Opštinska liga Ruma – Irig: Nova pobeda sjajnih Rumljana

23.05.2018. 10:36 10:38

​​​​​​​Jedinstvo (R) - Jedinstvo (P) 2:1 (1:1)

RUMA: Stadion Jedinstva, gledalaca 150, sudija Koldžić (Nikinci).Strelci: Greč u 10.i Ljubišić u 46.za domaće, Tripić u 23.za goste. Žuti kartoni: Ljubišić, Kulušić (domaći), Žakula, Škara, Crnković (gosti).

JEDINSTVO (R): Kuhar -, Mađešić 7, Jović 7, Marinković 8, Mirić 8, Kulušić 7 (Vrgotić 7), Kadar 7, (Grbić 7), Zec 8, Greč 8, Ljubišić 7, Alempić 7 (Panjak).

JEDINSTVO (P): V. Sabo 7, Tripić 8, Škara 7, Ž. Radović 7, Kulić 8 (Stojanović), M. Radović 7, Žakula 6, Đurašević 7 (Vasić), Crnković 7 (Nastić), Lozić 7, Petrović 6.

Igrači domaćeg Jedinstva su odigrali više nego dobro i prvo i drugo poluvreme. Već u posle deset minuta i posle solo prodora Zeca Greč je načeo mrežu gostiju. Tripić je izjednačio izvanrednim golom iz šuta s 25 metara.

Konačan rezultat meča postavio je Ljubišić i to čim je počelo drugo poluvreme. I ovoga puta domaćini su pokazali i dokazali da igraju najbolji fudbal u ligi.

D. Vidaković

Graničar (G) - Sloga (V) 0:0

GRABOVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Jokić (Nikinci). Žuti kartoni: Stanojević, M. Samardžić (Graničar), Basara, Nedić, Tepšić, Dragičević, Mijatović (Sloga). Crveni karton: I. Jovanović (Graničar).

GRANIČAR: Mijalčić 9, S. Jovanović 8, Sekulić 8, I. Jovanović 8 (M. Samardžić 8), Stanojević 8, Đorđić 8, Jović 8 (G. Gavrilović 8), Taborović 8, Stević 8, Milić 8, S. Gavrilović 8 (Milovanović 8).

SLOGA: Mačak 8, G. Petrović 8, Maletić 8, Krstić 8, Vučković 8, Basara 7 (Tepšić), Simeunović 8, Dragičević 8, Nedić 7, Harš 8 (Mijatović), Mudrić 8.

Veliki pritisak su imali igrači Graničara pred ovu utakmicu. Ali, na kraju Grabovčani su odigrali u duhu fer pleja.

M. Stević

Sremac (D) - Mladost (P) 4:0 (1:0)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 50, sudija Dobrojević (Ruma). Strelci: D. Vukmanović u 31, Madžarac u 55, Z. Ašćerić u 56.i Mihajlović u 65. (iz penala) minutu.

SREMAC: R. Ašćerić 8, Tomić 8, D. Vukmanović 8, Paunković 8, LJ. Vukmanović 8, Madžarac 8, Đ. Čestić 8, Z. Ašćerić 8, Maričić 8, Mihajlović 8, Beljin 8.

MLADOST: Mošić 7, Milošević 7, Malešević 7, Ratković 7, Živčić 7, O. Srećković 7, Tešić 7, Todorović 7, Simić 7, Tešović 7, N. Srećković 7.

Rutinska pobeda domaćina. Mada su svi očekivali da će gosti iz Pavlovaca više braniti, ali oni su igrali otvoreni fudbal. Ustvari igrali su onoliko koliko su im domaćini dozvolili.

S. Vukajlović

Polet - Fruškogorac 2:3 (1:2)

NIKINCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Damjanac (Ruma). Strelci: Stevanović u 25. i 58. za Polet, a Bajić u 18, Stojaković u 40.(iz penala) i Radvanj u 60. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Stevanović, Damjanović (Polet), Antonić (Fruškogorac).

POLET: Veljović (Denić), Stevanović, Lubiščik, Damjanović, Marković, Jolkić, Požarčević, Petrović, Vidić,  Miletić, Perić.

FRUŠKOGORAC: Cvetković, Pavlović, Graovac, Bajić, Antonić, Stojaković, Bakić, Mioković, Radvanj, Vasić, Samardžija.

Utakmica na kojoj je bilo mnogo sudijskih grešaka.

B. Tadić

Vojvodina - Jedinstvo (K) 3:7 (2:3) (prekinuto u 75. minutu)

NERADIN: Igralište Vojvodine, gledalaca 50, sudija  Miškulin (Ruma). Strelci: Erkanović u 28, 40. i 53. za Vojvodinu, a Čestić u 12, 14, 52. i 62, Jović u 30. (iz penala), Simić u 49. i S. Lazarević u 57. minutu za Jedinstvo.

VOJVODINA: Jovičić 6, Mandić 6, Ristić 7, Stević 7, Škorić 7, Bjelivuk 6, J. Erkanović 8, Georgijević 6, Šević 6, Bizumić 6 (Radivojević), Babić 6 (Avramović).

JEDINSTVO: Košutić, 6, G. Čvorkov 9, Nedinić 7, Spasojević 7, Jović 7 (Isaković 7), S. Lazarevoić 8, Mihajlović 7, Simić 7, M. Lazarović 7 (Lasković 7), D. Čestić 7, Rikanović 7.

Kada su domaćini ostali sa samo sedam igrača, ostali su se naglo ispovređivali, a sudija je bio primoran da prekine meč.

M. Škorić

Borac (S) - 27. oktobar 6:0 (2:0)

STEJANOVCI: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Pavković (Voganj). Strelci: Keskenović u 23. i 70, Opačić u 25. i 75, V. Nešković u 78. i Maksić u 88. minutu.

BORAC: Janković 8,  Ž. Nešković 5 (M. Ninković 7), Vukmirović 7, Maksić 7, Petković 6, Keskenović 7, V. Nešković 8, Zeljajić 7, Opačić 9, Tornjanski 7, Lovrenčić 7.

27. OKTOBAR: Sabo 6, I. Birinji 5, Varga 6, V. Juhas 6, Tončik 6, S. Juhas 5, D. Radojčić 7, Stanković 6, Ribić 6, Miljković 6, V. Radojčić 5 (Segedi).

Bila je to interesantna utakmica. Igralo se fer, a da su domaćini  bili malo spretniji i srećniji mogli su da slave još ubedljivije. Gosti iz Šatrinaca bili su preslab rival.

D. Ninković

STEJANOVCI: Borac - 27.oktobar 6:0, NERADIN: Vojvodina -Jedinstvo (K) 3:7, GRABOVCI: Graničar - Sloga (V) 0:0, RUMA: Sremac (D) -Mladost (P) 4:0, RUMA: Jedinstvo - Jedinstvo (P) 2:1, NIKINCI: Polet -Fruškogorac 2:3.

1. Sloga (V)       19     14     2      3      64:19        44

2. Jedinst. (R)    19     14     2      3      43:18        44

3. Sremac (D)     19     13     2      4      56:21        41

4. Jedinst. (K)    19     13     1      5      56:31        40

5. Jedinst.  (P)  19     11     2      6      47:24        35

6. Fruškogorac 19     9      4      6      45:40        31

7. Polet              19     8      5      6      40:29        29

8. Graničar (G)  19     7      1      11     37:57        22