijac, Kakaš (Dimović), Agošton, Slavković, I. Husak, Elezović, J. Husak, Ognjenović.

Trećem golu gostiju, prethodio je napad Jadrana u kome su domaći igrači smatrali da je za start Milana Kijca u kaznenom prostoru sudija morao svirati penal, a već u narednom naletu iz kontre Husak je treći put uspeo da umakne čuvarima i zatrese mrežu Aleksandra Mađara.

Nezadovoljni igrači domaće ekipe su se najpre okomili na pomoćnog sudiju Marka Ateljevića koji je pozvao glavnog sudiju Aleksandra Tornjanskog da zbog vređanja isključi igrača Nebojšu Pavlova, a kada je on pocrveneo zbog gađanja glavnog sudije loptom isključen je i Željko Keseg, pa je utakmica prekinuta.

M. Mitrović

Graničar – Tisa 6:1 (2:1)

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 50. Sudija: I. Kovač (Kanjiža). Strelci: Sarapa u 34. i 72, Popov u 38, Božin u 55. i 71. i Stojkov u 86. za Graničar, a Nenadov u 4.minutu za Tisu. Žuti kartoni: Šili i Maletin (Tisa).

GRANIČAR: Pantelin, Ilić, Negić (Ivanov), Konc, Sarapa, Kašić, Bajić, Božin, Popović, Popov (Ugri), Stojkov.

TISA: Kovač, Zombori (Kemiveš), F. Lenđel (Radanov), Šili, Mojsin (Levai), Jenei, Maletin, G. Lenđel, Buš, Nenadov, Kočiš.

Gosti iz Padeja su neočekivano već u 4.minutu došli u vođstvo pogotkom Danijela Nenadova, ali su Đalinci brzo sredili redove i ceo plen osvojili ubedljivom pobedom. Korektno i sportsko nadmetanje ulepšala je sudijska trojka dama, što je prvi put od kada se igra fudbal u regionu Potisja. Glavna sudija Izabela Kovač iz Kanjiže odlično se snašla uz asistenciju pomonica Kanjižanke Betine Balaž i Milojke Sretenović iz Čoke.

M. Mr.

Šampion – Tromeđa 3:0 (2:0)

OROM: Igralište Šampiona, gledalaca 30. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Malagurski u 32. i 38. i Horvat u 83.minutu.

ŠAMPION: Toldi, Malagurski, Kermeci (Virag), Krajnović, Tot, Milunović, Horvat, Stojičić, Laslo, Čanadi, Biro (Čoti).

TROMEĐA: Krstić, D. Pap, T. Pap, Farkaš (Mihok), K. Domonkoš, L. Domonkoš, Đemant, Agošton, A. pap, Homolja, Feher.

Malagurski je u 32.minutu vodeći gol postigao posle kornera, a šest minuta kasnije sa 10 metara je snažno šutirao a lopta se od golmana Krstića odbila u mrežu Tromeđe.

Zatim je  Horvat šutirao iz slobodnog udarca, lopta je pogodila živi zid i prevarila golmana gostiju.

M. Mr.

SANAD: Jadran – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 0:3 (prekid u 71.minutu), SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Hajduk (Podlokanj) 2:2, ĐALA: Graničar – Tisa (Padej) 6:1, MARTONOŠ: Jedinstvo – AFK (Ada) 0:4, OSTOJIĆEVO: Sloga – Tornjoš 3:0, OROM: Šampion – Tromeđa (Majdan) 3:0, ČOKA: Čoka – Bačka (Mol) 1:3.