Potiska liga: Barjaktarović matirao Ađane

20.03.2019. 13:05 13:07

Kanjižani su borbenijom boljom igrom iznenadili Ađane i odneli čitav plen iz Rekreacionog centra “Adica”.

AFK–Potisje 1:2 (0:1)

ADA: Stadion u Rekreacionom centru “Adica”, gledalaca 100. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Vilagoš u 78. za AFK, a Barjaktarović u 16. i 90. minutu za Potisje. Žuti kartoni: Šević, Peter (AFK), Barjaktarović (Potisje). Crveni kartoni: Kiš, Jovanov (AFK) i Apro (Potisje).

AFK: Balaž, Jovanov, Vujić, Šević, Bikicki, Vilagoš, Siraki (Segedinski), Peko, Požar, Kiš, Peter.

POTISJE: Bohata, Bagi, Domonkoš, Horvat, O. Nađ, Husak, Fodor, Baša (Kiš), Sakač (Čehak), Barjaktarović, Apro.

Čak trojica aktera ove utakmice su pocrvenela, zbog po dve opomene koje su zaradili u žaru borbe, Norbert Kiš i Marko Jovanov iz redova domaćina i Levente Apro kod gostiju.

Odbrana AFK-a kapitulirala je u 16.minutu, kada je posle kornera neko od igrača domaće ekipe kratko odbio loptu, dobro se snašao Nemanja Barjaktarović i zatresao mrežu Adrijana Balaža. Izjednačio je Žolt Vilagoš u 78.minutu, ali je Barjaktarović za pobedu gostiju matirao odbranu Ađana pre poslednjeg zvižduka sudije Đoke Simendića.

M. Mitrović

Horgoš - Slavija 1:2 (1:2)

HORGOŠ: Igralište Horgoša, gledalaca 100. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Veselninov u 17. (iz jedanaesterca) za Horgoš, Erić u 20. i Ognjenović u 43. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Bende, Terteli, Puljai, Buza, Veselinov (Horgoš), Milanov, Ognjenović i Husak (Slavija).

HORGOŠ: I. Makra, Bende, Sabo, Radič, E. Bohata (Aladžić), Veselinov, Terteli, Bate (Puljai), Buza, Dobo, Kolompar (N. Makra).

SLAVIJA: Arsenov, Remete, Perišić, Ognjenović, Pantelin, Milanov, Agošton, Slavković, Erić (Dimović, Cvijić), Elezović, Husak.

Gosti iz Banatskog Aranđelova slavili su u Horgošu, mada je domaća ekipa prva povela u 17.minutu iz penala koji je skrivio Boško Pantelin, a sigurno realizovao Darko Veselinov. Izjednačenje je usledilo tri minuta kasnije, po levoj strani je prošao Kristijan Remete, a na njegov centaršut glavom je loptu u mrežu poslao Kristivoj Erić. Pred odlazak na odmor na centaršut iz kornera Predrag Ognjenović je savladao Ištvana Makru, a u drugom delu utakmice Slavija je uspela da sačuva stečenu prednost.

M. Mr.

Šampion - Jedinstvo (SK)  2:3 (1:2)

OROM: Igralište u oromu, gledalaca 30. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Biro u 34. i 63. za Šampion, a Mikluc u 28, Šećerov u 31. i Rankov u 89.minutu za Jedinstvo.

ŠAMPION: Čoti, Saša Stojičić, Buza, Tot, Čanadi, Milunović (Krajnović), Slobodan Stojičić, Virag (Šili), Biro, Babičković, Malagurski (Mijatov).

JEDINSTVO: Rice, Ilić, Đerić, Holo (Jovanov), Zivlak, Brzak, Mikluc, Šećerov, Majer, Milanov, Kobleher (Rankov).

Mikluc je u 28.minutu prošao po levoj strani i iz prilično teške pozicije uspeo da savlada golmana domaćih Čotija, a prednost gostiju je udvostručio Šećerov odličnim šutom sa 16 metara u desni donji ugao. Oromčani su uspeli da izjednače sa dva pogotka Biroa, prokockali su još dve izledne prilike da dođu do pobede, ali je zato u 89.minutu iskusni Rankov brzu akciju gostiju završio preciznim šutom sa pet metara, pa je pobeda zasluženo pripala gostima iz Srpskog Krstura.

M. Mr.

Hajduk - Tornjoš 0:9 (0:5)

PODLOKANJ: Igralište Hajduka, gledalaca 40. Sudija: A. Tornjanski (Novi Kneževac). Strelci: Karačonji u 5. i 44, Kasaš u 11. i 42, Seke u 45, Rušak u 50. i 65, M. Homolja u 70. i Nimrod Nađ u 86.minutu. Žuti kartoni: Miloš Hajder (Hajduk), Karačonji i M. Homolja (Tornjoš).

HAJDUK: Labus, Bodroža, Horvat, Radaković, Nikolin, Miloš Hajder (Marta), Mendebaba (Onjin), Živkov, Brkljač, Korbelić, Milan Hajder (Banjac).

TORNJOŠ: Memedović, Norbert Nađ (G. Homolja, Seke (Kovač), Nimrod Nađ, Tot Horgoši, Kokrehel, Kasaš, Černak (Tot), Karačonji, M. Homolja, Rušak.

Kvalitetnija ekipa Tornjoša je ubedljivim rezultatom porazila domaćine iz Podlokanja. Pobeda Tornjošana mogla je biti i ubedljivija. Mrežu Milana Labusa načeo je već u 4. minutu Žolt Karačonji koji je kasnije postigao još jedan pogodak, a dvostruki strelci na ovoj utakmici neravnopravnih rivala bili su još Sabin Seke i Aron Rušak.

M. Mr.

Graničar - Tisa 3:1 (1:0)

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 50. Sudija: M. Trbović (Novi Kneževac) . Strelci: Jevtić u 25, Božanin u 73. i 90. za Graničar, a Jenei u 54. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Šili, G. Lenđel, Maletin (Tisa). Crveni karton: Bobojčev (Tisa).

GRANIČAR: Pantelin, Redžić (Uverić), Todorović, Dražić, Savić, Lupšić, Bajić (Begeši), Stojkov, Jevtić, Popović, Božanin.

TISA: Kovač, Zombori, F. Lenđel, Bobojčev, Šili (Jenei), Radanov, Maletin, G. Lenđel, Buš, Fodor (Radić), Simić (Mojsin).

U borbenoj i zanimljivoj utakmici  istakli su se golmani obe ekipe, a gosti iz Padeja mogli su izboriti i ovoljniji rezultat. Kod vođstva Graničara od 2:1, Padejci nisu iskoristili dva povoljne prilike. Dražen Pantelin je uspeo da odbrani šut Danijela Radanova, a u narednoj prilici loptu je sa gol linije uspeo da izbaci Dule Todorović. Pobedu domaće ekipe je u poslednjem minutu potvrdio Aleksandar Božanin, a kada je utakmice već bila završena sudija Miodrag Trbović zbog nesportskog ponašanja crveni karton opravdano je pokazao Arnoldu Bobojčevu.

M. Mr.

ČOKA: Čoka - Jedinstvo (Martonoš) 4:2, SANAD: Jadran - Bačka (Mol) 2:2, HORGOŠ: Horgoš - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:2, ĐALA: Graničar - Tisa (Padej) 3:1, ADA: AFK - Potisje (Kanjiža) 1:2, OROM: Šampion - Jedinstvo (Srpski Krstur) 2:3, PODLOKANJ: Hajduk - Tornjoš 0:9. Slobodna je bila Tromeđa (Majdan).