Novosadska liga: Bukovčani nadigrali „kanarince”

31.08.2018. 08:54 08:58

​​​​​​​Fruškogorski partizan – Novi Sad 2:1 (1:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 250, sudija: Mitrović (Novi Sad). Strelci: Ilić u 17. i Tomljanović u 86. za Fruškogorski partizan, a Lukaja u 57. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Babić, V. Dević, Čergić, Kantar, Podraščanin i Tomljanović (Fruškogorski partizan).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Misini, Klincov, M. Babić, V. Dević, Dulić, Čergić, Ilić, Kantar, Tomljanović.

NOVI SAD: Šurlan, Stakić, Papović, Ilić, Stojanović (Brkanović), Suvajyić, Đanković (Mrđan), Bajat, Ćirić, Simić, Trivunović (Lukaja).

Na terenu su bile dve ekipe približnog kvaliteta, a momci iz Bukovca pružili su svoj maksimum i zasluženo su upisali tri boda. Međutim, Detelinarci su došli da osvoje ceo plen i već na početku utakmice krenuli su prilično ofanzivno u želji da već u prvim minutima postignu gol. Isprečio im se i odlični golman Mića Vulin. Bukovčani su se brzo trgli, uspostavili ravnozežu i u 17. minutu poveli golom Slavka Ilića. Njemu je, posle malog „slaloma“, loptu dodao odlični Vladimir Dević, a Ilić je to znao da iskoristi.  Početak drugog poluvremena, ponovo je pripao „kanarincima“ i u 57. minutu pogodio je iskusni Rade Lukaja. Sudija Marko Mitrović nije se baš snašao i nekim čudom delio je žute kartone domaćima, što je izazvalo revolt. Novosađani su imali nekoliko šansi, čak su pogodili i prečku. Ništa nije pokolebalo crno – bele, koji su i dalje igrali dobro. Što se okršaj više bližio kraju, utakmica je dobijala na tempu. I onda, u 86. minutu, iskusni Marko Tomljanović je rešio meč. Izborio se za loptu i poslao je iza leđa mladog golmana Stefana Šurlana, inače Bukovčanina, koji nije ništa mogao da učini.

M. Pavlović

Sofeks - Jedinstvo 3:0 (1:0)

FUTOG: Igralište Sofeksa, gledalaca 100, sudija. Ćulum (Šajkaš). Strelci: Ivković u 18. (iz penala) Kovačević u 63. i Trifunović u 70. minutu. Žuti kartoni: Beker, Trifunović, Popadić (Sofeks), a Vučićević (Jedinstvo).

SOFEKS: Jokić, Lazić, Popadić, Šumar, Sakač, Milić, Radin, Beker (Sofranin), Trifunović (Đurikin), Ivković, Mitrović (Kovačević).

JEDINSTVO: Savić, Stranić, Dangubić, Stričević (Zeljković), Latinović, Stevanović (Mitrović), Stamenković, Pekez, Stančić, Vučićević, Kitić.

Poveli su domaći pošto je nepotrebno Stevanović napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudija Ćulum opravdano pokazao na belu tačku iz koje je Ivković domaće doveo u vođstvo. I u nastavku su domaći imali inicijativu koja urodila plodom. Vešto su kažnjavali loše postavljenu odbranu Rumenčana pa su do kraja meča golovima rezerviste Kovačevića i Trifunovića stigli do ubedljive pobede.

M. Po.

Petrovaradin - Mladost 0:3 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 200, sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Barač u 52. Vitanović u 82. i Vučić u 86. minutu.

PETROVARADIN: Sakan 7, Gardinovački 6, Lazarević 7, Gavrišić 6 (Vuković) Bijelić 6, Momčilov 7, Torbica 6 (Bandić 6), Kovačević 6, Mitrović 6 (Pavlov 6), Kokanović 7, Ikonić 6.

MLADOST: Ivanišević 7, Trišić 7, Đulić 7 (Vuković) Slijepčević 7, Dragojlović 7, Novković 7 (Janić 8) Vučić 8, Kaurin 7, Šijan 7 (Vitanović 8) Renić 7.

U prvom poluvremenu prvi strelac Mladosti Renić tri puta je bio oči u oči s golmanom Sakanom. Prvi put je pogodio spoljni deo mreže, drugi i treći put Sakan je dobro intervenisao.

U nastavku domaći su fizički pali, pa gostima nije bilo teško da dođu do ubedljive pobede. U 52. minutu golman Sakan je dva puta intervenisao, drugi put odbio je loptu na nogu Baraču i mreža se zatresla. U finišu Vučić je uposlio Vitanovića koji je neometan pogodio gol. Nekoliko minuta kasnije iz obrnute situacije Vitanović se revanširao Vučiću.

D. Ivanić

Omladinac - Bačka 0:0

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 50, sudija: Stojiljković (Novi Sad). Žuti kartoni: Majkić, Vasiljević (Omladinac), a Dejanović (Bačka).

OMLADINAC: Pecelj, Milošević, Tomčić, Vasiljević, Majkić, Đedović, Živojnov, Vučković (Mirković), Makarić, Živković, Stojanović.

BAČKA: Ignjić, Đaković, Dangubić, Dejanović, Pavlov, Pantić (LJ. Trivunović), Petrović (Letić), Marković, D. Trivunović (Rogić), Soldat, Gelić.

Domaći su u meč ušli oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, pa je iz tih razloga kapiten Pecelj morao da stane  gol. U izjednačenoj utakmici domaći su imali zrelije šanse. Sa druge strane kapiten gostiju Nebojša Pantić pogodio je prečku, pa su na kraju rivali podelili bodove na ravne časti.

M. Po.

Fruškogorac - Indeks 0:0

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Radašinović (Novi Sad). Žuti kartoni: Kukuruzović, Popović (Fruškogorac), a Stanković (Indeks).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Starovlah, Vasojević, Perović, Kukuruzović (Ušćumlić), Popović, Varničić, Glišić, Brkljača (Krbović), Pećić, Begović (Lukić).

INDEKS: Subašić, Kisić, Kovačević, Senderak, Vuković, Knežević, Zvekan, Čabrić (B. Knežević), Stojanović (Marešćuk), Stanković, Kosta.

M. Po.

Šajkaš - TSK 1:2 (1:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad). Strelci: Kotuljač u 22. za Šajkaš, a Sekulić u 52. i Savić u 72. minutu za TSK. Žuti kartoni: Karas, Gojkov, Kotuljač, Zaov, Popin, Maljurić (Šajkaš), a Malinović, Pantoš (TSK).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Pantović, Vujinović, Maljurić, Kotuljač (Lazić), Karas (Pavkov), Stefanović, Nikolas, Živanov (Igračev).

TSK: Vojvodić, Pantoš, Brežnjak, Varga, Kosić, Nikolić (Malinović), Sekulić, Drinić (Radonjić), Blanuša (Savić), Pupovac.

M. Popović

Fruškogorac - Indeks 0:0, Petrovaradin - Mladost 0:3, Šajkaš - TSK 1:2, ŽSK - Slavija 1:1, Miletić - Sirig 1:2, Fruškogorski partizan -  Novi Sad 2:1, Sofeks - Jedinstvo 3:0, Omladinac - Bačka 0:0.

1. Mladost                 3      3      0      0      7:0    9

2. Fr. partizan         3      2      1      0      8:2    7

3. TSK                        3      2      1      0      5:3    7

4. Novi Sad               3      2      0      1      8:5    6

5. Sirig                     3      2      0      1      4:3    6

6. Sofeks                  3      2      0      1      6:7    6

7. Indeks                   3      1      1      1      5:4    4

8. Bačka                     3      1      1      1      5:5    4