117.0601
108.4794

Потиска лига: Гађали судију лоптом

04.04.2018. 13:12 13:14

Борбено надигравање, уз доста оштрих стартова, после голеаде коју је са три ефектна поготка из контри за госте из Банатског Аранђелова постигао расположени Јожеф Хусак, завршено је прекидом, који су изазвали незадовољни играчи домаће екипе.

Јадран – Славија  0:3 (0:0) (прекинуто у 71. минуту)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 50. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелац: Ј. Хусак у 59, 63. и 70. минуту.  Жути картони: Поповић, С. Ђурђев, Татић (Јадран), Агоштон и Славковић (Славија). Црвени катрони: Павлов и Ж. Кесег (Јадран).

ЈАДРАН: Мађар, Н. Кесег (Црногорац), Перишић, С. Ђурђев, Павлов, Бебек, Ж. Кесег, Д. Ђурђев, Јухас, Поповић (Кнежевић), Татић.

СЛАВИЈА: Баланго, Ремете, Дробњак (Ерић), Кијац, Какаш (Димовић), Агоштон, Славковић, И. Хусак, Елезовић, Ј. Хусак, Огњеновић.

Трећем голу гостију, prеthodio је напад Јадрана у коме су домаћи играчи сматрали да је за старт Милана Кијца у казненом простору судија морао свирати пенал, а већ у наредном налету из контре Хусак је трећи пут успео да умакне чуварима и затресе мрежу Александра Мађара.

Незадовољни играчи домаће екипе су се најпре окомили на помоћног судију Марка Атељевића који је позвао главног судију Александра Торњанског да због вређања искључи играча Небојшу Павлова, а када је он поцрвенео због гађања главног судије лоптом искључен је и Жељко Кесег, па је утакмица прекинута.

М. Митровић

Граничар – Тиса 6:1 (2:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: И. Ковач (Кањижа). Стрелци: Сарапа у 34. и 72, Попов у 38, Божин у 55. и 71. и Стојков у 86. за Граничар, а Ненадов у 4.минуту за Тису. Жути картони: Шили и Малетин (Тиса).

ГРАНИЧАР: Пантелин, Илић, Негић (Иванов), Конц, Сарапа, Кашић, Бајић, Божин, Поповић, Попов (Угри), Стојков.

ТИСА: Ковач, Зомбори (Кемивеш), Ф. Ленђел (Раданов), Шили, Мојсин (Леваи), Јенеи, Малетин, Г. Ленђел, Буш, Ненадов, Кочиш.

Гости из Падеја су неочекивано већ у 4.минуту дошли у вођство поготком Данијела Ненадова, али су Ђалинци брзо средили редове и цео плен освојили убедљивом победом. Коректно и спортско надметање улепшала је судијска тројка дама, што је први пут од када се игра фудбал у региону Потисја. Главна судија Изабела Ковач из Кањиже одлично се снашла уз асистенцију помоница Кањижанке Бетине Балаж и Милојке Сретеновић из Чоке.

М. Мр.

Шампион – Тромеђа 3:0 (2:0)

ОРОМ: Игралиште Шампиона, гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Малагурски у 32. и 38. и Хорват у 83.минуту.

ШАМПИОН: Толди, Малагурски, Кермеци (Вираг), Крајновић, Тот, Милуновић, Хорват, Стојичић, Ласло, Чанади, Биро (Чоти).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Т. Пап, Фаркаш (Михок), К. Домонкош, Л. Домонкош, Ђемант, Агоштон, А. пап, Хомоља, Фехер.

Малагурски је у 32.минуту водећи гол постигао после корнера, а шест минута касније са 10 метара је снажно шутирао а лопта се од голмана Крстића одбила у мрежу Тромеђе.

Затим је  Хорват шутирао из слободног ударца, лопта је погодила живи зид и преварила голмана гостију.

М. Мр.

САНАД: Јадран – Славија (Банатско Аранђелово) 0:3 (прекид у 71.минуту), СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Хајдук (Подлокањ) 2:2, ЂАЛА: Граничар – Тиса (Падеј) 6:1, МАРТОНОШ: Јединство – АФК (Ада) 0:4, ОСТОЈИЋЕВО: Слога – Торњош 3:0, ОРОМ: Шампион – Тромеђа (Мајдан) 3:0, ЧОКА: Чока – Бачка (Мол) 1:3.