108.4794

Општинска лига Рума–Ириг: Домаћин сигуран у дербију

25.10.2017. 10:34 10:36

Јединство (Р) - Фрушкогорац 2:0 (1:0)

РУМА: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци).Стрелци. Зец у 3. и Басара у 55. минуту. Жути картони: Марковић, Кадар, Врготић, Мошић (Јединство), Н. Samaryija, Павловић (Фрушкогорац).

ЈЕДИНСТВО: Мошић -, Грбић 7, Л. Јовић 8 (Мирић 7), Маринковић 8, Врготић 7, Кадар 7, Божић 7 (Пањак 7), Зец 8, Басара 9, Алемпић 8 (Павловић 7).

ФРУШКОГОРАЦ: Цветковић 7, Кнежевић 7, Љубишић 7, Обреновић 7 (Радвањ), Павловић 6, А. Топић 7,  Бјељац 7, Антонић 7, Бакић 7, Ћирић 7, Samaryija 7.

У дербију кола домаћини су били бољи у току целе утакмице, али чврста одбрана гостију, није дозволила, домаћинима, да постигну више од два гола. Али, Румљани су водили већ у 3.минуту. После центаршута Басаре, Зец, је прихватио лопту и са пет метара матирао  немоћног Цветковића.А, Басара, је био стрелац, из акције, коју је започео Алемпић.

Д. Видаковић

Полет - 27. октобар 2:1 (0:0)

НИКИНЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Бјелан (Хртковци). Стрелци: Петровић у 85. и Лубашчик у 90. за Полет, а Д. Радојчић у 55.  минуту за 27. октобар. Жути картони: Јовановић, Дамјановић (Полет), Гузина (27.октобар).

ПОЛЕТ: Вељовић, Видић (Гвока), Јовановић, Стевановић, Марић, Милетић, Лубашчик, Денић  (Дамјановић), Перић, Јокић (Петровић), Рајачић.

27. ОКТОБАР: Сабо, Михајлик, Гузина, В. Радојчић (Пазарски), Станковић, Д. Радојчић, И. Бирињи, Фекете,  Марковић (Варга), С. Јухас (Павин), Греч.

Само у првом полувремену виђен је добар фудбал. Посебно добро су играли гости у одбрани.Тако да фаворизовани домаћини нису знали да пробију бункер. У почетку другог полувремена гости су и повели.У брзој контри, Д. Радојчић, се на око пет метара одлучио на шут, и лопта се закопрцала иза леђа голмана Вељовића. Изједначио је Петровић у 85, а Лубашчик, се потрудио, ипак, да бодови остану у Никинцима. Шутирао је лопту из слободног ударца с 30 метара, и она, голману Сабоу прешла преко руку и завршила у мрежи.

Б. Тадић

Борац (С) - Јединство (К) 2:6 (2:2)

СТЕЈАНОВЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија Лежаков (Врдник). Стрелци: Бенежан у 20.(из пенала) и Опачић у 35. за Борац, а  Рикановић у 40. (киз пенала), Михајловић у 42, Честић у 62. и 90, Томић у 80. и Чворков у 90.  минуту за Јединство. Жути картони: Зељајић, Петковић ( Борац), Богдановић (Јединство).

БОРАЦ: З. Радивојевић 8, Максић 6, Д. Ђаковић 6 (Јанковић), В. Нешковић 7 (Парошки), Зељајић 6, Торњански 5, Опачић 7, Бежановић 7, Бићанић 6, Ђ. Радивојевић 6, Петковић 5.

ЈЕДИНСТВО: Кошутић 6, Спасојевић 6, Богдановић 5 (Чворков 6), Миловановић 7, Јовић 7, Кордолуп 6, Исаковић 7, Михајловић 7, Драган Честић 8, Рикановић 8, Томић 9 (Ласковић 7).

Све се понавља. Док, Стејановчани, имају снаге и кондиције, ниједан ривал их неможе надиграти. Гости у првом полувремену се нису баш наиграли. А, онда када су домаћини пали, гости постигли су све голове, у наставку, из израђених акција .Мотор свих тих акција био је резервиста Ласковић. А, домаћинима, ће остати у сећању, само да броје неке промашене шансе.

Д. Нинковић

Сремац (Д) - Јединство (П) 2:0 (1:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 100, судија Павловић (Кленак).Стрелац: С. Вукајловић у 27. и  80. минуту. Жути картони: Дупор (Сремац), Ђурашевић (Јединство).Црвени картон: Дупор (Сремац).

СРЕМАЦ: Радовац, Вучковић, Томић,  Паунковић, Милић, Љ. Вукмановић (Р. Ашћерић), Мађарац, Честић, Маричић (Дупор), З. Ашћерић (Лепотић), С. Вукајловић.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо, Трумић, Цвијановић (Спасојевић), Д. Клајн, Ђурашевић, И. Клајн, Новаковић, Стојановић (Настић), Лозић, Васић, Гавриловић (Н. Сабо).

Домаћини, нису лако дошли до победе. Платичевци код 0:0, промашили су два зицера. Изванредан гол је постигао Вукајловић из слободног ударца с 18 метара. Пребацио је лопту преко живог зида, тако, да је голман Сабо био немоћан.

С. Бранковић

Граничар (Г) - Младост (П) 6:0 (4:0)

ГРАБОВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 70, судија Ђукановић (Рума). Стрелци: Ђорђић у 7, Стевић у 21, М. Самарџић у 25.и 90.и  Васић у 37. и 67.  минуту. Жути картони: Стевић (Граничар), Тешовић, Мишкулин (Младост).Црвени картони: Стевић (Граничар), Тешовић (Младост).

ГРАНИЧАР: Пауновић 7, С. Јовановић 7, Стевић 7, М. Самарџић 8, И. Јовановић 7, Ђорђић 7, Секулић 7, Петковић 7, Васић 8, Таборовић 7, Лазић (В. Самарџић).

МЛАДОСТ: Богнар 6, Милошевић 6, Смиљанић 6, Ратковић 7, Мишкулин 6, Тешовић 6, Симић 6, Тодоровић 6, Цикота 6, О. Срећковић 6, Н. Срећковић 6.

Стрелци Граничара постигли су, само, шест голова, а промашили су идеалних шанси, за још најмање пет, шест погодака.

М. Стевић

Војводина - Слога (В) 0:1 (0:1)

НЕРАДИН: Стадион Војводине, гледалаца 100, судија Јовановић (Рума). Стрелац: Калушевић у 3. минуту (аутогол). Жути картони: Ђујић, Шевић, Цурковић, Јовичић (Војводина), Драгичевић, Мијатовић (Слога).Црвени картон: Мандић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Јовичић 9, Калушевић 6, Драгојевић 5, Шевић 5 (Мандић 6), Ристић 6 ( Стаменић 5), Ђујић 7, Шкорић 6, Матић 6, Ј. Еркановић 6, Цурковић 6, Бјеливук 6.

СЛОГА: Мачак 5, Г. Петровић 6 (С. Петровић 6), Милановић 6, М. Петровић 6, Пуповац 6, Бјелобрк 7,  Бенежан 7, Вукмановић 7 (Р. Мијатовић 6), Драгичевић 8, Цвијановић  (Вујић 6), Недић 7.

Опет су играчи Војводине одиграли тактички, више него добро. Али, то није било довољно и за успех. Калушевић је несмотрено погодио сопствену межу. И то је одлучило победника.

Н. Лазаревић

НИКИНЦИ: Полет - 27.октобар 2:1, РУМА: Јединство - Фрушкогорац 2:0, Сремац (Д) - Јединство (П) 2:0, ГРАБОВЦИ: Граничар - Младост (П) 6:0, НЕРАДИН: Војводина - Слога (В) 0:1, СТЕЈАНОВЦИ: Борац - Јединство (К) 2:6.

1. Јединство (Р)           9      7      1      1      13:5  22

2. Слога (В)                  9      7      0      2      39:10        21

3.  Полет                      8      5      3      0      17:5  18

4. Сремац (Д)              8      5      1      2      23:10        16

5. Јединство (К)          8      5      0      3      19:9  15

6. Фрушкогорац          9      4      3      2      17:14        15

7. Јединство (П)         9      4      2      3      17:11        14

8. Граничар (Г)           9      3      0      6      18:27        9