Opštinska liga Šid: Reflektori za pobedu

08.05.2019. 08:54 08:57

​​​​​​​Erdevik - Graničar (J) 4:2 (2:2)

ERDEVIK: Igralište Sloge, gledalaca 130, sudija Stević (Šid). Strelci: Pap u 2. i 40. (oba iz penala) i S. Šafarik u 64. i 82. za Erdevik, a Stojanović u 10. (iz penala ) i 17. minutu za Graničar. Crveni karton: I. Jurošević (Graničar).

ERDEVIK: Janković 8, Gerik 8, Vukadinović 7, Cvijanović 8, Jelčić 8, S. Šafarik 8, Štrbac 9, Pap 8, Pavlović 7 (Matijević 7), Zablaćanski 9 (Toman 7), Cvetković 8.

GRANIČAR: Bogdan Cvijanović 7, S. Đurić 7, D. Jović 8, I. Đurić, Grozdanić 7, Rikić 7, Gojić 8,  Večić 8 (S. Jurošević), Milovanović 8 (N. Timarac 7), Stojanović 8 (G. Timarac 7), I. Jurošević 8.

Erdevičanima je pošlo za rukom da slave u nastavku igre. Inače ova utakmica će ući u istoriju Opštinske lige Šid, jer je igrana pod refletorima i to u večerninjim satima (19.30).

M. Stanivuković

Jednota - Sremac 0:1 (0:0)

ŠID: Igralište Jednote, gledalaca 250, sudija Avramović (Molovin). Strelac: Mijatović u 51. minutu. Žuti kartoni: Hrček, Đorđevoić, Popović, Đurđević (Jednota), Eror, Vranov, Mijatović (Sremac).

JEDNOTA: Stojadinović 7, Đurđević 7, Šumaruna 7, Popović 7, S. Hrček 7, Radonjić 7, Aleksić 7, (Šipka 6), Hančovski 7 (Janković 7), Dumitrović 7, Đorđević 7 (Kološnjaj 7), Šipka 7.

SREMAC: Milanović 9, Vranov 8, Ostojić 8, Levaja 8, Mijatović 8, Vlaisavljević 8 (Janković 7), Čalić 8, Subić 8 (Budimir 7), Eror 8 Miličić 7), Z. Smjajić 8 (Nenadović 7), N. Smajić 8 (Marčetić 7).

U drerbiju kola igrao se dobar fudbal. Domaćini su pružili snažan otpor favorizovanim gostima u prvom poluvremenu. A gosti su slavili tek u nastavku utakmice.

Mijatović je bio najspretniji pred golom domaćina. Pobedio je iskusniji tim, dok mlađani domaćini moraju još jedno vreme da rade, pa tek onda da misle o višem rangu.

E. Hrček

Bačinci - Napredak 2:2 (1:2)

BAČINCI: Igralište OFK Bačinaca, gledalaca 50, sudija Končar (Erdevik). Strelci: Popović u 31. i 53. za OFK Bačince, a B. Mladenović u 15. i Novaković u 31. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Džunja, Nikola Perišić (Bačinci), a  Novaković, V. Petrović, A. Mladenović (Napredak).

BAČINCI: Tubić 7, Cetić 7 (Nikola Perišić 7), Dudić 7, Džunja 7, Končar 6, Radeka 7 (Radivojšić 7), Milanković 7, Popović 7, M. Ilić 7, Kalinić 7, Nenad Perišić 6.

NAPREDAK: Sremac 7, Jastrebić 6, Brekić 7, V. Petrović 6 (Savić), Veinović 6, Panić 7, B. Mladenović 7,  A. Mladenović 6 (Milekić), Novaković 7, Čavić 6, S. Đačanin 7.

Gosti su bili sigurni u svoju pobedu. Bili su i mnogo bolji rival, poveli su sa 1:0 i 2:1, a onda su se domaćini trgli i krenuli mnogo agresivnije. Poravnali su rezultat. I malo je nedostajalo i da preokrenu u svoju korist.

Z. Lazarov

Omladinac - Bingula 7:2 (2:1)

BATROVCI: Igralište Omladinca, gledalaca 50, sudija Gavrilović (Šid). Strelci: A. Manojlović u 14, 50, (iz penala), 60. i 67. i Teslić u 39, 48. i 87. za Omladinac, a Pavlović u 37. i 88. minutu za Bingulu. Žuti kartoni: Pavlović, Samardžić (OFK Bingula).

OMLADINAC: Pavlović 7, Rukavina 7, Lazić 7, A. Manojlović 9, Ž. Malešević 7, Smajić 7, Sarić 7,  Andrić 8 (Vlaisavljević), Simić 8 (Stojić), Dujaković 8, Teslić 8.

BINGULA: Volić 5, Šućak 6, Rajić 6, Džever 6, Kramar 7, Mikić 6, Pajić 6, Samardžić 6 B. Radičević 7 (Franciski), Pavlović 6, Stambolija 6 (Stanković 6).

Favorizovani igrači Omladinca, lako su stigli do pobede. A maestralnu partiju pružio je Aleksandar Manojlović, kolos od 148 kilograma, koji je postigao čak četiri gola.

G. Pavlović

Jedinstvo (M) - Jedinstvo (LJ) 1:1 (1:0)

MOROVIĆ: Igralište Jedinstva, gledalaca 80, sudija Stević (Šid). Strelci: D. Janjatović u 25.za domaće, Čalić u 65. minutu za goste. Žuti karton: D. Jović (domaći). Crveni karton: Mrđanović (gosti).

JEDINSTVO (M): Protić, M. Malić, Adamec, Ivković, Ž. Malić, M. Janjatović, Šibalić, D. Janjatović, Jovanović (Nišević), D. Jović, Arbić.

JEDINSTVO (LJ): Mrkonjić, Mrđanović, Radivojević, Teležar, Punoš, Petrović, Ž. Sremčić, Ganić, D. Ruman, Čalić, Širadović.

Dosta dobra utakmica, u kojoj su domaćini bili nešto bolji u  prvom poluvremenu. Gosti iz Ljube su imali nekolko prilika, u nastavku, ali su realizovali jednu, što im je donelo bod.

R. Kukić

Borac (I) - Sinđelić 0:0

ILINCI: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Marčok (Erdevik). Žuti kartoni: Sarapa, I. Filipović (Borac).

BORAC: Stepanović, Sarapa, D. Filipović, I. Filopović, M. Đurić, Simić, Simeunović, Medić, Sarap (Trivić), Nikolić, Šarkanović.

SINĐELIĆ: Đurić, Đ. Damjanović (J. Damjanović), Adamović, Savić, Mraović, Drenovac, Šarac,  Todorović, Stojanović, Marčetić, Španović (Milijaš).

Ilinčani su po igri zaslužili i više od boda. Imali su više šansi od gostiju, ali su bili neprecizni.

ILINCI: Borac - Sinđelić 0:0,  BATROVCI: Omladinac - OFK Bingula 7:2, BAČINCI: OFK Bačinci - Napredak 2:2, MOROVIĆ: Jedinstvo -Jedinstvo (LJ) 1:1, ERDEVIK: Erdevik - Graničar (j) 4:2, ŠID: Jednota -Sremac 0:1.

1. Sremac                   17     15     1      1      62:16        46

2. Jednota                   17     13     1      3      59:14        40

3. Erdevik                  17     11     4      2      42:15        37

4. Jedinstvo (LJ)        17     8      4      5      32:28        28

5. Napredak                17     8      3      6      45:25        27

6. Jedinstvo (M)        17     7      5      5      40:27        26

7. Sinđelić               17     5      5      7      33:34        20

8. Omladinac            17     6      1      10     38:49        19