25.09.2018. 18:02 18:04
Izvor: D. Ivanić/ Gužva pred golom Fruškogorskog partizana

U derbiju kola u Bukovcu našla se po jedna lopta u mrežama Fruškogorskog partizana i Mladosti.

Fruškogorski partizan – Mladost 1:1 (1:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 250, sudija: Grbić (Novi Sad). Strelci: Ferati u 37. za Fruškogorski partizan, a Renić u 12. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Babić i Dulić (Fruškogorski partizan).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Misini, Klincov, Babić (Grubišić),V. Dević, Dulić, Ferati, Čergić, Kantar, Tomljanović.

MLADOST: Ivanišević, Trišić, Batinić (Malidžan), Slijepčević, Dragojlović, Šijan, Zorić, Vučković, Renić, Vitanović (Vučić), Kaurin.

Utakmica je opravdala naziv derbija, jer oba rivala pružila su maksimum i mnogo toga bilo je da se vidi na zelenom tepihu.

Lider na tabeli stigao je u Bukovac tražeći tri nova boda i činilo se da će svoju nameru i ostvariti. Dobro pripremljeni Novonaseljani krenuli su ofanzivno, a domaći su delovali nekako nepovezano i već u 12. minutu, posle lepe akcije pogodio je odlični Marko Renić. Ipak, nisu se Bukovčani predavali, jer imali su pogođenu stativu i od tada su sredili svoje redove i krenuli ka golu Mladosti. Posle odlično izvedenog auta Dejana Devića golman Ivanišević je loptu izbio samo do prečke svog gola, a rutinerski je reagovao sjajni Edin Ferati i poslao je u mrežu.

U drugom poluvremenu gosti su imali inicijativu i većim delom opsedali gol crno – belih. Ali odbrana domaćih, predvođena izuzetnim Bojanom Kantarom i golmanom Mićom Vulinom, je odolevala. Bukovčani su imali veliku šansu u 62. minutu da povedu. Imali su priliku i u posle sedam minuta, a gosti su uzvraćali i gol je lebdeo na obe strane. U jednom trenutku spasio je Miroslav Klincov.

M. Pavlović

Jedinstvo - Novi Sad 0:1 (0:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 250, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelac: Trivunović u 82. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Simić (Novi Sad).

JEDINSTVO: Savić 7, Franić 7, Pekez 7, Stričević 8, Latinović 7, Belić 7, Stamenković 7, Đekić 7, Bakić 7 (Vučićević 7), Kitić 8, Stančić 7 (Marić),

NOVI SAD: Jovanović 9, Stakić 7, Papović 7, Stojanović 6 (Ćirić 7), Ilić 7, Bajat 8, Đanković 7 (Bajić), Simić 7, Mrđan 7, Trivunović 8, Lukaja 6 (Mličević 6).

Domaći su imali nekoliko stopostotnih prilika, Stamenkovića, Kitića, Marića ali je na golu bio nesavladiv talentovani Aleksandar Jovanović koji je onemogućio domaćina da se bar jednom raduje. Kazna za promašaje i vredne bodove za pretedenta za najviši plasman usledila je u 82. minutu. Domaće navijače rastužio je bivši igran Trivunović, preciznim udarcem sa 20 metara savladao je Savića.

M. Po.

Šajkaš - Indeks 4:1 (1:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik), strelci: Majurić u 42. Igračev u 57. Stefanović u 64. Vujinović u 67. minutu. Žuti kartoni: Nikolaš, Zaov, Rulić (Šajkaš), Knežević, Kisić (Indeks). Crveni karton: Kisić (Indeks).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Rulić, Pantelić, Majurić (Pavkov), Igračev (Lazić), Živanov (Vujinović), Stefanović, Nikolaš, Panić.

INDEKS: Subašić, Kisić, Kovačević (Lavrek), Vuković, Knežević, Mareščuk (Senderak), Bursać, Kiš, Stojanović (Beatović), Banjac, Zvekan.

Gotovo celo prvo poluvreme iz Kovilja plela je mrežu oko gola Subašića, a onda je Milan Majurić golom doneo očekivanu prednost. U nastavku je Živan Igračev povećao rezultat.

Gosti su ostali sa igračem manje u 60. minutu, pošto je Kisić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa su domaćini sa još dva gola Marka Stefanovića i Rajka Vukinovića došli do ubedljive prednosti. Počasni gol za „studente” postigao je Petar Banjac i to je bilo sve što su momci trenera Zorana Grujića prikazali na ovom meču.

M. Po.

Sofeks - TSK 0:2 (0:1)

FUTOG: FC Sofeks, gledalaca 100, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Varga u 33. i Zukić u 72. minutu. Žuti katon: Rosić (TSK).

SOFEKS: Sofranin, Lazić (Mitrović), Čović, Šumar, Sakač, Milić, Beker (Kovačević), Popadić, Trifunović, Radin (Škrbić), Đurikin.

TSK: Vojvodić, Dragoljević, Kosić, Varga (Drinić), Milosavljević, Đukić, Sekulić (Malinović), Rosić (Vuković), Savić, Pupovac, Zukić.

Ekipa iz Temerina pregrmela je uspešno gostovanje u Futogu. U prvom poluvremenu prednost gostima doneo je Tamaš Varga, pokušavali su domaći da dođu do izjednačenja, a gosti da golom obezbede pobedu. To je za nogom pošlo iskusnom Zoranu Zukiću koji je savladao Sofranina.

M. Po.

ŽSK - Petrovaradin 4:1 (1:0)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, gledalaca 200, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Đurić u 37. i 55. Bogdanović u 47. Kaurin u 65. za ŽSK, a Torbica u 53. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Klisara, Mrđen (ŽSK).

ŽSK: Kalajyić 7, Mrđen 7, Ćirić 7, Đurđić 7, Tanasić 7, Marić 7, Bogdanov 8 (Krulj), Klisara 7, Kaurin 7 (Topić), Čičić 8 (Trninić), Đurić 8.

PETROVARADIN: Sakan 6, Gardinovački 6, Galović 6, Bjelić 6 (Radmanji), Mitrović 6, Momčilov 6, Torbica 7, Kovačević 6, Mudrić 6 (Šavija), Knežić 6, Ikonić 6 (Đorić).

Tek u četvrtom pokušaju na svom terenu i to u najboljoj igri ove jeseni Žabaljci su stigli do ubedljive i zaslužene pobede proti Petrovaradina. Ivan Đurić je bio najbolji igrač domaćina, a u strelce su se upisali Bogdanov i Kaurin, a gol za goste postigao Miljan Todić.

P. Bundalo

Bačka - Sirig 2:1 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Đaković u 52. i Bagić u 63. za Bačku, a Đaković u 77. minutu (autogol) za Sirig. Žuti kartoni: Relić, Bagić, J. Trivunović (Bačka), Radić, Vasić (Sirig). Crveni karton: Jovanović (Sirig).

BAČKA: Ignjić 6, Dejanović 6 (Đaković 7), LJ. Trivunović 7, Dangubić 7 (Janković 7), Pavlov 7, Erdeljan 7, Petrović 7 (Balog), Marković 7, Bagić 7, Soldat 8, Gelić 7.

SIRIG: Miščević 6, Nežić 6, Jelić 6, Vasić 7, Naranyić 7, Dekić 7, Radić 6, Mitrović 7 (Jovanović 6), Topić 6, Vujanović 7, Vulić 7.

I pored terenske inicijative domaći nisu uspeli u prvom poluvremenu da pronađu put ka mreži. U nastavku nakon kornera Soldata i ubačene lopte u peterac rezervista Đaković je nadvisio odbranu i udarcem glavom pogodio mrežu. Priliku da poveća rezultat imao je Bagić, ali bez realizacije. Isti igrač je nakon udarca sa ugla Soldata uspeo da poveća rezultat. Stigli su Sirižani do počasnog gola nakon upućenog oštrog centaršuta Đaković je loptu zahvatio nespretno i pogodio sopstvenu mrežu.

M. Po.

Omladinac - Slavija 0:3 (0:2)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Grlica u 8. Grubović u 20. i Radovanović u 90. minutu. Žuti kartoni: Milošević (Omladinac), Radovanović, Ubiparip, Gligorić, Hovanec (Slavija).

OMLADINAC: Zeljković 6, Savić 6, Milošević 6, Pecelj 6, Mirković 6, Maksimović 6, Đedović 6 (Jovanović), Makarić 6, Stojanović 6 (Vučković 6), Živković 6, Tomčić 6.

SLAVIJA: Čavić 8, Hovanec 6, Radaković 6, Radovanović 8, Žakula 7, Gligorić 7, Magočević 7, Okiljvić 7, Grubović 8 (Ždero), Ružić 8 (Ubiparip 6), Grlica 7 (Dimitrov 7).

Mladi sastav Slavije iznenadio je iskusnu ekipu iz Stepanovićeva i do kraja došao do ubedljive pobede. Veliki udeo u pobedi Salajčana imao je odličnim odbranama Miloš Čavić. Već u 8. minutu Grubović je asistirao Grlici za vođstvo Novosađana. Isti igrač potrudio se da preciznim udarcem poveća rezultat. Dugo će se pamtiti treći gol Salajčana koji je postigao Stefan Radovanović.

Golman domaćih Dragan Zeljković je otišao u kazneni prostor gostiju da eventualno pokuša da postigne gol, međutim lopta se odbila do Radovanovića koji je sa 70 metzara pogodio praznu mrežu.

M. Po.

Miletić - Fruškogorac  0:2 (0:1)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 70, sudija Mitrović (Novi Sad), strelac Glišić u 4. Jeftić 90. minutu. Žuti kartoni: Dobrivoje Trivunović (Miletić), Glišić, Perović, Starovlah, Lukić (Fruškogorac). Crveni kartoni: Dejan Trivunović (Miletić)

MILETIĆ:  A. Lišić 6, Kalaković 6 (Slavnić), Đurić 6 (B. Lišić), N. Lišić 6, Mračajac 6, Pavkov 6, Dejan Trivunović 6, Gelić 6 ( Dobrivoje Trivunović 6) ,Rogić 6, Subotin 6, Stanković 6.

FRUŠKOGORAC: Borojević 7, Starovlah 7, Vasojević 7, Perović 7, Kukuruzović 7, Popović 7(Varničić 7), Jeftić 8, Glišić 8 (Baba), Lukić 7(Karac), Brkljača 7, Škrbić 7.

Utakmica puna tenzija, a sudija se nije baš najbolje snašao, ali priveo utakmicu kraju. Gosti  su na početku utakmice postigli pogodak posle centaršuta sa desne strane. Glišić je sa pet metara glavom loptu poslao u mrežu. Držali su domaćini loptu u većem delu meča, a gosti pokušavali iz kontrama da postignu još koji pogodak što su i uspeli u nadoknadi vremena.

Imali su domaći svoje šanse ali sreća je ta koja im je ovoga puta okrenula leđa.

Ž. Marković

Šajkaš - Indeks 4:1, ŽSK - Petrovaradin 4:1, Miletić - Fruškogorac 0:2, Fruškogorski partizan - Mladost 1:1, Sofeks - TSK 0:2, Omladinac - Slavija 0:3, Bačka - Sirig 2:1, Jedinstvo - Novi Sad 0:1.