Potiska liga: Apro tri puta u metu

10.04.2019. 08:56 08:59

​​​​​​​Potisje - Jadran 4:0 (2:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 60. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Apro u 29, 39. i 75. i Fodor u 67.minutu. Žuti karton: Horvat (Potisje).

POTISJE: Bohata, Bagi, Domonkoš (Husak), Horvat, O. Nađ, Fodor, Kiš, Ugri, Barjaktarović (Čehak), Apro (K. Nađ), Muhi.

JADRAN: Josipović, Mađar (Crnogorac), Oluški (Vladisavljev), Bebek, Đurđev, Popović (Knežević), Ž. Keseg, Stanić, Juhas, Stojanović, N. Keseg.

Kanjižani su uknjižili uverljivu pobedu protiv gostiju iz Sanada, čija odbrana je odolevala do 29.minuta, kada je Levente Apro iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio levi gornji ugao.

Deset minuta kasnije Apro je na asistenciju Olivera Nađa izbliza ubacio loptu u mrežu. Borbeni gosti su u više navrata pokušavali da dođu do gola, ali su bili neprecizni-.Treći gol plod je brzog kontranapada u 67.minutu, koji je efektno završio Igor Fodor, a pobedu je zaokružio Apro u 75.minutu prešavši i golmana gostiju Đoku Josipovića., tako da je loptu prosledio u praznu mrežu.

M. Mitrović

Jedinstvo (SK) - Horgoš  1:0 (0:0)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva, gledalaca 50. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelac: Rankov u 62.minutu. Žuti kartoni: Jovanov (Jedinstvo) i Kakaš (Horgoš)

JEDINSTVO: Rice, Ilić, Đorić, Brzak, Zivlak, Holo, Mikluc (Kobrehel), Šećerov, Rankov (Jovanov, Milanov, Krišanov (Majer).

HORGOŠ: Bende, Vadas, Terteli, Kakaš, E. Bohata, Veselinov, Aladžić, Šomođi, Puljai, Dobo, Kolompar.

Borbenosti nije manjkalo igračima obe ekipe, ali je bilo veoma malo šansi. Jednu od retkih prilika iskoristio je iskusni Vladimir Rankov u 62.minutu, primivši dugu loptu između protivničkih igrača i zatresao mrežu Viktora Bendea, obezbedivši domaćoj ekipi minimalnu ali zasluženu pobedu.

M. Mr.

Slavija - Tromeđa 4:0 (2:0)

BANATSKO ARANĐELOVO: Igralište Slavije, gledalaca 40. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac). Strelci: Ognjenović u 20, Slavković u 23, Agošton u 60. i 78.minutu. Žuti karton: Ognjenović (Slavija).

SLAVIJA: J. Arsenov, Jovanić, Remete, Perišić, Ognjenović (S. Arsenov), Jovičin (Knežević), Milanov (Cvijić), Agošton, Slavković, Erić, Elezović, J. Husak.

TROMEĐA: Krstić, D. Pap, Farkaš, K. Domonkoš, Horvat, L. Domonkoš, Đeri (A. Domonkoš), Lakatoš, Guljaš (Mihok Kucora), Homolja (A. Pap), Feher.

Korektno komšijsko nadigravanje je završeno pobedom domaćina, zajedničkom večerom i druženjem. Na prvi gol čekalo se do 20.minuta, na centaršut Remetea glavom je loptu u mrežu poslao Ognjenović. Tri minuta kasnije na asistenciju Husaka precizan je bio Slavković. Drugo poluvreme začinio je Agošton, najpre solo akcijom i projektilom sa 16 metara, a potom na centaršut agilnog Remetea glavom postavlja konačan rezultat.

M. Mr.

Tisa - Čoka 0:0

PADEJ: Igralište Tise, gledalaca 40. Sudija: B. Jerinkić (Kikinda).

TISA: Kovač, Buš, F. Lenđel, Šili, Liptai, Maletin (Ignjin), Trenka, G. Lenđel, Zombori, Fodor, Radanov (Mojsin).

ČOKA: Militarov, Čavić, Šustran, Krsmanović, Živanov, Ćinkul, Golić, Mićin, Melik, Atanasović, Jovanović.

Čokani su na gostovanje u Padej došli oslabljeni sa samo 11 prvotimaca, ali domaća ekipa Tise  nije uspela da ostvari više od remija. Napadači obe ekipe pucali su ćorcima, tako da su mreže ostale netaknute. Padejci su u drugom delu čak imali igrača više, jer je na poluvremenu jedan od igrača Čoke morao da ode na posao.

Domaća ekipa je imala više šansi, ali je odbrana Čokana odolela napadima. Najviše što su Padejci uspeli je pogođena prečka od strane Atile Liptaija, na centaršut Andreja trenke, pred kraj utakmice.   M. Mr.

PODLOKANJ: Hajduk - AFK (Ada) 1:4, TORNJOŠ: Tornjoš - Graničar (Đala) 6:0, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo - Horgoš 1911 (Horgoš) 1:0, KANJIŽA: Potisje - Jadran (Sanad) 4:0, PADEJ: Tisa - Čoka  0:0, BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija - Tromeđa (Majdan) 4:0, MOL: Bačka - Jedinstvo (Martonoš) 3:0. Slobodan je bio Šampion (Orom).

1. Bačka               19     17     1      1      66:16        52

2. Tornjoš           18     14     2      2      71:24        44

3. AFK                 19     12     3      4      65:27        39

4. Potisje            19     12     3      4      47:21        39

5. Horgoš            19     11     1      7      43:19        34

6. Čoka                19     10     3      6      31:28        33

7. Tisa                19      9      3      7      46:35        30

8. Jadran            19     7      4      8      37:44        25