108.4794

Потиска лига: Два пенала у Молу

25.04.2018. 12:42 12:44

​​​​​​​Бачка – Јединство (М)  2:1 (0:0)

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 100. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: П. Крижан у 65. (из једанаестерца) и М. Крижан у 85. за Бачку, а Макра у 88. минуту (из једанаестерца) за Јединство. Жути картони: М. Крижан, Д. Врбашки и Стефановић (Бачка).

БАЧКА: Кисин, Мирицки (П. Крижан), Симендић, М. Крижан (Радонић), Влајковић, Ковач, Д. Врбашки, Моровић, Абу Исмаил, Стефановић (Н. Врбашки).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Пернејс, Јаковљев, Варга, Бите, О. Нађ, Д. Нађ, Момиров, Шафрањ, Симић.

Домаћину из Мола добро су се супротставили гости из Мартоноша, иако су играли са играчем мање. Мрежу гостију Иштвана Макре затресао је са беле тачке Петер Крижан, а предност је у 86. минуту удвостручио Миодраг Крижан. У 88. минуту судија Стефан Јурић, који је оставио слаб утисак, још  једном је показао на белу тачку у корист гостију, па је голман Макра савладао Лазара Кисина и ублажио пораз.

М. Митровић

ТорњошЈединство (СК) 4:0 (0:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Касаш у 47, 66. и 80. и Тот Хоргоши у 75. минуту. Жути картони: Нађ, Рушак, Касаш (Торњош), Содић, Миклуц, Башким, Феризи и Холо (Јединство).

ТОРЊОШ: Деак, Баокош (Нађ), Секе, Г. Хомоља, белец, Тот, Тот Хоргоши, Карачоњи, Рушак, Кокрехел (Ковач), Касаш.

ЈЕДИНСТВО: Содић, Јованов, Калмар, Брзак, Холо, Живков, Миклуц, Сечеи, Ранков, Феризи, Башким.

Екипа из Српског Крстура утакмицу је почела са два играча мање, али се после окрњени сатав комплетирао и издржао до одмора. Бедем Крстураца попутсио је одмах на почетку другог полувремена, када је мрежу голмана Синише Содића погодио Криштоф Касаш, најагилнији у екипи Торњоша, који је касније постигао још два гола. Да победа Торњошана буде убедљивија допринео је једним поготком и Габор Тот Хоргоши.

М. Мр.

АФКСлавија 3:1 (1:1)

АДА: Стадион у рекреационом центру „Адица“, гледалаца 100. Судија: Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Адам Латак у 13. и 70. и Пеку у 62. за АФК, а Агоштон у 40.минуту за Славију.

АФК: Јанковић, Стојанов, Шевић (Голубовић), Латак, Пеко, Бикицки (Балтаи), Међери (Пожар), Митровић, Нађпал, Адам Латак, Киш.

СЛАВИЈА: Баланго, Ремете, Дробњак, Кијац, Агоштон, Славковић, И. Хусак, Рудаш (Какаш), Ј. Хусак (Јовичин), Елезовић (Димовић), Сингер.

Ађани су повели у 13.минуту, после слободног ударца који је извео Нађпал, на одбијену лопту се снашао Адам Латак и савладао голмна Баланга. Гости из Банатског Аранђелова преко Агоштона су изједначили у 40.минуту, а Ј. Хусак у последњем минуту првог дела пропустио је прилику за вођство гостију јер је промашио празан гол Ађана. У другом делу боља игра Ађана уродила је плодом.

М. Мр.

ОРОМ: Шампион – Јадран (Санад) 1:0, ЧОКА: Чока – Слога (Остојићево) 0:1, МОЛ: Бачка – Јединство (Мартонош) 2:1, МАЈДАН: Тромеђа – Граничар (Ђала) 1:2, ТОРЊОШ: Торњош – Јединство (Српски Крстур) 4:0, АДА. АФК – Славија (Банатско Аранђелово) 3:1, ПАДЕЈ: Тиса – Хајдук (Подлокањ) 4:1.

1. Слога             19     18     0      1      89:12        54

2. АФК (-1)         19     14     1      4      69:20        42

3. Торњош         19     12     1      6      52:24        37

4. Јадран           19     11     1      7      47:36        34

5. Славија          19     10     3      6      37:23        33

6. Једин (СК)      19     8      2      9      31:36        26

7. Граничар        19     7      5      7      25:35        26

8. Хајдук             19     7      3      9      31:36        24