Novosadska liga: Đurđevčani usporili Temerince

09.10.2018. 10:27 10:33
Izvor: Golman Mladosti Ivanišević dobro je branio u Stepanovićevu, foto: D. Ivanić

​​​​​​​Bačka - TSK 1:1 (0:1)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 200, sudija: Nakomčić (Novi Sad), strelci: D. Trivunović u 75. za Bačku, a Kosić u 34. minutu za TSK. Žuti kartoni: LJ. Trivunović (Bačka), Rosić, Pupovac (TSK).

BAČKA: Ignjić 6, Erdeljan 7, LJ. Trivunović 6 (Đaković 6), Dejanović 7 (T. Trivunović 7), Pavlov 7, Rogić 6 (Đurić), Petrović 7, Marković 7, Dangubić 7, Soldat 7, Gelić 8.

TSK: Vojvodić 7, Dragoljević 7, Kosić 7, Đukić 7, Milosavljvić 7, Drinić 7, Sekulić 7, Rosić 7 (Blanuša 7), Savić 7 (Pantoš 6), Pupovac 7, Zukić 7.

U 34. minutu gosti su došli do prednosti. Na odličan centaršut Rosića slabo je intervenisao golman Ignjić ispustio je loptu, a poklon je u vođstvo Temerinaca pretvorio je Kosić. Pokušavali su domaći u nastavku da udarcima iz daljine dođu do izjednačenja, ali je golman Vojvodić bio na visini zadatka, ali ništa nije mogao da uradi kada je najbolji akter utakmice Dušan Gelić uposlio Dušana Trivunovića, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pogodio bliži ugao.

I pored inicijative ekipa Bačke nije uspela do kraja meča napravi potpuni preokret.

M. Po.

Omladinac - Mladost 0:4 (0:3)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Vučković u 12. Vitanović u 31. Dragojlović u 40. Zorić u 85. minutu.

OMLADINAC: Latinović 6, Savić 6, Milošević 6, Pecelj 6, Samardžić 6, Maksimović 6, Mirković 6, Makarić 6 (Đedović 6), Tomičić 6 (Stojanović 6), Živković 6 (Čurčić 6), Živojnov 6.

MLADOST: Ivanišević 7, Trišić 7 (Zorić 7), Gačeša 7, Slijepčević 7, Barać 8, Šijan 7, Vučić 7, Vitanović 8, Vučković 8 (Malidžan 7), Renić 7 (Janić 7), Dragojlović 7.

Ekipa trenera Nemanje Đođe lako je pobedom sačuvala vrh. U 12. minutu golman Latinović odbranio je udarac Renića, odbijenu loptu Vučković je sa oko 14 metara iz prve smestio u mrežu. U 31. minutu, Vitanović je sa desne strane desetak metara ispred šesnaesterca topovskim udarcem pogodio suprotan gornji ugao. Desetak minuta kasnije kapiten Dragojlović je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara pogodio levi gornji ugao, lopta je očešala prečku i stativu. U nastavku gosti su zadovoljni ubedljivim vođstvom povukli.  Domaći su se malo trgli ali nisu uspeli da ozbiljno ugroze Ivaniševića. U 85. minutu Malidžan je lepo proigrao Zorića koji je pogodio mrežu.

D. Ivanić

Miletić - Šajkaš 3:1 (2:0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 150, sudija Ćulum (Šajkaš), strelci: Subotin u 8. Mračajac u 34. i Trivunović u 43. za Miletić, a Nikolas u 53. minutu za Šajkaš . Žuti kartoni: N. Lišić (Miletić), Rulić (Šajkaš)

MILETIĆ: A. Lišić A. 7, Kalaković 7, Đurić 7, N.Lišić 7, Mračajac 8, Pavkov 7, Banjac 7, Trivunović 7 (Prugić) ,Rogić 7 (Bačkalić), Subotin 8, Stanković 7 (B. Lišić).

ŠAJKAŠ: Popin 6, Gojkov 6, Zaov 6 (Graorac), Rulić 6, Pantelić 6, Maljurić 6 (Živanov), Pavkov 6 (Vujinović), Karas 6, Stefanović 6, Nikolas 6, Panić 6.

Odlična igra domaćih u prvom poluvremenu. Gosti su pokušavali da vrate u meč, ali domaćini su sve vreme igru držali u svojim rukama. Odlična utakmica Mošorinaca u kojoj se istakao Subotin sa dve asistencije i jednim pogotkom.

Ž. Marković

Fruškogorski partizanPetrovaradin 2:1 (1:0)

BUKOVAC: Igralište u Bukovcu, gledalaca 150, sudija: Subašić (Veternik). Strelci: V. Dević u 44. i Ferati u 72. za Fruškogorski partizan, a Šarac u 52. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Klincov, V. Dević, Ferati, Čergić i Kantar (Fruškogorski partizan), Mitrović, Kokanović, Gavrišić, Ikonić i Šarac (Petrovaradin). Crveni kartoni: Čergić (Fruškogorski partizan) i Gavrišić (Petrovaradin).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Misini (Ilić), Makivić, Klincov, V. Dević, Dulić, Ferati, Čergić, Kantar, Tomljanović (Podraščanin).

PETROVARADIN: Sakan, Šavija, Gavrišić, Mitrović, Momčilov, Torbica (Mudrić), Kovačević, Pavlov (Polovina), Kokanović, Ikonić (Radvanji), Šarac.

Komšijski derbi između Bukovčana i Petrovaradinaca je protekao u nervoznoj igri. Naime, već u 9. minutu domaći su ostali s 10 igrača, jer je crveni karton dobio Strahinja Čergić, navodno zbog udaranja sudije Subašića, koji je bio sve vreme u glavnoj roli na utakmici. On je tvrdio da ga je Čergić, posle žutog kartona, udario pesnicom, a svi igrači na terenu i oni iz Petrovaradina, tvrdili su da to nije istina i da će i oni, ako treba, svedočiti. Međutim u zapisniku s utakmice sudija je napisao da ga je udario otvorenom šakom.

I pored svega, domaći su poveli golom odličnog Vladimira Devića, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Petrovaradinaca. Međutim, u 52. minutu izjednačio je iz slobodnog udarca iskusni Boško Šarac. Čini se da je gostima odgovarao bod, ali brojčano slabiji Bukovčani su krenuli na sve ili ništa. Odlični Dejan Dević je zaustavio napad gostiju, njegovi saigrači su odigrali lepu akciju, a mrežu je pogodio  Edin Ferati s jednog metra. Utakmica je bila prilično mirna i zato čudi toliko broj kartona obema ekipama.

M. Pavlović

Fruškogorac - Sofeks 3:0 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorarca, gldalaca 100, sudija: Stumpf (Novi Sad), strelci: Varničić u 59. Jevtić u 69. i Spasojević u 81. minutu. Žuti kartoni: Popović, Glišić (Fruškogorac), Popadić, Milić, Čović (Sofeks).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Starovlah, Karać, Perović, Popović (Malešević), Jevtić, Glišić, Varničić, Brkljača (Lukić), Pećić (Spasojević), Škrbić.

SOFEKS: Jokić, Škrbić, Rakočević, Čović, Milić, Trifunović, Radin, Đurikin, Popadić, Mitrović.

Mada sa desetoriciom igrača ekipa Sofeksa uspela je da odoli napadima Kameničana u prvom poluvremenu. Višak igrača i te kako se osetio u nastavku pa je Dajmjan Varničić uspeo da nađe put ka mreži Futožana. U 69. minutu Milojko Jevtić je povećao rezultat, da domaći dođu do ubedljive pobede potrudio se golom rezervista Ognjen Spasojević.

M. Po.

Novi Sad - Sirig 6:1 (4:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 150, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: M. Trivunović u 12. i 32. Đanković u 41. i 82. Bajat u 42. Lukaja u 80. za Novi Sad, a Grujičić u 59. minutu za Sirig. Žuti kartoni: Mrđan (Novi Sad), Narandžić (Sirig).

NOVI SAD: Šurlan, Mirić, Papović, Stojanović, Suvajdžić, Bajat (Maksimović), Đanković, Miličević, Mrđan (Spiridonović), Trivunović, Ilić.

SIRIG: Mipščević (Gogić), Knežić, Jelić, Grujičić, Vasić, Narandžić, Dekić, Radić, Ranđenović, Vulić, Mitrović (Joka).

Nakon neočekivanog poraza na „đačkom” momci trenera Dejana Vuletića predvođeni kapitenom Aleksandrom Bajatom do vrha su napunili mrežu Sirižana. Posebno su raspoloženi bili dvostruki strelci Milan Trivunović i imenjak Đanković uz gol kapitena Bajata i na kraju meča i Radeta Lukaje. Počasni gol za goste postigao je Marko Grujičić.

M. Po.

Jedinstvo - Slavija 0:4 (0:0)

RUMENKA: Igrališe Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Žakula u 54. Grubović u 62. Grlica u 76. Ždero u 85. minutu. Žuti kartoni: Bakić, Berić, Vučićević (Jedinstvo), Radovanović (Slavija).

JEDINSTVO: Savić 6, Filipović 6, Pekez 6, Marić 5, Latinović 5, Berić 6, Stamenković 6, Stričević 6, Stančić 5, Vučićević 5, Zeljković 6 (Bakić 6).

SLAVIJA: Čavić 7, Hovanec 7, Radaković 7, Radovanović 8, Markov 7, Gajić 7, Ružić 7 (Magočević 7), Okiljević 7, Grubović 8 (Grlica 7), Žakula 8, Dimitrov 7 (Ždero 7).

Ništa nije funkcionisalo u redovima Jedinstva, ali se i pored inicijative gostiju rezultat u prvom poluvremenu nije menjao. U nastavku je Stefan Žakula udarcem sa 18 metara otključao bravu gola Nikole Savića. Gotovo na isti način i Mlan Grubović je uvećao kapital Salajčana. Da gosti dođu do ubedljive pobede potrudili su se rezervisti Goran Grlica i Vladimir Ždero.

M. Po.

ŽSK - Indeks 0:3, Miletić - Šajkaš 3:1, Fruškogorski partizan - Petrovaradin 2:1, Sofeks - Fruškogorac 0:3, Omladinac - Mladost 0:3, Bačka - TSK 1:1, Jedinstvo - Slavija 0:4, Novi Sad - Sirig 6:1.

1. Mladost            9      8      1      0      27:4  25

2. TSK                    9      7      2      0      17:5  23

3. Novi Sad          9      7      0      2      23:7  21

4. Fr. partizan     9      5      2      2      22:9  17

5. Fruškogorac     9      5      2      2      16:8  17

6. Bačka                  9      5      2      2      14:10        17

7. Indeks                9      3      3      3      10:11        12

8. Šajkaš               9      2      3      4      13:14        9