Новосадска лига: Лидер прикочио у Ковиљу

12.04.2019. 09:37 09:40
Извор: Моменат са утакмице у Ковиљу, фото: Д. Иванић

​​​​​​​Шајкаш – Младост 3:3 (2:1)

КОВИЉ: Игралиште у Ади., гледалаца 200. Судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Станковић у 5. и 23. и Играчев у 53. за Шајкаш, а Ренић у 30. Граорац (аутогол) у 65. и Вучићу 72. Минуту за Младост. Жути картони: Гојков, Рулић, Карас, Играчев (Шајкаш), Зорић, Слијепчевић, Гаћеша (Младост). Црвени картони: Играчев (Шајкаш), Сљепчевић (Младост).

ШАЈКАШ: Петковић 6, Карас 6, Заов 6, Гојков 6, Рулић 6, Граорац 6 (Пантелић), Котуљач 7, Станковић 8 (Малешевић), Играчев 6, Николаш 6, Пантић 6 (Дакић).

МЛАДОСТ: С. Попин 6, Стајић 6, Гаћеша 6, Слијепчевић 6, Бараћ 6 (Вучковић), Зорић 6, Мијић 6, Вучић 7, Каурин 6 (Живојинов), Ренић 8, Н. Попин 6.

У Ковиљу је одиграна утакмица за фудбалске сладокусце, превазишла степен такмичења. Лидер је диктирао игру, а  домаћин је из контрана пада тражио прилику. Из таквих акција имали су момци тренера Душана Шведића  предност  головима два Станковића и Играчева али су упорни „Бистричани“ успели да дођу до изједначења, а у финишу имали прилике да однесу цео плен, на велику радост домаћина ,а тугу гостију што нису успели да направе потпуни преокрет. Судија Јован Ћулум из игре је због парних картона пре времена у свлачионицу послао у 72 минуту Луку Слијепчевића а три минута касније  Живана Играчева па су ривали крај меча дочекали са десеторицом.

Д. Иванић

Петроварадин Фрушкогорац 3:2 (3:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Петроварадина, гледалаца 100. Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци. Шарац у 17. (из пенала), Кокановић у 24. и Поповић у 40. за Петроварадин, Варничић у 47. (из пенала) и Јевтић у 90. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Момчилов и Павлов (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Татић, Лазаревић, Џарић, Сурдучки, Момчилов, Шарац, Дорословачки (Павлов), Поповић (Иконић), Шимулија (Митровић), Кокановић.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранисављевић, Караћ, Човић (Баба), Перовић, Мајкић, Поповић (Старовлах), Јевтић, Глишић, Лукић (Јокић), Варничић, Пећић.

Дуел комшија припао је екипи Петроварадина. На почетку меча Каменичани су пропустили две лепе прилике од којих је она Лукића била стопостотна. Казна за промашаје стигла је из казненог ударца уз стрелца искусног Шарца. Предвођени расположеним Кокановићем стрелцем другог и асистентом код трећег домаћи су до полувремена стигли до убедљиве предности.

На самом почетку другог дела Варничић је са беле тачке смањио резултат. Од тог тренутка гости су све карте бацили у напад створили неколико прилика од којих је у последњем минуту Јефтић искористио да смањи резултат.

М. По.

Фрушкогорски партизанСириг 2:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца: 100, судија: Чобанов (Руменка). Стрелац: Вуковић у 84. и 85. минуту. Жути картони: Д. Девић и Делић (Фрушкогорски партизан), Дражић (Сириг).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Макивић, Клинцов (Подрашчанин), Кантар, В. Девић, Дулић, Вуковић, Грубишић (Ђурђевић), Илић.

СИРИГ: Мишчевић, Грујичић (Миловановић), Јелић (Брешњак), Петровић (Вулић), Наранчић, Дражић, Радовановић, Мисини, Ферати, Вујановић, Павловић.

Фудбалери Фрушкогорског партизана, после два узастопна пораза, успели су да освоје нова три бода и остану у врху табеле. Славили су црно – бели сасвим заслужено, јер су у другом делу утакмице играли онако како се од њих очекује. Имали су неколико изузетних шански, али лопта је пролазила тик поред стативе, или се нашла у рукама одличног голмана Милоша Мишчевића. Нападали су домаћи и после два изузетна центаршута Владимира Девића, односно Луке Дулић, у 84. и 85. минуту на месту се нашао Владимир Вуковић и погодио мрежу Сирижана. Међутим, имали су и Сирижани своје делове у игри, али стамени Зоран Рогановић је добро „чистио“ пред голом Вулина, који је бранио повређен, јер је ударио у стативу и остао на голу до краја.

Иначе, утакмица је била прилично тврда и у неким тренуцима растрзана, али може да се подведе под интересантну и напету.

М. Павловић

ЖСК - ТСК 1:5 (0:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а гледалаца око 200. Судија: Граховац (Нови Сад). Стрелци: Тошић у 46. за ЖСК; а Косић у 45, Павловић у 47. Пуповац у 70. (из пенала), Недељковић у 77. и Самарџић у 80. минуту за ТСК. Жути картони: Калајџић, Ђурђић, Дамјановић, Нинковић, Клисара ЖСК; Росић, Самарџић ТСК.

ЖСК: Калајџић 5, Зељко 6 (Трнинић), Ћирин 6, Ђурђић 6, Танасић 6, Дамјановић 5, Марков 6, Топић 5 (Тошић 6), Нинковић 5, Клисара 6, Каурин 5 (Матић).

ТСК: Војводић 7, Ристић 7, Косић 7, Павловић 7, Варга 7, Лукић 7, Недељковић 7 (Самарџић), Ђукић 7, Росић 7 (Броћета), Пуповац 8, Зечевић 8 (Николић 7).

Прштало је у сусрету комшија у којем су Темеринци на крају стигли до убедљиве победе.

П. Бундало

ОмладинацЈединство 2:3 (1:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО:  Игралиште Омладинца, гледалаца 100. Судија  Штумпф (Нови Сад). Стрелци. С. Пилиповић у 9. и 66. за Омладинац. Гаџић у 39. и 78. и Пекић у 55. за Јединство. Жути картони: Батар (Омладинац), Вучићевић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Батар, Максимовић, Мирковић, Томчић, Ђ. Стојановић, М. Стојановић (Макарић), Ђурић, С. Пилиповић (Увачек), Ђуричић ( Јовановић).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Ђекић, Пекић (Бакић), Берић, Родић, Шодић (Вучићевић), Стаменковић (Радин), Гаџић, Стричевић, Ћетковић, Станар.

Екипа Омладинца пружила је жесток отпор одличним Руменчанима који су морали да уложе максимум труда и залагања да дођу до победе. Потпуно неочекивано домаћин је дошао до предности. Слободан ударац одлично је извео Стојан Пилиповић, лопта је закачила играча у зиду ,преварила Костуранова. Нападали су гости у таласима и до полувремена  успели да голом Гаџића изједначе.

И у наставку је посед лопте и игра била на страни момака тренера  Владимира Шпоње који су голом Пекића дошли до резултатског преокрета. Да меч до краја буде неизвестан потрудио се у јеку офанзиве гостију Стојан Пилиповић за изједначење. Смогли су снаге гости да другим голом најбољег појединца Бориса Гаџића дођу до нове предности коју су успели да сачувају и однесу бодове.

М. По.

БачкаИндекс 1:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледаалаца 100. Судија: Стојић (Нови Сад). Стрелци Ду. Тривуновић у 66. (из пенала) за Бачку, а Бањац у 79. минуту за Индекс. Жути картони: Багић, Ду. Тривуновић, Солдат (Бачка). Звекан, Рибар, Вуковић, Остојић (Индекс).

БАЧКА: Лишић 7, Др.Тривуновић 8, Љ.Тривуновић 7, Дејановић 7, Вујовић 7, Рогић 7 (М.Тривуновић 7). Петровић 7, Гелић 7, Марковић 7, Багић 7 (Ду.Тривуновић 7, Јанковић -), Содат 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Кисић 7, Остојић 7, Р. Кнежевић 7, Вуковић 7, Сендерак 7, Звекан 7, Рибар 7 ( Б. Кнежевић 7), Бањац 8, Нађ 7 (Киш 7), Чичић 7 (Варга 7).

Гости су на почетку диктирали темпо, али без праве прилике. У наставку је у казненом простору „студената“ оборен Петровић, а одлични судија Стојић показао је на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Душан Тривуновић. Да новосађани изједначе потрудио се  Петар Бањац.

М. По.

Бачка - Индекс 1:1, Омладинац - Јединство 2:3, Фрушкогорски партизан - Сириг 2:0, Милетић - Славија 0:3, ЖСК - ТСК 1:5, Шајкаш - Младост 3:3, Петроварадин - Фрушкогорац 3:2. Слободан је био Нови Сад.

1. Младост           18     12     6      0      46:15        42

2. Нови Сад         17     12     3      2      42:12        39

3. ТСК                  18     11     6      1      34:14        39

4. Фр. парт.         18     11     2      5      42:23        35

5. Бачка              17     7      6      4      21:16        27

6. Индекс           18     5      9      4      20:16        24

7. Фрушког.        18     6      5      7      32:30        23

8. Јединство      17     5      7      5      30:21        22