108.4794

Новосадска лига: Буковчани надиграли „канаринце”

31.08.2018. 08:54 08:58

​​​​​​​Фрушкогорски партизан – Нови Сад 2:1 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 250, судија: Митровић (Нови Сад). Стрелци: Илић у 17. и Томљановић у 86. за Фрушкогорски партизан, а Лукаја у 57. минуту за Нови Сад. Жути картони: Бабић, В. Девић, Чергић, Кантар, Подрашчанин и Томљановић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Мисини, Клинцов, М. Бабић, В. Девић, Дулић, Чергић, Илић, Кантар, Томљановић.

НОВИ САД: Шурлан, Стакић, Паповић, Илић, Стојановић (Бркановић), Suvajyić, Ђанковић (Мрђан), Бајат, Ћирић, Симић, Тривуновић (Лукаја).

На терену су биле две екипе приближног квалитета, а момци из Буковца пружили су свој максимум и заслужено су уписали три бода. Међутим, Детелинарци су дошли да освоје цео плен и већ на почетку утакмице кренули су прилично офанзивно у жељи да већ у првим минутима постигну гол. Испречио им се и одлични голман Мића Вулин. Буковчани су се брзо тргли, успоставили равнозежу и у 17. минуту повели голом Славка Илића. Њему је, после малог „слалома“, лопту додао одлични Владимир Девић, а Илић је то знао да искористи.  Почетак другог полувремена, поново је припао „канаринцима“ и у 57. минуту погодио је искусни Раде Лукаја. Судија Марко Митровић није се баш снашао и неким чудом делио је жуте картоне домаћима, што је изазвало револт. Новосађани су имали неколико шанси, чак су погодили и пречку. Ништа није поколебало црно – беле, који су и даље играли добро. Што се окршај више ближио крају, утакмица је добијала на темпу. И онда, у 86. минуту, искусни Марко Томљановић је решио меч. Изборио се за лопту и послао је иза леђа младог голмана Стефана Шурлана, иначе Буковчанина, који није ништа могао да учини.

М. Павловић

Софекс - Јединство 3:0 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Софекса, гледалаца 100, судија. Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Ивковић у 18. (из пенала) Ковачевић у 63. и Трифуновић у 70. минуту. Жути картони: Бекер, Трифуновић, Попадић (Софекс), а Вучићевић (Јединство).

СОФЕКС: Јокић, Лазић, Попадић, Шумар, Сакач, Милић, Радин, Бекер (Софранин), Трифуновић (Ђурикин), Ивковић, Митровић (Ковачевић).

ЈЕДИНСТВО: Савић, Странић, Дангубић, Стричевић (Зељковић), Латиновић, Стевановић (Митровић), Стаменковић, Пекез, Станчић, Вучићевић, Китић.

Повели су домаћи пошто је непотребно Стевановић направио прекршај у казненом простору, а судија Ћулум оправдано показао на белу тачку из које је Ивковић домаће довео у вођство. И у наставку су домаћи имали иницијативу која уродила плодом. Вешто су кажњавали лоше постављену одбрану Руменчана па су до краја меча головима резервисте Ковачевића и Трифуновића стигли до убедљиве победе.

М. По.

Петроварадин - Младост 0:3 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 200, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Барач у 52. Витановић у 82. и Вучић у 86. минуту.

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 7, Гардиновачки 6, Лазаревић 7, Гавришић 6 (Вуковић) Бијелић 6, Момчилов 7, Торбица 6 (Бандић 6), Ковачевић 6, Митровић 6 (Павлов 6), Кокановић 7, Иконић 6.

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Тришић 7, Ђулић 7 (Вуковић) Слијепчевић 7, Драгојловић 7, Новковић 7 (Јанић 8) Вучић 8, Каурин 7, Шијан 7 (Витановић 8) Ренић 7.

У првом полувремену први стрелац Младости Ренић три пута је био очи у очи с голманом Саканом. Први пут је погодио спољни део мреже, други и трећи пут Сакан је добро интервенисао.

У наставку домаћи су физички пали, па гостима није било тешко да дођу до убедљиве победе. У 52. минуту голман Сакан је два пута интервенисао, други пут одбио је лопту на ногу Барачу и мрежа се затресла. У финишу Вучић је упослио Витановића који је неометан погодио гол. Неколико минута касније из обрнуте ситуације Витановић се реванширао Вучићу.

Д. Иванић

Омладинац - Бачка 0:0

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија: Стојиљковић (Нови Сад). Жути картони: Мајкић, Васиљевић (Омладинац), а Дејановић (Бачка).

ОМЛАДИНАЦ: Пецељ, Милошевић, Томчић, Васиљевић, Мајкић, Ђедовић, Живојнов, Вучковић (Мирковић), Макарић, Живковић, Стојановић.

БАЧКА: Игњић, Ђаковић, Дангубић, Дејановић, Павлов, Пантић (Љ. Тривуновић), Петровић (Летић), Марковић, Д. Тривуновић (Рогић), Солдат, Гелић.

Домаћи су у меч ушли ослабљени неиграњем неколико стандардних првотимаца, па је из тих разлога капитен Пецељ морао да стане  гол. У изједначеној утакмици домаћи су имали зрелије шансе. Са друге стране капитен гостију Небојша Пантић погодио је пречку, па су на крају ривали поделили бодове на равне части.

М. По.

Фрушкогорац - Индекс 0:0

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Радашиновић (Нови Сад). Жути картони: Кукурузовић, Поповић (Фрушкогорац), а Станковић (Индекс).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Старовлах, Васојевић, Перовић, Кукурузовић (Ушћумлић), Поповић, Варничић, Глишић, Бркљача (Крбовић), Пећић, Беговић (Лукић).

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић, Сендерак, Вуковић, Кнежевић, Звекан, Чабрић (Б. Кнежевић), Стојановић (Марешћук), Станковић, Коста.

М. По.

Шајкаш - ТСК 1:2 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Котуљач у 22. за Шајкаш, а Секулић у 52. и Савић у 72. минуту за ТСК. Жути картони: Карас, Гојков, Котуљач, Заов, Попин, Маљурић (Шајкаш), а Малиновић, Пантош (ТСК).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Пантовић, Вујиновић, Маљурић, Котуљач (Лазић), Карас (Павков), Стефановић, Николас, Живанов (Играчев).

ТСК: Војводић, Пантош, Брежњак, Варга, Косић, Николић (Малиновић), Секулић, Дринић (Радоњић), Блануша (Савић), Пуповац.

М. Поповић

Фрушкогорац - Индекс 0:0, Петроварадин - Младост 0:3, Шајкаш - ТСК 1:2, ЖСК - Славија 1:1, Милетић - Сириг 1:2, Фрушкогорски партизан -  Нови Сад 2:1, Софекс - Јединство 3:0, Омладинац - Бачка 0:0.

1. Младост                 3      3      0      0      7:0    9

2. Фр. партизан         3      2      1      0      8:2    7

3. ТСК                        3      2      1      0      5:3    7

4. Нови Сад               3      2      0      1      8:5    6

5. Сириг                     3      2      0      1      4:3    6

6. Софекс                  3      2      0      1      6:7    6

7. Индекс                   3      1      1      1      5:4    4

8. Бачка                     3      1      1      1      5:5    4