MFL Kikinda – Žitište: Derbi začelja Rohamu

26.05.2021. 10:41 10:43

Roham - Napredak (BT ) 2:1 (0:0)

NOVA CRNJA: Igralište Rohama, sudija: Gajin (Kikinda),strelci: Karačonji u 52. i 62. za Roham, a Vujin u 85 minutu za Napredak. Žuti kartoni: Boban (Roham), a Ač (Napredak).

ROHAM: Jovin 8, Lajoš 7,5, Todor 8, Horvat 7, Čeleketić 7,5 , A. Živković 7,5 (Hodi 8 ,5), Boban 6,5 (S. Živković 7,5), Panić 8 (Balog 7) , Karačonji 9 (Stojanović 7,5), Šamu 7,5 (Kinčeš 7), Kerekeš 8.

NAPREDAK: Grbić 5,5, Ač 6, Vujin 7, Mirkov 6,5, Sekereš 7,5, Igor Feher 6, Tintor 5,5, Stanković 6,5, Ivan Feher 6,5, Kanalaš 5,5, Švraka 5 .

U prvom delu  vodila se otvorena igra, bilo je šansi na obe strane, ali su golmani bili na mestu, Bojan Karačonji je postigao dva prelepa pogotka.

Omladinac - Terekveš 1:3 (0:1)

RAVNI TOPOLOVAC: Igralište Omladinca, sudija: Peček (Kikinda). Strelci: Kapur u 52. za Omladinac, a Ljubivoje Trivunović u 7. (iz penala), Tomašev u 55. i 89. inutu za Terekveš. Žuti kartoni: Kordić, Mandić, Trivunović, Kapur (Omladinac), a Čileg, Rackov, Aleksandar Sabo , Životin, Tomašev (Terekveš).

OMLADINAC: Kordić 5,5, Zekirović 6,5, Pudar 7, I. Salma 7, Mandić 7,5 (Daljević 6), Petrović 7, Nadaždin 7 (Banacan 7,5), Džemailovski 7, Trivunović 6,5 (Stajić 7),  Kapur 8, Sakal 7,5 .

TEREKVEŠ: Tarana 8 ,5, Dalibor Virag 7 (Sabo 7), Danijel Virag 7,  Čileg 7,5, LJ. Trivunović 8, 5, Tomašev 9, Životin 7,5, Heđeši 7  (Obradović 7,5), Marković 8 (Molnar 7,5), Radanov 8, Rackov 7,5 (Rafa 7 .

U opštinskom derbiju  domaćin nije dobro otvorio utakmicu. Golman Radoslav Kordić  je skrivio penal, ali je uspeo delimično da ispravi grešku, odbranio je udarac s bele tačke, ali na nesreću lopta je došla do  Ljubivoja Trivunovića kojem nije bilo teško da je smesti u mrežu.  U nastavku Topolovčani su krenuli ofanzivno, uspeli da izjednače, ali su gosti iz Hetina imali vrlo raspoloženog golmana, veterana Zdravka Taranu, koji je branio izvanredno. Vodila se oštra borba do posleddnjeg sudijskog zvižduka, ali su na kraju slavili gosti.

Napredak (Č) - Proleter 4:2 (0:0)

ČESTEREG: Igralište Napretka, sudija: Knežević (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Stojanović u 48, Knežević u 50. Kliska u 71. i Kantar u 88 za Napredak, a Tripić u 66 i G. Živkov u 90 minutu za Proleter.

NAPREDAK: Vlajić 8, B. Gligić 7,5, Knežević 7,5, Sirar 8, Tadić 7,5, Vujinović 8, Kliska 8, Korać 7 (Kantar 8), Stojanović 7, M. Gligić 7,5, Kostić 7.

PROLETER: Tanasić 7, Sarvaš 6,5, Popadić 6, Radinović 7, Tripić 7,5 , Vujović 7,5, Ružin 6,5, Stanković 6, G. Živkov 7, Mršić 6, Stanović 7.

Domaćin je imao kadrovskih problema jer je na gol umesto Željka Todorovića, morao igrač Dragan Vlajić i dobro se  snašao u ulozi golmana.  U prvom poluvremenu više prilika imali su domaći fudbaleri, ali je na golu gostiju bio odlični Vladimir Tanasić,

U drugom poluvremenu viđena je prava fudbalska predstava golovi su se ređali kao na traci i sasvim zalužena pobeda Napretka iz Česterega.

Pripremio: P. Stanić

Roham - Napredak (BT) 2:1. Napredak (Č) - Proleter 4:2, Omladinac - Terekveš 1:3.

1. Napredak (Č)  14     10     3      1      52:16        33

2. Omladinac     14     7      2      5      33:26        23

3. Terekveš      14     5      5      4      30:33        20

4. Proleter       14     5      1      8      27:43        16

5. Roham    14     4      2      8      25:35        14

6. Napredak (BT)        14     3      3      8      19:33        12

MFL Kikinda-Žitište: Hetinci zaustavili vodećeg

19.05.2021. 11:31 11:34