Novosadska liga: Visok let „kanarinaca”

23.10.2018. 09:51 09:54
Izvor: Gužva pred golom TSK-a, foto: privatna arhiva

Novi Sad - TSK 4:0 (3:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 400, sudija: Čudanov (Rumenka), strelci: Đanković u 10. i 28. (oba iz penala), Trivunović u 45. i Stojanović u 65. minutu. Žuti karton: Milosavljević (TSK).

NOVI SAD: Šurlan, Stakić, Papović, Ilić, Suvajdžić, Bajat, Đanković (Lukaja), Stojanović, Miličević (Mrđan), Trivunović, Simić (Ćirić).

TSK: Vojvodić, Dragoljević, Kosić, Đukić, Milosavević, Drinić, Sekulić, Rosić, Pantoš (Brežnjak), Pupovac (Blanuš), Zukić (Savić).

Derbi je bio samo na papiru s obzirom da su fudbaleri Novog Sada tokom celog meča dominirali. Do vođnjstva su došli u 10. minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, pošto je u šesnaestercu rukom igrao Nemanja Milosavljević, a Đanković bio siguran egzekutor. Po drugi put je sudija Čudanov svirao kazneni udarac za dmaćina, Simića je u kaznenom prostoru oborio Đukić, a Milan Đanković po drugi put je prevario Dragana Vojvodića. U poslednjem minutu prvog dela Trivunović je potvrdio dominaciju. U nastavku je sve bilo stvar rutine uz još jedan gol Nikole Stojanovića za visok let „kanarinaca”.

M. Popović

Bačka - Fruškogorac 1:1 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sduija: Sekulić (Futog), strelci: D. Trivunović u 47. za Bačku, a Jevtić u 50. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Marković (Bačka), Glišić, Perović (Fruškogorac).

BAČKA: Ignjić 7, Erdeljan 7, Dangubić 7, Dejanović 7 (Balog), Pavlov 7, Pantić 7 (Đurić), Rogić 7 (Petrović 7), Marković 7, Bagić 7, Soldat 7, D. Trivunović 7.

FRUŠKOGORAC: Borojević 7, Starovlah 7 (Milosavić 7), Vasojević 7, Perović 7, Kukuruzović 7, Popović 7, Jevtić 7, Glišić 7 (Malešević 7), Škrbić 7, Brkljača 7 (Ušćumlić), Spasojević 7.

Već u 1. minutu Dušan Trivunović izbio je sam ispred Borojevića, ali nije uspeo da ga savlada. Imali su domaći preko Bagića i Trivunovića još dve prilike uz slabu realizaciju. Na početku drugog poluvremena Dušan Trivunović se golom iskupio za prethodne promašaje, doveo je Bačku do prednosti. Nisu se Kameničani predavali, pa je tri minuta kasnije posle centaršuta s leve strane na drugoj stativi let lopte ispratio Milojko Jevtić i Ignjić je bio savladan.

M. Po.

Jedinstvo - Mladost 1:2 (0:0)

RUMENKA:  Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sduija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Stančić u 58. za Jedinstvo, a Vučković u 65. i Kaurin u 73. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Đekić, Vučićević (Jedinstvo), Šijan, Slijepčević, Barać (Mladost).

JEDINSTVO: Savić 7, Filipović 7, Pekez 7, Strčević 7, Latinović 7, Berić 7, Stamenković 7, Đekić 8, Stančić 7, Kitić 8 (Marić), Vučićević 7.

MLADOST: Ivanišević 8, Trišić 7 (Janić 7), Gačeša 7, Šijan 7 (Vitanović 7), Vučić 7, Renić 7, Kaurin 8, Barač 7, Vučković 8, Slijepčević 8, Zorić 7 (Dragojlović).

Propisno su se momci trenera Jove Ninkovića izpromašivali, pogodili su prečku iz šuta Stamenkovića i uz odlične odbrane Ivaniševića prvi deo završen je najnepopularnijim rezultatom. U nastavku su Rumenčani propustili kolosalnu priliku da iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca dođu do prednosti. Međutim, udarac Miloslava Đekića efektno je odbranio najbolji aktermeča Danijel Ivanišević. I pored neizskorišćenog jedanaesterca prvi su do prednosti došli igrači Jedinstva uz gol Darka Stančića. U tim trenucima činilo se da će domaći uspeti da naprave veliko iznenađenje. Međutim, nisu se gosti predavali, pa su najpre golom Andreja Vučkovića uspeli da izjednače rezultat, da bi se za potpun preokret potrudio Dragomir Kaurin.

M. Po.

Miletić - Indeks 1:5 (1:3)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 50, sudija Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Pavkov u 44.za Miletić, a Lavrek 9. Banjac u 26. Kiš u 34. Zorić u 82. i Kisić u 88 minutu za Indeks. Žuti kartoni: Pavkov, Lišić N. (Miletić), Kovačević (Indeks).

MILETIĆ: A. Lišić 7, Kalaković 6, Đurić 6, N. Lišić 6, Pavkov 7, Banjac 6, Rogić 6 , Bačkalić 5 (Petković) , Subotin 6, Lišić B. 6, Slavnić 6.

INDEKS: Subašić 7, Zorić 7, Kovačević 7, Knežević 7, Vuković 7, Sanderak 7, Zvekan 7, Kiš 7, Bursać 8 (Satanković), Banjac 8 (Mareščuk), Lavrek 7(Kisić).

Raspoloženi gosti odigrali odličnu utakmicu i odneli sva tri boda iz Mošorina. Zaslužena i ubedljiva pobeda protiv dosta oslabljene ekipe iz Mošorina. Sve što su domaći uradili je odlično izveden slobodan udarac Pavkova.

Ž. M.

SirigSlavija 2:2 (0:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 100, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Dekić u 74. i Jovanović u 79. za Sirig, Žakula u 4. i Markov u 93. minutu za Slaviju, žuti kartoni: Tepić, Miščević, Narančić (Sirig), Gajić, Magočević (Slavija).

SIRIG: Miščević 7, Nežić 6,5 (Dekić 7,5), Jelić 7, Gadžić 6,5, Vasić 6,5, Narančić 7, Radić 6,5 (Milovanović - ), Grujičić 7, Tepić 6,5 (Jovanović 7,5), Vujanović 7, Vulić 6,5.

SLAVIJA: Čavić 7, Hovanec 6,5 (Dimitrov - ), Radaković 7, Milanović 6,5 (Ružić 6,5), Markov 7,5, Gajić 7, Magočević 6,5 (Grlica - ), Okiljević 7, Grubović 7, Radovanović 7,5, Žakula 7.

U meču punom nervoze, Novosađani su rano poveli udarcem glavom Stefana Žakule, posle kornera imenjaka Radovanovića. Domaći su potom tražili penal, zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Slavije, a sudija Mitrović je procenio da nema elemenata za kazneni udarac, što je stvorilo dodatnu tenziju.

Izmene trenera Nebojše Subotića, urodile su preokretom, jer je najbolji akter meča Dragomir Dekić postigao evro-gol sa 25 metara, dok je Radojica Jovanović, pet minuta kasnije, bio najprisebniji u gužvi. Sirižanima je pobeda izmakla u poslednjim sekundama, kada su gosti sve karte bacili na napad. Ulogu asistenta je odigrao kapiten Milan Grubović, a Aleksandar Markov je poslao loptu tamo gde je bila neuhvatljiva za golmana Miščevića.

M. Menićanin

Fruškogorski partizanŽSK 2:0 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad). Strelac: Ferati u 69. i 90. minutu. Žuti kartoni: Dulić i Tomljanović (Fruškogorski partizan), Tanasić (ŽSK).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Podraščanin (Grubišić), Makivić, Klincov, Babić, V. Dević, Dulić, Ferati, Kantar, Tomljanović.

ŽSK: Kalajdžić, Mrđen (Golić), Ćirin, Đurđić, Tankosić, Marić, Bogdanov, Čičić, Kaurin, Klisara, Đurić.

Fudbaleri Fruškogorskog partizana ubeležili su i dvadeseti bod.  Ovoga puta iz Bukovca, s dva gola u mreži, otišli su Žabaljci. Međutim, mora se priznati da su gosti ostavili bolji utisak u većem delu utakmice. Inače, počelo je u znaku crno–belih, koji su stalno napadali, a gosti su se odlično branili i isticao se golman Kalajdžić. Ipak, u 34. minutu upravo su oni bili u sjajnoj prilici. Tada se Kaurin našao na osam metara od gola domaćih i istakao se golman Vulin, koji je ušao u šut i zaustavio loptu.

U drugom delu Žabaljci su preuzeli inicijativu i već na početku pogodili su prečku, a u 50. minutu Vulin je odlično intervenisao. Međutim, u 61. minutu sudija nije svirao očigledan jedanaesterac za Bukovčane.I onda se dogodili ono što su domaći dugo čekali. Edin Ferati je došao do odbijene lopte i iskosa je pogodio za vođstvo. On je u glavnoj roli bio i u 90. minutu. Lobovao je golmana Kalajdžića šutem s oko 40 metara.

M. Pavlović

Miletić - Indeks 1:5, Fruškogorski partizan - ŽSK 2:0, Sofeks - Šajkaš (nije odigrano), Omladinac - Petrovaradin 1:1, Bačka - Fruškogorac 1:1, Jedinstvo - Mladost 1:2, Novi Sad - TSK 4:0, Sirig - Slavija 2:2.

1. Mladost            11     9      2      0      30:5  29

2. Novi Sad          11     9      0      2      28:7  27

3. TSK                    11     7      3      1      18:10        24

4. Fruškog.           11     6      3      2      22:12        21

5. F. partizan      11     6      2      3      25:12        20

6. Bačka                11     5      4      2      15:11        19

7. Indeks             11     4      4      3      17:14        16

8. Šajkaš            10     3      3      4      16:15        12