Međupštinska liga Srem - zapad: Jaračani pobedili posle 515 dana

24.03.2021. 16:05 16:08

Sremac (B) - Sremac (J) 1:2 (0:1)

BERKASOVO: Igralište Sremca, sudija Mitrović (Dobrinci). Strelci: M. Mijatović u 75. za domaće, a Petrović u 40.i 66. minutu za goste.Žuti karton: N. Daničić (gosti).

SREMAC (B): Milanović, Vranov, Ostojić, Čavić, Levaja, N. Smajić, Z. Smajić, M. Mijatović, Čalić (Bosanac), Papuga.

SREMAC (J): Mihajlo Gvoka, N. Daničić, Gvozdenović, B. Tešić, O. Tešić, Ristić (Tomić), Simovljević, Cukić,  Petrović, Đuknić (Vasiljević), Blagojević (Stanojević).       Gosti iz Jarka, posle 515 dana osetili su slast pobede.Tim gostiju predvodio je iskusni trener Milan Dobrić. Ovo je njemu bio novi debi na klupi Sremca posle mnogo godina, veoma uspešan.

A. Milanović

Jedinstvo (R) - Sloboda 3:0 (0:0)

RUMA: Igralište Jedinstva, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Jež u 52. (iz penala), Lošić u 70. i Maddžarac u 79. minutu. Žuti kartoni: Mađešić (Jedinstvo), Galetić (Sloboda).

JEDINSTVO: Milanović, Mađešić, Eror (Ralić), Momčilović, Marinković, Paunković (Rek), Jež, Mayarac (Ristić), Lošić, Sremčević, Kolarović.

SLOBODA: Ovšek, Šulaja, Čanayija, Žegarac (Laćarački), Tomić, Mijatović, Galetić, Morak (Topalović), Petrović, B. Ristanović, Zmijanac.

Rumljani zasluženo slave posle dobre igre. Uporni gosti malo su pokazali, gotovo ni jednom nisu zapretili u drugom poluvremenu, odnosno šutnuli loptu ka golmanu Milanovića.

Z. Jović

Fruškogorac - Graničar (K) 1:1 (0:0)

MANĐELOS: Igralište Fruškogorca, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Mačkić u 59. za Fruškogorac, a Miražić u 90. minutu (iz penala) za Graničar. Žuti kartoni: Panić, I. Đorić (Fruškogorac), Petrić (Graničar).

FRUŠKOGORAC: Uglješić 7, Vukojević 7, M. Trnić 7, N. Trnić 7, Đukić 7 (Gajić 6), I. Đorić 7, Žižić 7 (Lužajić), Ž. Đorić 7, Mačkić 7, Panić 7 (Ivanović 7), R. Krstić 6 (Đuričić 7).

GRANIČAR: Hristov 7, Petrić 7, M. Simić 7 (Vladisavljević), Miražić 7, Dejan Pečenica 7 (Makitanović), Vranjković 7 (Stefanović), Darko Pečenica 7, Sladojević 6 (Nedimović), Šojić 6, Belić 7, N. Simić 7.

Igrači Graničara nisu iskoristili nekoliko izvanrednih prilika. Vranješević već u 2. minutu je imao veliku šansu, Miražić je potom loptom uzdrmao prečku. Uzvratio je Ž. Đorić istom merom - promašajem iz blizine. U nastavku, nakon brze akcije, domaći su poveli. Lopta je visoko centrirana, a na prvoj stativi je dočekao Mačkić, i glavom sproveo pod samu prečku. Igrao se 73. minut, Ivanović je izbio sam ispred golmana Hristova, očekivao se siguran gol, ali je Hristov padom u noge otklonio opasnost.

I onda u 90. minutu, domaći su izgubili koncentraciju i skrivili penal, a a Miražić je bio siguran sa bele tačke.

V. Cvijetić

Graničar (A) - Bikić 1:0 (0:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, sudija Borođi (Sremska Mitrovica). Strelac: Grbatinić u 86. minutu. Žuti kartoni: Trlajić, Vujić, Malić, Miličić (Graničar), Sarić, Jovičilić, Šumaruna, Basrak (Bikić). Crveni karton: G. Momčilović (Bikić).

GRANIČAR: Stojanović 7, Trlajić 7, Malić 7, Ličanin 7 (Grbatinić 8), Vurdelja 7, Starčević 7, Bojanić 7, Radmanović 7, Vujić 8, A. Nešković 7 (Mijanović), Miličić 7 (Opojevlić 7).

BIKIĆ: Kozeljac 6, Vasić 7, G. Momčilović 6, Sarić 7, D. Momčilović 7, Šumaruna 7, Jovičilić 7, Nedić 7, Dumitrović 7 (Milutinović 6), Dobrić 7, Basrak 7.

Rivali su odigrali odličnu utakmicu. Potpuno su igrali otvoreno sa dosta šansi, ali samo su domaći uspeli da postignu pogodak.  Najsrećniji je bio Grbatinić, koji je svom timu doneo pobedu i to posle centaršuta. On je glavom samo skrenuo loptu pored iznenađenog golmana Kozeljca.

N. Simić

Erdevik - Obilić 1:1 (0:0)

ERDEVIK: Igralište Sloge, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Radmanovac u 58. za Erdevik, a J. Mikić u 92. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Jovanović, Považan, Radmanovac (Erdevik), Bolić, A. Zec (Obilić).

ERDEVIK: Mergl 7, Babić 8, Cvetković 7,5, Ganić 7, Jelčić 8, Jovanović 7, Štrbac 8, Pap 7 (Radmanovac 8), Todorović 8, Považan 8, Širadović 7 (Trgić 7).

OBILIĆ: Medaković 7, Šućak 7, M. Zec 7, Medić 7, Dević 6, Popović 6, Bolić 7, Bertić 6, A. Zec 7, D. Janković 6 (Ognjenović 6), J. Mikić 7 (R. Mikić 6, Bastašić 6).

Sreća je pratila goste iz Kukujevaca Postigli su izjednačujući gol u poslednjim sekundama utakmice. A bili su potpuno nadigrani. Radmanovac je postigao gol iz šuta s 20 metara, dok se J. Mikić upisao u listu strelaca posle greške domaće odbrane. Dugo su čekali da izbiju loptu u polje, prikrao im se J. Mikić i lako iz bilizine poravnao rezultat.

M. Stanivuković

Jednota - Sloga (Č) 3:3 (2:2)

ŠID: Igralište  Jednote, sudija Selaković (Laćarak). Strelci: Blagojević u 11, Budimir u 45. i Pekić u 58. za Jednotu, Slobodan Kekić u 14. (iz penala) I V. Kekić u 15. i 73. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Blagojević, Farkaš, Nebojša Jakšić, Tomić (Jednota), Savić, Blagojević (Sloga).

JEDNOTA: Dobrojević, Stankić, Miljenović, Jovanović, Hrček, Farkaš, Nebojša Jakšić (Pekić), Blagojević, Budimir (Grujić), Seke (Dmitrović), Tomić.

SLOGA: Arambašić (Milić), Stanivuković, Mrđan, Slavko Kekić, Savić, Moconja, Draganović (Pejaković), Zec, Slobodan Kekić (Blagojević), Bogosavljević, V. Kekić.

Gosti su  igrali dosta dobro i organizovano u odbrani, sa željom da ostvare pobedu. Ipak su domaćini posle niza napada uspeli da  poravnaju rezultat i da čak u nastavku povedu sa 3:2. Onda je Vuk Kekić još jednom posle akcije, neometan postigao gol i tako svom timu doneo bod.

E. Hrček

Zeka Buljubaša - Trgovački 2:1 (2:0)

RAVNJE: Igralište Zeke Buljubaše, sudija Petrović (Šid). Strelci: Belovuković u 4. (iz penala) i M. Martinović u 18. za Zeku Buljubašu, a Aćimović u 87. minutu za Trgovački. Žuti karton: Đokić (Trgovački).

ZEKA BULJUBAŠA: Simić, Đokić (D. Martinović), N. Pavlović, Belovuković, Krstić, Belić, U. Begović, Kukić (Samardžić), Turudić (Romandić), M. Martinović, Kopunović.

TRGOVAČKI: Đukić, Vučenović, Ćetković, N. Nikolić, Stanić, Jakovljević, Aćimović, Đ. Krstić (Lukić), Buzaš (Đokić), S. Nikolić (Tot), Drča.

Posle dugo vremena, konačno su i Ravnjanci slavili protiv uvek negudnih trgovaca. Gosti su se  branili, a  domaći su imali stalnu terensku incijativu i  mnogo propuštenih šansi. Belovuković je bio strelac sa penala. Gosti su igrali loptu rukom u svom kaznenom prostoru, a M. Martinović i Aćimović za goste postigli su golove posle dobrih akcija.

M. Stanković

Zmaj - Fruška gora 2:2 (0:1)

NOĆAJ: Igralište Zmaja, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Tojić u 84. i 87. za Zmaj, a Cvjetičanin u 25. i 50. minutu za Frušku goru. Žuti kartoni: Tojić, V. Simeunović, Jesretić (Zmaj), Mandić, Cvjetičanin (Fruška gora).

ZMAJ: Kljajić 6, Đurčić 6, Tojić 9 (Sretenović), V. Simeunović 7, Jovanović 7, Jesretić 7 (Đurić), M. Parmaković 6, Zackalicki 7, Vitas 7, Čupić 7, Ilić 7.

FRUŠKA GORA: Mandić 6, Obrenović 6, Karanfilović 6, Tešić 7, Jokić 7 (Đapić 6), Bežanović 7, Milovanović 7, Cvjetićanin 9 (Terzić), Nebrigić 7, Vojnović 7, Roksa 7.

Obućari su bili bolji tim, sve do finiša susreta. Onda je na scenu stupio Tojić, koji je iskoristio dva centaršuta svojih saigrača, postigao dva prelepa gola, jedan nogom, drugi glavom i tako spasao svoj tim od poraza.

M. Trifković

ERDEVIK: Erdevik - Obilić 1:1, ŠID: Jednota  -Sloga (Č) 3:3, RUMA: Jedinstvo - Sloboda 3:0, RAVNJE: Zeka Buljubaša - Trgovački 2:1, NOĆAJ: Zmaj -Fruška gora 2:2, MANĐELOS: Fruškogorac - Graničar (K) 1:1, BERKASOVO: Sremac - Sremac (J) 1:2, ADAŠEVCI: Graničar - Bikić 1:0.

 1. Fruškogorac       18     13     4      1      40:10        43

 2. Graničar (K)        18     10     6      2              35:15                36

 3. Sremac (B)   18     11     3      4              35:17                36

 4. Jedinst. (R)  18     10     5      3              35:14                35

 5. Obilić        18     9      6      3              39:24                33

 6. Bikić  18     8      8      2                      30:9         32

 7. Fruška gora        18     9      4      5              36:17        31

 8. Graničar (A)        18     8      4      6              30:24        28

 9. Z. Buljubaša       18     9      1      8              32:29        28

10. Zmaj    18     7      5      6                      38:25                26