Potiska liga: Horgošanima komšijski derbi

03.04.2019. 12:43 13:08

​​​​​​​Horgoš - Potisje 2:0 (1:0)

HORGOŠ: Stadion Horgoša, gledalaca 250. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Buza u 15. i Veselinov u 71.minutu. Žuti kartoni: Sabo, Puljai, E. Bohata (Horgoš 1911) i Domonkoš (Potisje).

HORGOŠ 1911: Bende, G. Bohata, Sabo, Hoksa, E. Bohata, Veselinov, Terteli, Buza, Puljai (Kakaš), Dobo (Šomođi), Kolompar (Alayić).

POTISJE: Č. Bohata, Bagi, Domonkoš, Horvat, Papdančo, Fodor, Balgo, Baša (Sakač), Barjaktarović, Apro (O. Nađ), Muhi.

Komšijski derbi starih rivala  u Horgošu pripao je domaćinima, mada po prikazanoj igri i šansama Potisje je moglo ostvariti povoljniji rezultat.

Vođstvo je u 15. minutu doneo Atila Buza iz slobodnog udarca sa 20 metara, lopta je prošla pored živog zida Kanjižana i od stative se odbila u mrežu. Potisje je potom imalo više prilika, međutim, mreža Horgoša se nije zatresla. Na velikom iskušenju u 43.minutu bio je golman Bende, kada je krajnjim naporom uspeo da iz leovg gornjeg ulga u korner izbije projektil koji je iskosa sa desne strane sa 35 metara uputio Levente Apro. Minut kasnije Horgošani su imali sreće, iz slobodnog udarca sa 18 metara Jožef Balgo pogodio stativu.

Drugi pogodak Horgošani su postigli posle  kornera sa desne strane, a najspretniji je bio Darko Veselinov i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

M. Mitrović

AFK - Tornjoš 3:1 (3:1)

ADA: Stadion u Rekreacionom centru „Adica“, gledalaca 150. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Adam Latak u 7. i Rihard Požar u 37. i 40. za AFK, a Žolt Karačonji u 19. minutu za Tornjoš. Žuti kartoni: Vujić, Grdanov (AFK) i Seke (Tornjoš).

AFK: Balaž, Grdanov, Horti, Šević, Peko, Vujić, Bikicki, Jovanov, Latak, Segedinski, Požar.

TORNJOŠ: Memedović, Norbert Nađ (G. Homolja), Seke, Tot Horgoši, Nimrod Nađ, Kokrehel (Katona), Černak (Tot), Karačonji, M. Homolja, Rušak, Kasaš.

Ađani su preko Adama Lataka došli u vođstvo u 7. minutu, a gosti iz Tornjoša koji gaje ambicije za viši rang, iako su pogotkom Žolta Karačonjija u 19.minutu uspeli da izjednače, sve njihove nade pokopao je u finišu prvog dela sa dva pogotka Rihard Požar. Tornjošani su se u drugom delu trudili, ali je rezultat ostao nepromenjen.

M. Mr.

Jadran - Tisa  4:6 (3:3)

SANAD: Igralište Jadrana, gledalaca 100. Sudija: V. Skuban (Kikinda). Strelci: Milanov u 16, Juhas u 18, D. Đurđev u 31. i S. Oluški u 79. za Jadran, a Atila Liptai u 20. i 41, Aleksandar Ignjin u 45, 63. i 76. i Ferenc Lenđel u 82. minutu za Tisu. Žuti kartoni: S. Đurđev i Mađar (Jadran). Crveni karton: Robert Jenei (Tisa).

JADRAN: Josipović, Zubrecki, N. Keseg, Bebek, S. Đurđev, Mihaljev, Ž. Keseg (S. Oluški), Stojanović, Juhas, D. Đurđev, Milanov (Mađar).

TISA: Kovač, Zombori, F. Lenđel, Šili, Mojsin, Liptai, Jenei, Maletin, Trenka (Ignjin), G. Lenđel, Buš.

Uzbudljivo je bilo u Sanadu, gde je domaća ekipa golovima Petra Milanova i Roberta Juhasa povela , međutim, u finišu prvog dela gosti su uspeli da izjednače rezultat.

Ignjin je u 10. minutu, kao jedini rezervni igrač na klupi Padejaca ušao u igru umesto Andreja Trenke koji se povredio, a u drugom poluvremenu je sa još dva pogotka doprineo preokretu. Ekipu Tise nije pokolebalo ni to što su u 55.minutu ostali sa igračem manje.

M. Mr.

Tromeđa - Bačka 2:9 (2:5)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 40. Sudija: M. Bojin (Padej). Strelci: Daniel Feher u 36. i 45. za Tromeđu, a Žrko Kuburić u 8, P. Križan u 22,  Branislav Stefanović u 25. i 53, Čaba Siđi u 28. i 56. i Slavko Morović u 32, 50. i 65. minutu za Bačku. Žuti kartoni: T. Pap i Mihok Kucora (Tromeđa).

TROMEĐA: Krstić, D. Pap, Farkaš, A. Domonkoš, Mihok Kucora, L. Domonkoš, K. Domonkoš, T. Pap, A. Pap (Lakatoš), Vaš (Homolja), Feher.

BAČKA: Đukić, Dongo (Cifrić), Kuburić, Vlajković, M. Križan, Parabucki, P. Križan, Stefanović (Crnojlović), Morović, Radonić (Jeremić), Siđi.

Lider iz Mola nije imao težak zadatak na gostovanju u Majdanu. Već u 8.minutu čuvara mreže Tromeđe Igora Krstića nadmudrio je Žarko Kuburić, a Peter Križan, Branislav Stefanović, Čaba Siđi i Slavko Morović pripomogli su da u 32.minutu Bačka ima vođstvo od pet golova. Daniel Feher je bio najspretniji u ekipi Tromeđe i  u finišu prvog poluvremena sa dva gola ublažio vođstvo gostiju. U drugom delu sa još četiri pogotka Molci su overili ubedljivu pobedu.

M. Mr.

Šampion Hajduk 3:1 (2:0)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 50. Sudija: D. Madaras (Mol). Strelci: Birto u 2. i 83. i Šili u 26. za Šampion, a Milan Hajder u 70. minutu za Hajduk.

ŠAMPION: Čoti, Saša Stojičič, Kermeci (Tot), Čanadi, Virag, Milunović, Slobodan Stojičić, Mora, Šili, Malagurski (Buza), Biro.

HAJDUK: Labus, Marta, Miloš Hajder, Mendebaba, D. Radaković, Nikolin, Živkov, R. Radaković, Banjac, Milan Hajder, M. Horvat (Onjin).

Zanimljiva, a na momente i gruba utakmica pripala je Oromčanima. Atila Biro je u 2. minutu savladao Labusa i bio najneugodniji za protivničku odbranu. Prednost je u 26. minutu udvostručio Šili, a u 70. minutu grešku Tota iskoristio je Milan hajder i samnjio prednost, a za konačan rezultat u 83. minutu Biro je lobovao golmana Hajduka.

M. Mr.

MAJDAN: Tromeđa - Bačka (Mol) 2:9, ČOKA: Čoka - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 3:2, SANAD: Jadran - Tisa (Padej) 4:6, HORGOŠ: Horgoš 1911 - Potisje (Kanjiža) 2:0, ĐALA: Graničar - Jedinstvo (Srpski Krstur) odloženo, ADA: AFK - Tornjoš  3:1, OROM: Šampion - Hajduk (Podlokanj) 3:1. Slobodno je bilo Jedinstvo (Martonoš).

1. Bačka        18     16     1      1      63:16        49

2. Tornjoš    17     13     2      2      65:24        41

3. AFK           18     11     3      4      61:26        36

4. Potisje     18     11     3      4      43:21        36

5. Horgoš      18     11     1      6      43:18        34

6. Čoka          18     10     2      6      31:28        32

7. Tisa          18      9      2      7      46:35        29

8. Jadran       18     7      4      7      37:40        25