105.7964

МФЛ Кикинда – Житиште: Дерби зачеља Рохаму

26.05.2021. 10:41 10:43

Рохам - Напредак (БТ ) 2:1 (0:0)

НОВА ЦРЊА: Игралиште Рохама, судија: Гајин (Кикинда),стрелци: Карачоњи у 52. и 62. за Рохам, а Вујин у 85 минуту за Напредак. Жути картони: Бобан (Рохам), а Ач (Напредак).

РОХАМ: Јовин 8, Лајош 7,5, Тодор 8, Хорват 7, Челекетић 7,5 , А. Живковић 7,5 (Ходи 8 ,5), Бобан 6,5 (С. Живковић 7,5), Панић 8 (Балог 7) , Карачоњи 9 (Стојановић 7,5), Шаму 7,5 (Кинчеш 7), Керекеш 8.

НАПРЕДАК: Грбић 5,5, Ач 6, Вујин 7, Мирков 6,5, Секереш 7,5, Игор Фехер 6, Тинтор 5,5, Станковић 6,5, Иван Фехер 6,5, Каналаш 5,5, Шврака 5 .

У првом делу  водила се отворена игра, било је шанси на обе стране, али су голмани били на месту, Бојан Карачоњи је постигао два прелепа поготка.

Омладинац - Тереквеш 1:3 (0:1)

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште Омладинца, судија: Печек (Кикинда). Стрелци: Капур у 52. за Омладинац, а Љубивоје Тривуновић у 7. (из пенала), Томашев у 55. и 89. инуту за Тереквеш. Жути картони: Кордић, Мандић, Тривуновић, Капур (Омладинац), а Чилег, Рацков, Александар Сабо , Животин, Томашев (Тереквеш).

ОМЛАДИНАЦ: Кордић 5,5, Зекировић 6,5, Пудар 7, И. Салма 7, Мандић 7,5 (Даљевић 6), Петровић 7, Надаждин 7 (Банацан 7,5), Џемаиловски 7, Тривуновић 6,5 (Стајић 7),  Капур 8, Сакал 7,5 .

ТЕРЕКВЕШ: Тарана 8 ,5, Далибор Вираг 7 (Сабо 7), Данијел Вираг 7,  Чилег 7,5, Љ. Тривуновић 8, 5, Томашев 9, Животин 7,5, Хеђеши 7  (Обрадовић 7,5), Марковић 8 (Молнар 7,5), Раданов 8, Рацков 7,5 (Рафа 7 .

У општинском дербију  домаћин није добро отворио утакмицу. Голман Радослав Кордић  је скривио пенал, али је успео делимично да исправи грешку, одбранио је ударац с беле тачке, али на несрећу лопта је дошла до  Љубивоја Тривуновића којем није било тешко да је смести у мрежу.  У наставку Тополовчани су кренули офанзивно, успели да изједначе, али су гости из Хетина имали врло расположеног голмана, ветерана Здравка Тарану, који је бранио изванредно. Водила се оштра борба до poslеddnjеg судијског звиждука, али су на крају славили гости.

Напредак (Ч) - Пролетер 4:2 (0:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, судија: Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Стојановић у 48, Кнежевић у 50. Клиска у 71. и Кантар у 88 за Напредак, а Трипић у 66 и Г. Живков у 90 минуту за Пролетер.

НАПРЕДАК: Влајић 8, Б. Глигић 7,5, Кнежевић 7,5, Сирар 8, Тадић 7,5, Вујиновић 8, Клиска 8, Кораћ 7 (Кантар 8), Стојановић 7, М. Глигић 7,5, Костић 7.

ПРОЛЕТЕР: Танасић 7, Сарваш 6,5, Попадић 6, Радиновић 7, Трипић 7,5 , Вујовић 7,5, Ружин 6,5, Станковић 6, Г. Живков 7, Мршић 6, Становић 7.

Домаћин је имао кадровских проблема јер је на гол уместо Жељка Тодоровића, морао играч Драган Влајић и добро се  снашао у улози голмана.  У првом полувремену више прилика имали су домаћи фудбалери, али је на голу гостију био одлични Владимир Танасић,

У другом полувремену виђена је права фудбалска представа голови су се ређали као на траци и сасвим залужена победа Напретка из Честерега.

Припремио: П. Станић

Рохам - Напредак (БТ) 2:1. Напредак (Ч) - Пролетер 4:2, Омладинац - Тереквеш 1:3.

1. Напредак (Ч)  14     10     3      1      52:16        33

2. Омладинац     14     7      2      5      33:26        23

3. Тереквеш      14     5      5      4      30:33        20

4. Пролетер       14     5      1      8      27:43        16

5. Рохам    14     4      2      8      25:35        14

6. Напредак (БТ)        14     3      3      8      19:33        12

МФЛ Кикинда-Житиште: Хетинци зауставили водећег

19.05.2021. 11:31 11:34