108.4794

Општинска лига Рума – Ириг: Нова победа сјајних Румљана

23.05.2018. 10:36 10:38

​​​​​​​Јединство (Р) - Јединство (П) 2:1 (1:1)

РУМА: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија Колџић (Никинци).Стрелци: Греч у 10.и Љубишић у 46.за домаће, Трипић у 23.за госте. Жути картони: Љубишић, Кулушић (домаћи), Жакула, Шкара, Црнковић (гости).

ЈЕДИНСТВО (Р): Кухар -, Мађешић 7, Јовић 7, Маринковић 8, Мирић 8, Кулушић 7 (Врготић 7), Кадар 7, (Грбић 7), Зец 8, Греч 8, Љубишић 7, Алемпић 7 (Пањак).

ЈЕДИНСТВО (П): В. Сабо 7, Трипић 8, Шкара 7, Ж. Радовић 7, Кулић 8 (Стојановић), М. Радовић 7, Жакула 6, Ђурашевић 7 (Васић), Црнковић 7 (Настић), Лозић 7, Петровић 6.

Играчи домаћег Јединства су одиграли више него добро и прво и друго полувреме. Већ у после десет минута и после соло продора Зеца Греч је начео мрежу гостију. Трипић је изједначио изванредним голом из шута с 25 метара.

Коначан резултат меча поставио је Љубишић и то чим је почело друго полувреме. И овога пута домаћини су показали и доказали да играју најбољи фудбал у лиги.

Д. Видаковић

Граничар (Г) - Слога (В) 0:0

ГРАБОВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Јокић (Никинци). Жути картони: Станојевић, М. Самарџић (Граничар), Басара, Недић, Тепшић, Драгичевић, Мијатовић (Слога). Црвени картон: И. Јовановић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Мијалчић 9, С. Јовановић 8, Секулић 8, И. Јовановић 8 (М. Самарџић 8), Станојевић 8, Ђорђић 8, Јовић 8 (Г. Гавриловић 8), Таборовић 8, Стевић 8, Милић 8, С. Гавриловић 8 (Миловановић 8).

СЛОГА: Мачак 8, Г. Петровић 8, Малетић 8, Крстић 8, Вучковић 8, Басара 7 (Тепшић), Симеуновић 8, Драгичевић 8, Недић 7, Харш 8 (Мијатовић), Мудрић 8.

Велики притисак су имали играчи Граничара пред ову утакмицу. Али, на крају Грабовчани су одиграли у духу фер плеја.

М. Стевић

Сремац (Д) - Младост (П) 4:0 (1:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 50, судија Добројевић (Рума). Стрелци: Д. Вукмановић у 31, Маџарац у 55, З. Ашћерић у 56.и Михајловић у 65. (из пенала) минуту.

СРЕМАЦ: Р. Ашћерић 8, Томић 8, Д. Вукмановић 8, Паунковић 8, Љ. Вукмановић 8, Маџарац 8, Ђ. Честић 8, З. Ашћерић 8, Маричић 8, Михајловић 8, Бељин 8.

МЛАДОСТ: Мошић 7, Милошевић 7, Малешевић 7, Ратковић 7, Живчић 7, О. Срећковић 7, Тешић 7, Тодоровић 7, Симић 7, Тешовић 7, Н. Срећковић 7.

Рутинска победа домаћина. Мада су сви очекивали да ће гости из Павловаца више бранити, али они су играли отворени фудбал. Уствари играли су онолико колико су им домаћини дозволили.

С. Вукајловић

Полет - Фрушкогорац 2:3 (1:2)

НИКИНЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Дамјанац (Рума). Стрелци: Стевановић у 25. и 58. за Полет, а Бајић у 18, Стојаковић у 40.(из пенала) и Радвањ у 60. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Стевановић, Дамјановић (Полет), Антонић (Фрушкогорац).

ПОЛЕТ: Вељовић (Денић), Стевановић, Лубишчик, Дамјановић, Марковић, Јолкић, Пожарчевић, Петровић, Видић,  Милетић, Перић.

ФРУШКОГОРАЦ: Цветковић, Павловић, Граовац, Бајић, Антонић, Стојаковић, Бакић, Миоковић, Радвањ, Васић, Самарџија.

Утакмица на којој је било много судијских грешака.

Б. Тадић

Војводина - Јединство (К) 3:7 (2:3) (прекинуто у 75. минуту)

НЕРАДИН: Игралиште Војводине, гледалаца 50, судија  Мишкулин (Рума). Стрелци: Еркановић у 28, 40. и 53. за Војводину, а Честић у 12, 14, 52. и 62, Јовић у 30. (из пенала), Симић у 49. и С. Лазаревић у 57. минуту за Јединство.

ВОЈВОДИНА: Јовичић 6, Мандић 6, Ристић 7, Стевић 7, Шкорић 7, Бјеливук 6, Ј. Еркановић 8, Георгијевић 6, Шевић 6, Бизумић 6 (Радивојевић), Бабић 6 (Аврамовић).

ЈЕДИНСТВО: Кошутић, 6, Г. Чворков 9, Нединић 7, Спасојевић 7, Јовић 7 (Исаковић 7), С. Лазаревоић 8, Михајловић 7, Симић 7, М. Лазаровић 7 (Ласковић 7), Д. Честић 7, Рикановић 7.

Када су домаћини остали са само седам играча, остали су се нагло исповређивали, а судија је био приморан да прекине меч.

М. Шкорић

Борац (С) - 27. октобар 6:0 (2:0)

СТЕЈАНОВЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Павковић (Вогањ). Стрелци: Кескеновић у 23. и 70, Опачић у 25. и 75, В. Нешковић у 78. и Максић у 88. минуту.

БОРАЦ: Јанковић 8,  Ж. Нешковић 5 (М. Нинковић 7), Вукмировић 7, Максић 7, Петковић 6, Кескеновић 7, В. Нешковић 8, Зељајић 7, Опачић 9, Торњански 7, Ловренчић 7.

27. ОКТОБАР: Сабо 6, И. Бирињи 5, Варга 6, В. Јухас 6, Тончик 6, С. Јухас 5, Д. Радојчић 7, Станковић 6, Рибић 6, Миљковић 6, В. Радојчић 5 (Сегеди).

Била је то интересантна утакмица. Играло се фер, а да су домаћини  били мало спретнији и срећнији могли су да славе још убедљивије. Гости из Шатринаца били су преслаб ривал.

Д. Нинковић

СТЕЈАНОВЦИ: Борац - 27.октобар 6:0, НЕРАДИН: Војводина -Јединство (К) 3:7, ГРАБОВЦИ: Граничар - Слога (В) 0:0, РУМА: Сремац (Д) -Младост (П) 4:0, РУМА: Јединство - Јединство (П) 2:1, НИКИНЦИ: Полет -Фрушкогорац 2:3.

1. Слога (В)       19     14     2      3      64:19        44

2. Јединст. (Р)    19     14     2      3      43:18        44

3. Сремац (Д)     19     13     2      4      56:21        41

4. Јединст. (К)    19     13     1      5      56:31        40

5. Јединст.  (П)  19     11     2      6      47:24        35

6. Фрушкогорац 19     9      4      6      45:40        31

7. Полет              19     8      5      6      40:29        29

8. Граничар (Г)  19     7      1      11     37:57        22