Opštinska liga Ruma–Irig: Hrtkovčani slavili u derbiju

11.04.2019. 11:33 11:36
Izvor: Hrtkovčani ovog proleća igraju sjajno, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Hrtkovci - Fruškogorac 1:0 (0:0)

HRTKOVCI: Igralište Hrtkovaca, gledalaca 120, sudija Kavgić (Ruma). Strelac: Otržan u 56. minutu. Žuti kartoni: Antonić  (Hrtkovci), Mioković, Sojković (Fruškogorac).

HRTKOVCI: Čiča 7, Međed 7 (Pavličević 7), Kukić 7, Manojlović 7, Novaković 7 (Sušić), Obrovac 7, Antonić 8, Otržan 8, P. Glumčević 7, Stanojević 7 (N. Glumčević), M. Simovljević 7.

FRUŠKOGORAC: Jovanović 7, Benežan 7, Antonić 7, Stojković 7, Pavlović 7, B. Graovac 7, Tornjanski 7, Topić 7, Kadar 7 (Bajić), Bakić 7 (Samardžija), Mioković 7.

Derbi kola u igri rivala ispunio je očekivanja. Igrao se dobar fudbal. Domaćini su ispunili plan ostvarena je minimalna pobeda, ali zaslužena. I ispunili su očekivanja svoje mnogobrojne i verne publike. Ž. Pavlešić

Jedinstvo (K) - 27. oktobar 3:1 (0:0)

KRALJEVCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Jovanović (Grabovci). Strelci: Čvorkov u 61, Rikanović u 75. i Lazarević u 84. za Jedinstvo, a Repaš u 70. minutu za 27. oktobar. Žuti karton: Varga (27. oktobar).

JEDINSTVO: Bašić 7 (Banda 7), Bogdanović 7, V. Čvorkov 7, Tomić 7, Mihajlović 7, Rikanović 9, Grujić 7, Isaković 7, Lazarević 8, Spasojević 7, G. Čvorkov 8.

27. OKTOBAR: Putica 7, V. Juhas 6, S. Juhas 6, V. Radojčić 7, Stanković 7, Madacki 7, Greč 8, Repaš 7, Segedi 7, Fekete 7, Miljković 7 (Varga 7).

Dobra igra domaćina. Da su uvek igrali ovako kvalitetno i efikasno kao u drugom poluvremu zasigurno nebi zaseli na poslednje mesto na tabeli. Čvorkov je bio sam kada je postigao gol, Rikanović je postigao gol iz šuta s oko 30 metara, a Lazarević, posle slobodnog udarca Rikanovića sa oko 40 metara. Inače gosti su u prvom poluvremenu bili ravnopravan rival.

B. Kordolup

Borac (S) - Graničar (G) 2:2 (2:1)

STEJANOVCI: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Dukić (Platičevo). Strelci: Krstić u 8. i Ristanović u 42. za Borac, a Taborović u 39. i Đ. Samardžić u 48. minutu za Graničar. Žuti karton: Milić (Graničar). Crveni karton: Krstić (Borac).

BORAC: Jovanović 5, Krstić 7, V. Nešković 6, Arsenović 6, Spasojević 6, Ristanović 7, Zeljajić 7, Maksić 6, Bežanović 5, Lovrenčić 6, Lukić 6 (Ž. Nešković 7).

GRANIČAR: Milić 7, Petković 6, Sekulić 6, Jović 6, Đ. Samardžić 7, Bukorac 7, Gavrilović 6, Rajačić 6, Taborović 7, Kovačević 6, S. Gavrilović 6 (V. Samardžić 6).

Domaćin je bio mnogo bolji rival. Ali, imao je lošu realizaciju i šansi čak i izblizine. A gosti iz dve šanse postigli i toliko golova i osvojili bod.

D. Ninković

Vojvodina - Jedinstvo (R) 0:6 (0:2)

NERADIN: Igralište Vojvodine, gledalaca 100, sudija  Poznan (Ruma). Strelaci: Ljubišić četiri i Milić dva. Žuti kartoni: Bjelivuk (Vojvodina), Ljubišić, Zev (Jedinstvo).

VOJVODINA: Lukić 6, Tagliavia 7, Ristić 6, Šević 6, Avramović 6, Janjić 6, Škorić 6, Kalušević 6, Kolopić 6 (Stamenić), Mitić 6 (Mandić), Bjelivuk 7 (Georgijević).

JEDINSTVO: Kuhar 7, Mađešić 7, Jović 7, Trnić 7, Stojaković 7, Vrgotić 7 (Borović 7), Milić 8, Kulušić 7, Kolarević 7, Ljubišć 9, Alempić 7 (Babić).

Gosti su samo na trenutke igrali onako kako se od njih očekuje i to im je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu koju su i najavljivali. A domaćini nisu imali raspoložene igrače.

N. Lazarević

Polet - Sremac (D) 1:7 (1:1)

NIKINCI: Igralište Poleta, gledalaca 200, sudija Jovanović (Ruma). Strelci: V. Jokić u 11.za Polet, a Tomić u 5, Prljić u 67. i 85, LJ. Vukmanović u 75. i 80, Šuljagić u 78. i Tufegdžić u 90. za Sremac. Žuti kartoni: Todorović, Lubaščik, Marić (Polet), Madžarac (Sremac).

POLET: Veljović, Todorović, V. Jokić, N. Petrović, D. Petrović, Vuković, Marić, Lubaščik, Vasić, Damjanović (Vidić), Marković (Ivanović).

SREMAC: Simidžić, Maričić, Tomić, Paunković (Prljić), LJ. Vukomanović (Madžarac), Šuljagić, Tufegdžić (Z. Ašćerić), Dupor (D. Vukmanović), Vučković, R. Ašćerić, Maričić.

Čim su gosti poveli domaćini su odmah navalili sa svih strana i nakon šest minuta igre su poravnali rezultat. Posle toga imali su još tri zicera. U nastavku su potpuno stali to su iskoristili iskusni gosti, koji su uspeli na kraju Poletu nanesu pravu katastrofu. To niko nije očekivao.

B. Tadić

KRALJEVCI: Jedinstvo - 27.oktobar 3:1, STEJANOVCI: Borac -Graničar (G) 2:2, NIKINCI: Polet - Sremac (D) 1:7, NERADIN: Vojvodina -Jedinstvo (R) 0:6, HRTKOVCI: Hrtkovci - Fruškogorac 1:0. Jedinstvo iz Platičeva je bilo slobodno.

1. Sremac (D)     13     9      3      1      37:13        30

2. Hrtkovci        13     9      1      3      27:17        28

3. Fruškogor.    13     7      4      2      31:15        25

4. Jedinst. (R)    13     6      6      1      27:13        24

5. Borac (S)       13     7      1      5      35:21        22

6. Jedinst. (P)   12     5      4      3      28:19        19

7. Vojvodina      13     5      2      6      30:27        17

8. Polet             13     4      2      7      21:38        14