Potiska liga: Dva penala u Molu

25.04.2018. 12:42 12:44

​​​​​​​Bačka – Jedinstvo (M)  2:1 (0:0)

MOL: Stadion Bačke, gledalaca 100. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: P. Križan u 65. (iz jedanaesterca) i M. Križan u 85. za Bačku, a Makra u 88. minutu (iz jedanaesterca) za Jedinstvo. Žuti kartoni: M. Križan, D. Vrbaški i Stefanović (Bačka).

BAČKA: Kisin, Miricki (P. Križan), Simendić, M. Križan (Radonić), Vlajković, Kovač, D. Vrbaški, Morović, Abu Ismail, Stefanović (N. Vrbaški).

JEDINSTVO: Makra, Pernejs, Jakovljev, Varga, Bite, O. Nađ, D. Nađ, Momirov, Šafranj, Simić.

Domaćinu iz Mola dobro su se suprotstavili gosti iz Martonoša, iako su igrali sa igračem manje. Mrežu gostiju Ištvana Makre zatresao je sa bele tačke Peter Križan, a prednost je u 86. minutu udvostručio Miodrag Križan. U 88. minutu sudija Stefan Jurić, koji je ostavio slab utisak, još  jednom je pokazao na belu tačku u korist gostiju, pa je golman Makra savladao Lazara Kisina i ublažio poraz.

M. Mitrović

TornjošJedinstvo (SK) 4:0 (0:0)

TORNJOŠ: Igralište Tornjoša, gledalaca 50. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Kasaš u 47, 66. i 80. i Tot Horgoši u 75. minutu. Žuti kartoni: Nađ, Rušak, Kasaš (Tornjoš), Sodić, Mikluc, Baškim, Ferizi i Holo (Jedinstvo).

TORNJOŠ: Deak, Baokoš (Nađ), Seke, G. Homolja, belec, Tot, Tot Horgoši, Karačonji, Rušak, Kokrehel (Kovač), Kasaš.

JEDINSTVO: Sodić, Jovanov, Kalmar, Brzak, Holo, Živkov, Mikluc, Sečei, Rankov, Ferizi, Baškim.

Ekipa iz Srpskog Krstura utakmicu je počela sa dva igrača manje, ali se posle okrnjeni satav kompletirao i izdržao do odmora. Bedem Krsturaca poputsio je odmah na početku drugog poluvremena, kada je mrežu golmana Siniše Sodića pogodio Krištof Kasaš, najagilniji u ekipi Tornjoša, koji je kasnije postigao još dva gola. Da pobeda Tornjošana bude ubedljivija doprineo je jednim pogotkom i Gabor Tot Horgoši.

M. Mr.

AFKSlavija 3:1 (1:1)

ADA: Stadion u rekreacionom centru „Adica“, gledalaca 100. Sudija: Trbović (Novi Kneževac). Strelci: Adam Latak u 13. i 70. i Peku u 62. za AFK, a Agošton u 40.minutu za Slaviju.

AFK: Janković, Stojanov, Šević (Golubović), Latak, Peko, Bikicki (Baltai), Međeri (Požar), Mitrović, Nađpal, Adam Latak, Kiš.

SLAVIJA: Balango, Remete, Drobnjak, Kijac, Agošton, Slavković, I. Husak, Rudaš (Kakaš), J. Husak (Jovičin), Elezović (Dimović), Singer.

Ađani su poveli u 13.minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Nađpal, na odbijenu loptu se snašao Adam Latak i savladao golmna Balanga. Gosti iz Banatskog Aranđelova preko Agoštona su izjednačili u 40.minutu, a J. Husak u poslednjem minutu prvog dela propustio je priliku za vođstvo gostiju jer je promašio prazan gol Ađana. U drugom delu bolja igra Ađana urodila je plodom.

M. Mr.

OROM: Šampion – Jadran (Sanad) 1:0, ČOKA: Čoka – Sloga (Ostojićevo) 0:1, MOL: Bačka – Jedinstvo (Martonoš) 2:1, MAJDAN: Tromeđa – Graničar (Đala) 1:2, TORNJOŠ: Tornjoš – Jedinstvo (Srpski Krstur) 4:0, ADA. AFK – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 3:1, PADEJ: Tisa – Hajduk (Podlokanj) 4:1.

1. Sloga             19     18     0      1      89:12        54

2. AFK (-1)         19     14     1      4      69:20        42

3. Tornjoš         19     12     1      6      52:24        37

4. Jadran           19     11     1      7      47:36        34

5. Slavija          19     10     3      6      37:23        33

6. Jedin (SK)      19     8      2      9      31:36        26

7. Graničar        19     7      5      7      25:35        26

8. Hajduk             19     7      3      9      31:36        24